Maja Ostaszewska i Blanka Lipińska topless za granicą. "W Polsce można dostać za to mandat"

Maja Ostaszewska i Blanka Lipińska wsparły akcję, dotyczącą nagich piersi na polskich plażach
Maja Ostaszewska i Blanka Lipińska wsparły akcję, dotyczącą nagich piersi na polskich plażach
Źródło: PIOTR ANDRZEJCZAK/ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA
Maja Ostaszewska opublikowała zdjęcie z wakacji i przyznała, że na za granicą opala się bez stanika. Gwiazda zaznaczyła, że to, co gdzieś indziej nie budzi zgorszenia, w Polsce potrafi być nawet karane mandatem. Maja Ostaszewska tym samym wsparła akcję, która ma na celu oddemonizowanie nagich, kobiecych piersi w miejscach takich, jak np. miejskie plaże. Do inicjatywy dołączyła także Blanka Lipińska, która opublikowała półnagi kadr z egzotycznych wakacji.

Gwiazdy dołączają do akcji TopFreedomPL, której celem jest uświadomienie społeczeństwu, że kobiety mają równe prawa względem swojego ciała, co mężczyźni, szczególnie w kontekście opalania się na plaży. W Polsce rzadko która pani decyduje się na opalanie topless, ponieważ budzi to nie tylko zgorszenie wśród innych plażowiczów, ale także grozi mandatem. Na znak protestu polskie celebrytki opublikowały swoje półnagie zdjęcia z urlopu i zaapelowały o zaprzestanie seksualizacji kobiecych ciał.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Maja Ostaszewska opala się bez stanika na plaży. "Mam dosyć udawania"

Maja Ostaszewska opublikowała zdjęcie na Instagramie z wakacji, na którym jest na plaży i bez stanika. Aktorka podkreśliła, że zaobserwowała, że za granicą taki widok raczej nie budzi zdziwienia ani zgorszenia i zestawiła to z sytuacją w Polsce. Aktorka podkreśliła, że w naszym kraju za opalanie się topless w miejscu publicznym można nawet dostać mandat, a dotyczy to oczywiście tylko kobiet. Maja Ostaszewska tym samym dołączyła do kampanii, która próbuje oddemonizować kobiece, nagie ciała w przestrzeni publicznej.

"Zdjęcie z wakacji - beztroska, odpoczynek, plaża i ciało. Za granicą najczęściej plażuję topless i nikogo to nie dziwi. W Polsce można za to dostać nawet mandat - oczywiście, jeśli jest się kobietą. Dlaczego? Mamy różne ciała, ale jesteśmy równi i równe w swoich prawach. Wczoraj ruszyła bardzo fajna społeczna i oddolna akcja TOPFREEDOM.PL, której twórczynie upominają się o równość do odsłonięcia klatki piersiowej wszędzie tam, gdzie połowa społeczeństwa ma do tego prawo, w tym na plaży. O nieseksualizowanie kobiecego ciała. O szacunek dla każdego ciała - takiego, jakie jest. Takie myślenie jest mi bardzo bliskie, więc polecam kampanię waszej uwadze" - zaczęła wpis.

Aktorka zaznaczyła dodatkowo, że "ma dosyć" seksualizacji kobiecego ciała, nawet w sytuacji tak naturalnej, jak karmienie piersią.

"Sama mam dosyć udawania, ze np. nie istnieje coś takiego jak kobiece sutki. Cyrku wokół tak naturalnego zjawiska jak karmienie piersią" - zakończyła i zachęciła do udziału w kacji.

Międzyzdroje to jeden z najlepszych polskich kurortów. Dlaczego warto go odwiedzić?
Międzyzdroje co roku w czasie wakacji przezywają prawdziwe, turystyczne oblężenie. Piaszczyste i bezpieczne plaże, ciepła woda oraz bogata oferta kulturalna to tylko jedne z nielicznych atrakcji, dzięki którym turyści wybierają ten nadmorski kurort.

Blanka Lipińska pokazała zdjęcia topless z wakacji w Meksyku

Akcja, którą nagłośniła Maja Ostaszewska, szybko zyskała popularność w sieci i w ciągu kilku godzin dołączyły do niej tysiące kobiet. Wśród nich była także Blanka Lipińska. Autorska bestsellerowej powieści opublikowała na Instagramie zdjęcie z wakacji, na którym było widać jej piersi. Post szybko jednak został zablokowany i oznaczony jako niecenzuralny. Gwiazda chwilę później dodała nowy wpis, tym razem z czarną plakietką w miejscu jej biustu.

"U pani Mai Ostaszewskiej dowiedziałam się o akcji TopFreedomPL. Od lat wiele kontrowersji budzi moje opalanie się topless. Ja nie widzę w tym nic strasznego, nadzwyczajnego czy niestosownego. Za granicą widok piersi na plaży albo całkowicie nagich ludzi (jak np. na publicznej plaży w Barcelonie) to coś absolutnie normalnego. Chcemy być tacy 'europejscy'. Może już zatem czas wyjść z zaścianka i zacząć takimi być?" - zaapelowała.

Celebrytka nie kryła irytacji faktem, że w Polsce kobieca nagość jest tematem tabu.

"W Meksyku absolutnie nie dziwi widok nagich piersi, nagich pośladków, albo nagich ludzi, jest to całkowicie normalne. Natomiast u nas w kraju… Wiecie, moje piersi są sztuczne, są całkiem spoko, rzekłabym nawet, że są naprawdę pięknie zrobione. Wielokrotnie widzę mężczyzn, którzy jakoś nie noszą staników, a mają biust z siedem razy większy niż ja. Nie zgadzam się bardzo z tą niesprawiedliwością. Zachęcam wszystkie panie do wzięcia udziału w tej akcji, wrzucenia swojego zdjęcia topless i oznaczenia go tym hashtagiem. Bo nie wiem, czy wiecie, ale w Polsce za chodzenie topless na plaży dostaje się 500 złotych mandatu, a co złego jest w widoku nagiego ludzkiego ciała?" - dodała na InstaStories.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: PIOTR ANDRZEJCZAK/ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości