Marcin Tyszka – wiek, kariera, życie prywatne

Marcin Tyszka - kim jest?
Marcin Tyszka - kim jest?
Źródło: MWMEDIA
Marcin Tyszka to jeden z najbardziej znanych fotografów mody w Polsce. Karierę robił także poza granicami kraju, jego zdjęcia pojawiały się na okładkach topowych magazynów, jak "Vanity Fair", "Vogue" czy "Harper's Baazar". Ogromną sławę przyniósł mu program "Top Model" emitowany w telewizji TVN od 10 lat.

Marcin Tyszka to jeden z najbardziej znanych fotografów w Polsce. Pracował z topowymi polskimi oraz światowymi gwiazdami. Jak zaczynał swoją karierę oraz jak wygląda jego życie prywatne?

Marcin Tyszka – wiek, kariera, "Top Model"

Marcin Tyszka urodził się w 1976 r. w Warszawie. Swoją karierę telewizyjną rozpoczął dość wcześnie, bo już w wieku 14 lat, kiedy otrzymał rolę prowadzącego w kultowym wówczas programie dla dzieci i młodzieży – 5-10-15. Występował także w reklamach produktów, które wówczas wchodziły na polski rynek, takich jak choćby walkman. Jednak nie to miało okazać się jego największą pasją. W wieku 16 lat zrozumiał, co lubi robić najbardziej i rozpoczął naukę robienia zdjęć. Pierwsze sesje odbywały się w piwnicy domu rodzinnego i dość szybko pojawiały się tam regularnie topowe polskie gwiazdy, takie jak: Renata Gabryjelska, Justyna Steczkowska i Edyta Górniak.

Pierwszą sesję zdjęciową, która została opublikowana w "Urodzie" wykonał w 1994 r. (Waldemar Goszcz). Potem zaczął na stałe współpracować z niektórymi magazynami modowymi i dość szybko stał się wziętym fotografem. Po kilku latach Marcin Tyszka postanowił spróbować swoich sił za granicą. Wyjechał w 1999 r. do Madrytu i dość szybko udało mu się przebić. Dostał szansę wykonania sesji zdjęciowej do "Cosmopolitan". W 2010 r. głośno było o jego 30-stronicowej sesji zdjęciowej z Karoliną Kurkovą, która ukazała się we francuskim "Elle". Fotografował również takie modelki jak Eva Herzigová, Milla Jovovich, Naomi Campbell, Elizabeth Hurley, Karen Elson, Jerry Hall, Rosie Huntington Whiteley, Dita von Teese i Anja Rubik.

Od 2010 r. Marcin Tyszka występuje w programie "Top Model" jako juror. W 2012 r. wraz z kolegą Dawidem Wolińskim, projektantem, wziął udział w niecodziennym reality show, czyli "Woli&Tysio na pokładzie". Miał także swój program "Projekt Tyszka", w którym wcielił się w rolę nauczyciela, dającego rady młodym fotografom, dopiero zaczynającym swoją zawodową drogę.

Julia Sobczyńska z "Top Model" o związku z kobietą. Jej babcia poszła do księdza
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Marcin Tyszka – życie prywatne

Fotograf bardzo ceni sobie anonimowość i niewiele wiadomo o jego życiu prywatnym. Na pewno mieszka na Żoliborzu, w przepięknym piętrowym apartamencie, który sam urządzał. Ogromne wrażenie robi ogród na dachu, którego wykonanie zajęło Marcinowi wiele czasu i pochłonęło także sporo pieniędzy. Unikatowe okazy roślin, dziesiątki doniczek z kwiatami, krzewami robią piorunujące wrażenie, a do ich podlewania fotograf musiał zatrudnić pomoc.

Fotograf często podróżował w wieku dziecięcym, ze względu na pracę swojego ojca. To pozwoliło mu zwiedzić Amerykę Środkową, ale i dostał szansę zobaczenia wielkiego świata. Rodzice zawsze wspierali go w realizacji pasji i marzeń, choćby ze względu na to, że był długo wyczekiwanym dzieckiem, więc jak sam zapewniał w wywiadach, mógł sobie pozwalać na trochę więcej niż jego rówieśnicy.

W 2016 r. Marcin Tyszka zaadoptował małpkę w zoo.

Marcin Tyszka – Instagram

Marcin Tyszka prowadzi swój profil na Instagramie. Jego nick to @tyszka_marcin.

Zobacz także:

Autor: Ewa Podleśna-Ślusarczyk 

Źródło zdjęcia głównego: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości