Małgorzata Socha o tym, dlaczego Polacy wstydzą się mówić o pieniądzach. "Niektórzy boją się"

Małgorzata Socha o stwierdzeniu "Pieniądze szczęście dają"
Małgorzata Socha podczas premiery książki Joanny Przetakiewicz rozmawiała z Anną Pawelczyk-Bardygą. Aktorka powiedziała, co sądzi o tezie: "Pieniądze szczęście dają". Wyznała także, dlaczego jej zdaniem kwestie finansowe to nadal w Polsce temat tabu.

Małgorzata Socha to jedna z ekranowych ulubienic Polaków. Wcielając się w dziesiątki ról, zaskarbiła sobie sympatię widzów i internautów. Podczas uroczystego eventu książki "Pieniądze szczęście dają" opowiedziała nam, jak sama podchodzi do kwestii finansowych. 

Małgorzata Socha szczerze o pieniądzach

Aktorka wyznała, iż ma nadzieję, że książka Joanny Przetakiewicz pozytywnie wpłynie na Polaków i to jak rozmawiają i myślą o pieniądzach. Małgorzata Socha uważa, że pieniądze szczęście dają i choć to banalne zdanie, to nadal wzbudza w nas wiele niepotrzebnych emocji.

- Skoro tu jestem, to chyba znaczy, że się podpisuję pod tym hasłem. Cieszę się, że ktoś miał odwagę, by powiedzieć na głos coś tak oczywistego, czego wielu ludzi nie robi. Niektórzy boją się, wstydzą. Chyba właśnie o tym jest ta książka. Jeszcze nie miałam okazji jej przeczytać, ale wszystko przede mną. Mam nadzieję, że tego wstydu kogoś oduczy i będziemy mogli mówić o pieniądzach, o tym co możemy dzięki nim mieć i jak się czuć, jak planować przyszłość naszą i naszych bliskich - powiedziała. 

Małgorzata Socha o tematach tabu

Małgorzata Socha wyznała, że temat pieniędzy należy do tematów tabu z niezrozumiałych dla niej powodów. Jak sądzi, to kwestia indywidualna i choć nie chce generalizować, wielu Polaków woli zająć się majątkiem i stanem konta innych, aniżeli swoim.

- Chyba jesteśmy takim narodem, który jest bardzo krytyczny. Oceniamy ludzi, bywamy zawistni. Często mówimy, że trawa jest u sąsiada bardziej zielona i to nas interesuje bardziej, niż skupienie się na sobie. Nie zastanawiamy się co zrobić, żeby nam było lepiej i jak poprawiać naszą sytuację. Myślę, że ważne jest, żeby się skupiać bardziej na sobie, jak sobie pomóc, co zrobić, żebyśmy byli szczęśliwsi z pieniędzmi czy bez. Interesowanie się wszystkimi dookoła na pewno nie poprawia naszej kondycji psychofizycznej - powiedziała Małgorzata Socha w wywiadzie dla cozatydzien.tvn.pl.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Dagmara Olszewska

Reporter: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Źródło zdjęcia głównego: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości