Marek Jackowski był w związku z licealistką. Po latach kobieta zabrała głos

Marek Jackowski
Marek Jackowski
Źródło: MWMEDIA
Marek Jackowski był wybitnym polskim muzykiem i założycielem zespołu Maanam. Muzyk zmarł nagle w maju 2013 r., a teraz na rynku ukazała się jego biografia "Głośniej". W książce głos zabrała kobieta, z którą Marek Jackowski spotykał się w latach 80., kiedy ta była jeszcze licealistką.

Marek Jackowski był wybitnym polskim muzykiem, kompozytorem, a także założycielem zespołu Maanam. W latach 70. współpracował z grupą Anawa, z którą nagrał dwie płyty "Marek Grechuta & Anawa" i "Korowód". W 1974 r. wraz z Milo Kurtisem założyli zespół pod nazwą Sensacyjna Grupa Okazjonalna, która później została przemianowana na Maanam, a od 1979 r. jego wokalistką została ówczesna żona muzyka Olga "Kora" Jackowska.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Martyna Kaczmarek szczerze na temat kryzysu w relacji. Przyznała, że nie mieszka już z mężem

Marek Jackowski miał romans z licealistką

Maanam wylansował wiele ponadczasowych przebojów jak m.in. "Szare miraże", "Cykady na Cykladach", "Kocham cię kochanie moje", "Bez ciebie umieram", "Szał niebieskich ciał", "Wyjątkowo zimny maj" czy "Krakowski spleen". Po rozwodzie z Korą Marek Jackowski uzależnił się od alkoholu, a zespół zawiesił działalność, jednak w 1991 r. Maanam reaktywowano i muzyk działał w nim aż do jego rozwiązania w 2008 r.

Niespodziewanie Marek Jackowski zmarł 16 maja 2013 r. w wyniku zawału serca. Informacja ta wywołała ogromne poruszenie wśród bliskich i fanów muzyka. Teraz na rynku ukazała się biografia Marka Jackowskiego "Głośniej", w której głos zabrała była partnerka muzyka z lat 80., która była wówczas nastolatką.

"Żyć bez siebie nie mogliśmy — mówi od razu o związku, który ukrywała przed światem. Urywała się z domu, jeżdżąc niby do przyjaciółki, jedynej osoby wtajemniczonej w sprawę, albo chodząc na koncerty czy wystawy, a tak naprawdę odwiedzała Marka, który mieszkał w tamtym czasie głównie w hotelach" - fragmenty książki "Głośniej" cytowanej przez plejada.pl.

Jak możemy dowiedzieć się z fragmentów książki cytowanych przez plejada.pl Kora miała wiedzieć o romansie męża i miała go w pełni akceptować, bowiem sama spotykała się w tym czasie z innym mężczyzną.

"Kora? Akceptowała ją u boku Marka, nie miała z tym żadnego problemu, bo spotykała się wtedy z innym mężczyzną i nie był to Kamil Sipowicz, tylko jeszcze ktoś inny, zupełnie inne nazwisko. Nie chce wyjawić tej tajemnicy, ale inni mówią wprost: Kora była w pierwszej połowie lat 80. związana z Bogdanem Kowalewskim, basistą Maanamu. Mniej więcej od 1982 r. między Markiem i Korą był już wyłącznie układ, nie istniało małżeństwo Jackowskich" - czytamy.

Olga "Kora" Jackowska
Olga "Kora" Jackowska
Źródło: MWMEDIA

Związek Marka Jackowskiego z licealistką zakończyła jej matka

Była partnerka Marka Jackowskiego w książce mówiła:

"To nie była tylko relacja łóżkowa — podkreśla. — Wzajemnie uspokajaliśmy się i wyciszaliśmy swoje lęki. Marek nie pił przy mnie, nie miał ciągów i mógł komponować. Ja dawałam mu spokój, którego on potrzebował w swoim rockandrollowym życiu, i on tak samo działał na mnie. Nie miał dobrych relacji z żoną, ja — z siostrą i z matką, a nagle trafił nam się związek, w którym obydwoje dobrze się czuliśmy, dawaliśmy sobie wsparcie i znajdowaliśmy ukojenie wszystkich naszych bolączek" - czytamy.

Ich sielanka skończyła się kiedy mama dziewczyny dowiedziała się o jej związku z Markiem Jackowskim. Wysłała ją na wakacje, a potem przeniosła do innej szkoły.

"Jej jako nastolatce nie przyszło nawet do głowy, by się do Marka odezwać, bo wiedziała, jak zachowała się mama, i nie chciała przysparzać mu już więcej kłopotów. On też nie szukał z nią kontaktu. Nigdy nie rozmawiały potem na temat Marka. To był dla nich obu tak zwany trudny temat" - czytamy we fragmentach "Głośniej" opublikowanych przez plejada.pl.

Marek Jackowski
Marek Jackowski
Źródło: MWMEDIA

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas również znaleźć na  TikToku, Facebooku oraz Instagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas.

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości