Anja Rubik

Anja Rubik olśniła w Cannes. Identyczną sukienkę nosiła światowa gwiazda

Anja Rubik, właściwie Anna Helena Rubik to supermodelka, projektantka mody, celebrytka, prezenterka telewizyjna i działaczka społeczna. Urodziła się 12 czerwca 1983 roku w Rzeszowie.

Anja Rubik – życiorys

Anja Rubik urodziła się w Rzeszowie. Jest córką Ewy i Andrzeja, lekarzy weterynarii. W 1987 roku przeprowadziła się z rodzicami do Grecji, a następnie do Winnipeg w Kanadzie. Mieszkała również w Umtacie w Południowej Afryce. W 1994 roku wraz z rodzicami wróciła do Polski i zamieszkała w Częstochowie. W tym mieście chodziła do Prywatnej Lingwistycznej Szkoły Podstawowej i do I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO.

Supermodelka była w związku małżeńskim z Sashą Knezevicem od 16 lipca 2011 roku. Rozstanie pary nastąpiło 5 lat później.

Anja Rubik – kariera

Anja Rubik pierwsze kroki w świecie modelingu stawiała, gdy była jeszcze nastolatką. W wieku 13 lat wzięła udział w konkursie Elite Model Look, a następnie dołączyła do agencji D'vision Model. W 1998 roku zadebiutowała na wybiegu w paryskim tygodniu mody w pokazie jesienno-zimowej kolekcji. Przez kolejne lata mieszkała w Paryżu, gdzie uczęszczała do brytyjskiego liceum.

Modelka uczestniczyła w wielu kampaniach reklamowych takich marek, jak: Dior, Emporio, Versace, H&M, Dolce & Gabbana, Chanel, Gucci czy Apart. Pojawiała się m.in. na wybiegach projektantów i domów mody: Yves Saint Laurent, Paco Rabanne, Dolce & Gabbana, Donna Karan, Marc Jacobs, Vera Wang, Gucci, Kenzo, Chanel, Ralph Lauren i Victoria’s Secret.

Modelka w 2014 roku stworzyła kolekcję ubrań dla domu mody Mohito, w sprzedaży pojawił się również jej autorski zapach Orginal, który powstał we współpracy z Inglot. Anja Rubik wystąpiła w teledysku do piosenki „Chleb” Doroty Masłowskiej (śpiewającej pod pseudonimem Mister D). W latach 2014-2015 celebrytka prowadziła tworzony przez TVN program o nazwie Project Runway.

Anja Rubik w 2017 roku była reżyserką i producentką kampanii społecznej #sexedpl. Dotyczy ona kompleksowej edukacji seksualnej. We wrześniu tego samego roku opublikowała podręcznik dla nastolatków i nastolatek „#sexedpl. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie”.

W 2018 roku modelka powołała do życia Fundację Sexed.pl, a na początku 2019 roku zaczęła prowadzić internetowy program SexEdPL ROOM. Podczas transmisji omawiane są kwestie związane z seksem.

Anja Rubik – nagrody i wyróżnienia

Anja Rubik w 2013 roku odebrała nagrodę Elle Style Awards w kategorii „Najlepsza modelka”. Modelka w 2018 roku za swoją działalność, która dotyczy edukacji seksualnej młodzieży wyróżniona została nagrodą „Zacnego Uczynku” i statuetką „Kobieta Roku Glamour 2018”.

Relacja z finału  11. edycji "Top Model". Anja Rubik nie widzi Klaudii w świecie mody
Relacja z finału 11. edycji "Top Model". Anja Rubik nie widzi Klaudii w świecie mody Źródło: "Co Za Tydzień"

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images