Maffashion i Maciej Musiał z zarzutami. To może ich słono kosztować

Maffashion i Maciej Musiał z zarzutami. To może ich słono kosztować
Maffashion i Maciej Musiał z zarzutami. To może ich słono kosztować
Źródło: MWMEDIA
We środowe przedpołudnie media obiegła informacja o zarzutach, które zostały postawione dwóm gwiazdom. Julia Kuczyńska oraz Maciej Musiał zostaną pociągnięci do odpowiedzialności za reklamowanie alkoholu w mediach społecznościowych. Grozi im spora grzywna.

Julia Kuczyńska, która w sieci działa pod pseudonimem "Maffashion", jest polską blogerką modową i influencerką. W 2022 roku głośno było o niej w mediach za sprawą rozstania z Sebastianem Fabijańskim. Z każdym tygodniem wypływały coraz to nowe szczegóły dotyczące okoliczności zakończenia związku, które stawiały aktora w nie najlepszym świetle. Para doczekała się syna, którego stara się wspólnie wychowywać.

Maciej Musiał jest jednym z najpopularniejszych aktorów młodego pokolenia. W show-biznesie obecny jest od wielu lat, przyjmując pierwsze angaże już w 2007 roku. Choć działa w branży od dawna, dba o prywatność, a w szczególności o tematy związane z miłością. Mimo że media co jakiś czas rozpisują się na temat nowej partnerki gwiazdora, ten nigdy nie odnosi się do plotek.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Maciej Musiał o rodzinie, miłości i planach
Maciej Musiał o rodzinie, miłości i planach
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Maffashion i Maciej Musiał z zarzutami

W środę media obiegła informacja o tym, że Julia Kuczyńska, znana pod pseudonimem "Maffashion" oraz aktor Maciej Musiał (oboje wyrazili zgodę na publikowanie pełnego wizerunku) usłyszeli zarzuty prokuratorskie. Sprawa dotyczy reklamowania wyrobów alkoholowych. Akt oskarżenia przeciwko influencerce oraz gwiazdorowi złożyła do sądu Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota w Warszawie. Informacje potwierdziła rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

Serwis Plejada skontaktował się z menedżerem gwiazd Dominikiem Borkowiczem, który przyznał, że zainteresowani nie mieli jeszcze okazji zapoznać się z treścią oskarżenia.

Jeszcze nie znamy aktu oskarżenia. Wiemy, że dotyczy jednego posta Maffashion i dwóch postów Maćka. Mamy swoje stanowisko, natomiast łatwiej będzie mówić w tej materii, jak już poznamy ten akt oskarżenia
- powiedział w rozmowie z Plejadą.

Zarówno Julia Kuczyńska, jak i Maciej Musiał mają niedługo opublikować oświadczenia w tej sprawie. Serwis Wirtualne Media, powołując się na treść aktu, poinformował, że:

"Maffashion 23 czerwca ub.r. na profilu instagramowym reklamowała włoskie piwo, a Maciej M. 31 sierpnia 2021 roku i 6 lipca ub.r. na swoim profilu promował szkocką whisky i włoskie piwo".

Gwiazdom zarzuca się naruszenie Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i o przeciwdziałaniu alkoholizmowi, zgodnie z którą za "reklamę lub promocję napojów alkoholowych" grozi grzywna od 10 tys. do nawet 500 tys. złotych. Co ważne, zakazem objęte są treści reklamujące napoje alkoholowe inne niż piwo, a i w jego przypadku ustawodawca ustalił szereg obostrzeń.

UOKiK ukarał influencerów

To nie pierwszy raz, gdy Julia Kuczyńska jest pociągana do odpowiedzialności w związku z pracą w mediach społecznościowych. W zeszłym roku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podjął walkę z nieetycznymi praktykami stosowanymi przez influencerów. Wprowadził wymóg oznaczania wszelkich współprac i materiałów reklamowych tak, by było to jasne i klarowne. Co więcej, prezes UOKiK wydał też sześć decyzji dotyczących kar dla influencerów, którzy nie wyrazili chęci współpracy. Wówczas jedną z ukaranych gwiazd sieci została właśnie Maffashion. Influencerka musiała zapłacić karę w wysokości 30 tys. złotych za zaniedbanie swojego obowiązku odbierania korespondencji na czas.

W rozmowie z serwisem Jastrząb Post odniosła się do minionych wydarzeń.

"Ja tę karę zapłaciłam za to, że nie odebrałam korespondencji z jednego z adresów, na który została ta korespondencja wysłana. Mój management wysłał te wszystkie papiery i było to wszystko na czas" - wyjaśniła blogerka.

Jak dodała influencerka, przyczyną tego zaniedbania były jej częste przeprowadzki.

"Tylko po prostu ja, z racji tego, że był to okres kiedy przeprowadzałam się chyba sześć razy, zaniedbałam to. Zapłaciłam" - wyznała influencerka.

Przeczytaj więcej: Maffashion zapłaciła wysoką karę. "Dostałam nauczkę"

Fundacja TVN 1,5%
Fundacja TVN 1,5%

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości