Małgorzata Ostrowska-Królikowska pokazała zdjęcie z cmentarza. Tak wygląda grób Pawła Królikowskiego

Małgorzata Ostrowska-Królikowska pokazała grób męża
Małgorzata Ostrowska-Królikowska pokazała grób męża
Źródło: MWMEDIA
Małgorzata Ostrowska-Królikowska wybrała się na cmentarz po uroczystości Wszystkich Świętych, aby odwiedzić grób męża. Aktorka pokazała zdjęcie nagrobka Pawła Królikowskiego, który tonął w zniczach.

Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Paweł Królikowski byli jednym z najbardziej znanych aktorskich małżeństw w Polsce. Aktorzy doczekali się aż piątki dzieci: Antoniego, Jana i Ksawerego, a także Julii i Marceliny. Najstarszy syn Antoni poszedł w ślady rodziców i dziś jest jednym z najpopularniejszych aktorów młodego pokolenia.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Jacy rodzice, takie dzieci? 6. Michał Królikowski
Jacy rodzice, takie dzieci? 6. Michał Królikowski

Małgorzata Ostrowska-Królikowska pokazała grób męża

Paweł Królikowski od dziecka wykazywał zainteresowania teatralne. Podczas egzaminów do wrocławskiej szkoły aktorskiej poznał Małgorzatę Ostrowską i niedługo później ją poślubił. Aktor wykreował wiele znakomitych ról, które możemy podziwiać w produkcjach takich jak "Ciało", "Długi weekend", "Odwróceni", "Kryminalni", "Druga szansa", "Belfer" czy "Sługi wojny".

Niestety, ich rodzinną sielanką przerwały problemy zdrowotne aktora. Paweł Królikowski w 2015 r. przeszedł zabieg usunięcia tętniaka mózgu. Cztery lata później przeszedł kolejną operację z powodu guza mózgu. Niestety, kilka miesięcy później 27 lutego 2020 r. aktor zmarł. Miał 58 lat.

Jego pogrzeb odbył się 5 marca 2020 r., a ciało aktora spoczęło na warszawskich Powązkach w Alei Zasłużonych. Teraz po uroczystości Wszystkich Świętych Małgorzata Ostrowska-Królikowska udała się na cmentarz i opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcie grobu męża, który był wręcz zalany od zniczy.

"Zapalam wspomnienie, chce chronić je przed zapomnieniem" - napisała aktorka.

Małgorzata Ostrowska-Królikowska pokazała grób męża
Małgorzata Ostrowska-Królikowska pokazała grób męża
Źródło: Instagram

Rafał Królikowski wspomniał zmarłego brata

Rafał i Paweł Królikowscy byli ze sobą bardzo związani. Dzieliło ich zaledwie pięć lat i zawsze wspierali się wzajemnie podczas ważnych wydarzeń. Rafał Królikowski przyznał w wywiadzie, że starszy brat był dla niego inspiracją. Zawsze chciał być jak on.

"Wiele było tych wspomnień. Całe moje życie, całe dzieciństwo i młodość, to były chwile z moją rodziną i z moim bratem. On był moim starszym bratem, więc był takim mentorem, idolem, w którego byłem zapatrzony, którego chciałem naśladować. Na pewno jestem jego częścią. Tak się stało, jak się stało, że już go nie ma między nami. Ale jest w naszych sercach" - mówił Rafał Królikowski w rozmowie z Plotkiem.

Od pogrzebu sławnego aktora minęły już trzy lata. Smutna uroczystość obfitowała we wzruszające przemówienia jego najbliższych. Mowę wygłosił również ukochany brat. Jak wspomina, do końca nie wiedział, czy będzie miał siłę się odezwać, czuł jednak ogromną potrzebę wyrażenia emocji.

"Chciałem się z nim pożegnać, powiedzieć po raz ostatni, co miałem w sercu. Że zawsze miałem starszego brata, a teraz już go nie mam. Że zawsze mogłem do niego zadzwonić. Rzadko się widywaliśmy, ale telefonicznie gadaliśmy dość często. W wielu sprawach się nie zgadzaliśmy, ale nigdy się z tego powodu nie kłóciliśmy" — wspominał aktor na łamach "Vivy!"

Paweł Królikowski i Rafał Królikowski
Paweł Królikowski i Rafał Królikowski
Paweł Królikowski i Rafał Królikowski
Źródło: MWMEDIA

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas również znaleźć na  TikToku, Facebooku oraz Instagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas.

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości