Makijażystka Margot Robbie zdradza, jak odtworzyć makijaż Barbie. Podała 5 najważnejszych zasad

Margot Robbie
Margot Robbie
Źródło: Anadolu
Margot Robbie jako tytułowa bohaterka filmu "Barbie" prezentuje się olśniewająco. Stylizacje, które prezentuje na kolejnych światowych premierach, są jak wyjęte wprost z dziecięcego snu. Podobnie jest z makijażem. Jak odtworzyć makijaż Barbie? Prywatna makijażystka aktorki zdradziła pięć zasad.

Zdaje się, że sezon na powrót powszechnej ekscytacji kultową lalką Barbie właśnie powrócił. Wszystko za sprawą zbliżającej się kinowej premiery "Barbie". W rolę tytułową wcieliła się, jakby stworzona, by ją zagrać, Margot Robbie. W obliczu kolejnych pytań o stylizacje aktorki, uczesanie, a przede wszystkim makijaż, postanowiła wypowiedzieć się makijażystka gwiazdy.

Ola Nowak i Kacper Porębski Influencerami strefy Felix Crispers. Setki osób wzięło udział w evencie marki 
Kamery "Co za Tydzień" towarzyszyły influencerom, którzy na wyjątkowym evencie marki Felix Crispers dzielili się doświadczeniami jak przekuć swoje pasje w styl życia. Podążając za hasłem "Życie jak Crispers. Chrup je garściami" zaprosili do strefy aktywności  odwiedzających i wypoczywających nad polskim morzem

Makijażystka Margot Robbie

Makijażystka gwiazd Hollywood, Pati Dubroff, zdradziła, jak uzyskać efekt słodkiego minimalizmu w stylu oryginalnej Barbie. W tym przypadku to stylizacje mają robić efekt wow, a makijaż ma być na tyle uniwersalny, by pasował do każdego outfitu, który Barbie znajdzie w szafie domku dla lalek. To nie oznacza bynajmniej rezygnację z wszelkich kosmetyków. Powinno być jednak naturalnie i świeżo, a w uzyskaniu takiego efektu najbardziej pomoże odpowiednie rozświetlenie.

"Blask Barbie polega na podkreśleniu stylu i piękna [...] Dla mnie najpiękniejszy blask to taki, który pokazuje zdrową, pełną życia skórę i światło, które emanuje z wnętrza, z pewności siebie i poczucia, że ​​jest się najpiękniejszym" — mówiła Patri Dubroff w wywiadzie dla Calin van Paris dla vogue.com.

Jak zrobić makijaż w stylu Barbie?

Naturalne piękno zasługuje na odpowiednią oprawę. Stąd Pati Dubroff wyjawiła fanom pięknej blondynki, na co zwrócić uwagę, by makijaż jak najbardziej przypominał ten, który podczas kolejnych premier ma na sobie Margot Robbie.

1. Wypielęgnowana cera — nawet najlepszy podkład nie będzie wyglądał subtelnie, jeśli nałożymy go zbyt dużo, a rozświetlające podkłady mają to do siebie, że nie są zbyt kryjące i uwidaczniają to, co pod nimi. Stąd pielęgnacja i nawilżenie powinny być nieodłącznym elementem rozpoczęcia makijażu. Margot Robbie używa w tym celu kremu rewitalizującego i kremu do skóry wrażliwej.

2. Nawilżający podkład — czyli taki, który naturalnie rozświetli cerę. By uzyskać naturalny efekt glow, zrezygnuj z ciężkiego, fluidu na rzecz takiego, który dodatkowo zadba o kondycję skóry. Ważne też, by puder nałożyć tylko w newralgicznych miejscach strefy T, a resztę twarzy pozostawić w lekkim błysku.

3. Krem brązujący — zamiast bronzera w kamieniu, w makijażu Margot Robbie króluje konturowanie na mokro, najlepiej w formie lekkiego kremu, który pozostawi naturalny efekt cery zdrowo muśniętej słońcem.

4. Rozświetlacz w sticku — podobną formułę powinien mieć też rozświetlacz. Najlepiej wybrać taki, który pozostawi efekt mokrej skóry.

5. Różowa szminka o satynowym wykończeniu — to chyba najważniejszy element tego looku. Pomadka w delikatnym różu podkreśli młodzieńczy wygląd makijażu i świetnie zbalansuje obowiązkowo różową stylizację.

No to do dzieła!

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Martyna Mikołajczyk

Źródło zdjęcia głównego: Anadolu

podziel się:

Pozostałe wiadomości