Małgorzata Rozenek-Majdan o swojej komunii i prezentach. "'Już było wiadomo, że lubię przesadę"

Małgorzata Rozenek-Majdan
Małgorzata Rozenek-Majdan
Źródło: MWMEDIA
Małgorzata Rozenek-Majdan wróciła wspomnieniami do dnia, w którym po raz pierwszy przyjęła komunię świętą. Opowiedziała o tym, jak była ubrana i zdradziła, co wywołało kłótnię w jej domu. Ujawniła także, jakie prezenty dostała. Gwiazda stwierdziła, że już wtedy lubiła przepych.

Małgorzata Rozenek-Majdan jest mamą trzech chłopców. Dwóch starszych ma z aktorem Jackiem Rozenkiem, a najmłodsza pociecha to owoc jej miłości do Radosława Majdana. Prezenterka ma za sobą organizację dwóch uroczystości komunijnych dla starszych synów. A jak wspomina swoje święto?

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

19032024_TAJEMNICEPRODUKCJI_ROZENEK
Tajemnice produkcji #19 Kulisy programu "Pokonaj mnie, jeśli potrafisz". Małgorzata Rozenek-Majdan zdradza sekrety
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Małgorzata Rozenek-Majdan wspomina swoją komunię

Małgorzata Rozenek-Majdan w rozmowie z reporterką Jastrząb Post opowiedziała o tym, jak przygotowywała się do przyjęcia komunii świętej. Jak wspomina ten dzień?

"Wspominam naprawdę wspaniale. Mój tato stanął na wysokości zadania i pamiętam suknię swoją, o którą była drobna sprzeczka w domu, bo moja mama chciała dużo spokojniejszą, ja chciałam taką ze wszystkim. I tata postawił na swoim i miałam faktycznie suknię ze wszystkim. Tam się absolutnie działo wszystko. Jak teraz patrzę na to, to sobie tak myślę: 'już wtedy było wiadomo, że lubię przesadę'. Pamiętam, że było pięknie, była cała rodzina, poszliśmy później na spacer, miałam dwie sukienki" - opowiedziała w wywiadzie.

Prezenterka przyznała, że jako dziecko nie skupiała się na duchowym przeżywaniu sakramentu. Bardziej interesowały ją prezenty, które dostała.

"Nie będę udawać, że było to jakieś wielkie duchowe przeżycie, na tym etapie nie [...] Dostałam oczywiście zegarek i magnetofon Kasprzak. Takie to były czasy. Mam do dziś, u moich rodziców leżą takie pudełka z rzeczami z dzieciństwa" - zdradziła.

Prezenterka ujawniła także, że dziś może odtworzyć dzień swojej komunii i zobaczyć, jak wtedy wyglądała i jak się zachowywała.

"To był wtedy czas, kiedy nagrywało się wideo, wchodziły kamery. I moi rodzice nagrali całą komunię, co teraz się wydaje absurdem, bo ona trwała strasznie długo i ona cała jest nagrana bez cięć, montażu, bez niczego. Ja taka stojąca, śpiewająca, ja idąca — mam to nagrane i chciałabym być takim rodzicem dla swoich dzieci" - podsumowała gwiazda.

Małgorzata Rozenek-Majdan wyjaśniła, dlaczego ochrzciła tylko starszych synów

Małgorzata Rozenek-Majdan ochrzciła i przeprowadziła przez sakrament komunii świętej tylko synów z małżeństwa z Jackiem Rozenkiem. Jej najmłodsza pociecha nie została ochrzczona. Gwiazda w rozmowie z Anną Pawelczyk-Bardygą dla cozatydzien.tvn.pl wyznała, że nie spodobała jej się postawa Kościoła Katolickiego na temat in vitro.

- Jestem osobą, która pochodzi z konserwatywnego domu i jestem osobą, która została wychowana w wierze katolickiej. My nie chcieliśmy uciekać od tego świata i tej zbiorowości, ale nie możemy też uczestniczyć w rzeczach, które są tak jawnie niezgodne z naszym światopoglądem — zaznaczyła w wywiadzie.

Prezenterka wyjaśniła, jak postrzegała Kościół, gdy urodził się jej pierwszy syn. Wspominała, że wtedy stanowisko instytucji nie było tak agresywne wobec dzieci urodzonych dzięki tej metodzie, jak teraz.

- Najważniejsze jest to, że my nie chcemy nikomu nakazać stosowania tej metody. Po prostu chcemy stworzyć coś dla obywateli, którzy mają prawo nie być wyznawcami wiary katolickiej i mają prawo wierzyć w coś innego lub nie wierzyć w ogóle, ale są obywatelami tego kraju: odprowadzają podatki, składkę zdrowotną właśnie po to, żeby w przypadku takiej, a nie innej choroby, państwo za nich płaciło. Zostawiamy wolny wybór dla każdego, kto w swoim sumieniu uważa, że powinien zrezygnować z tego, bo dla niego ta metoda jest moralnie wątpliwa. To jest jego sprawa, ale nie można ingerować w życie innych osób, które mogą nie podzielać tego samego systemu wartości - zakończyła

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości