Gwiazdy

Marcin Kudełka nie żyje. Zagrał w kultowym serialu "Dom" i był polskim głosem Johnny'ego Bravo

Gwiazdy

Autor:
Kamila
Jamrożek
Marcin Kudełka nie żyje

Zmarł aktor dubbingowy Marcin Kudełka. To on podkładał głos głównemu bohaterowi w kreskówce "Johnny Bravo". Grał też epizodyczne role w serialach takich jak "Dom" czy "Niania". Miał zaledwie 59 lat.

Informację o śmierci Marcina Kudełki podał kanał "Widzę głosy" , na którym znajdują się wywiady z polskimi aktorami dubbingowymi.

Marcin Kudełka nie żyje

Jak udało się dowiedzieć portalowi Plejada, Marcin Kudełka został znaleziony martwy w swoim mieszkaniu w Sopocie. Miał 59 lat. Aktora pożegnał jego przyjaciel Marek Bimer.

"Kudeł, Kudlarz. Przyjaciel. Tyle razem zrobiliśmy. Zrobił ze mną wszystko, co dla mnie wartościowe. Setki rzeczy. To on ostatecznie tworzył jakość. Potrafił wszystko" - napisał na Facebooku.

"Wielki Mistrz. Uwielbialiśmy razem pracować. Spotykać się. Z jednej strony był najśmieszniejszym człowiekiem na świecie. Z drugiej niebywale wrażliwym, ciepłym facetem. Myślałem, że będzie żył wiecznie jak jego ukochany dziadek, Bolek. "Kudeł", bracie, to k***a nie może być prawda..." - ubolewał nad śmiercią przyjaciela Marek Bimer.

Artyści, którzy odeszli w 2022 roku
Artyści, którzy odeszli w 2022 roku Polscy artyści, gwiazdy i znane osobistości które odeszły w 2022 roku

Marcin Kudełka nie żyje - kim był?

Marcin Kudełka był aktorem filmowym, teatralnym i telewizyjnym. Największą popularność przyniosła mu praca w dubbingu. Użyczył głosu postaciom z kreskówek, był m.in. narratorem bajek o Myszce Miki, przemawiał głosem tytułowego bohatera animacji "Johnny Bravo" czy śpiewał w "Starej Baśni". Grywał też epizodyczne role w filmach i serialach. W kultowym serialu "Dom" wcielał się w postać Gienka Popiołka. Mogliśmy go także zobaczyć w "Sztosie 2" czy "Niani"

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images/Facebook

Pozostałe wiadomości