Marek Siudym zaskakująco o przyszłości. "Jeżeli nie będę potrzebny w zawodzie..."

Marek Siudym zdradził, czy przejdzie na emeryturę
Marek Siudym zdradził, czy przejdzie na emeryturę
Źródło: MWMEDIA
Marek Siudym skończył 75 lat. Aktor już niedługo będzie świętował również 50-lecie pracy artystycznej. Teraz udzielił wywiadu, w którym wyjawił, czy zamierza udać się na zasłużony odpoczynek. Okazuje się, że nie ma w głowie emerytury, a jeśli już miałby na nią przejść, to nie zamierza się nudzić. Zdradził swoje plany.

Marek Siudym przyszedł na świat dokładnie 24 października 1948 roku w Łodzi. Szkołę teatralną ukończył w Warszawie i tam rozpoczął pracę na deskach Teatru Rozmaitości. Widzowie mogli podziwiać go również w Teatrze Komedia oraz Teatrze Kwadrat. Przez kilkanaście lat był aktorem Kabaretu Olgi Lipińskiej, a największą popularność przyniosła mu rola w filmie "Miś" Stanisława Barei. Później artysta był zajęty przez grę w kilku popularnych serialach.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

Ewa Szykulska o przeszłości. Nie była lubiana
Ewa Szykulska o przeszłości. Nie była lubiana

Marek Siudym 50 lat w zawodzie. Czy przejdzie na emeryturę?

Marek Siudym występował niedawno m.in. w serialu "Papiery na szczęście". Widzowie cały czas mogą widzieć go w telewizji. Serwis Plejada dowiedział się, jak aktor zamierza świętować swoje 75. urodziny. O czym dziś marzy? Okazało się, że solenizant jest bardzo zajęty.

"Nie mam planów na świętowanie. Będę w tym dniu w pracy we Wrocławiu na planie serialu [...] Przyjedzie mój syn, więc gdy skończę zdjęcia, przejdę się z nim po mieście. Nigdy nie miałem specjalnych życzeń. Od życia spodziewam się, że będzie mnie zaskakiwało, że za zakrętem, za horyzontem czeka coś fajnego, ciekawego, niezwykłego" - wymienił.

W przyszłym roku Marek Siudym będzie obchodził 50-lecie pracy w zawodzie aktora. Oprócz gry w serialach występuje znów na deskach teatru Kwadrat i jeździ po Polsce ze spektaklami. Gwiazdor zdradził, czy zamierza przejść na emeryturę. Jego odpowiedź jest stanowcza.

"Nie. Emerytura to dla mnie symboliczna sprawa: odbieram to, co sobie odłożyłem, z czego nasz system bezprawnie bierze podatek od wzbogacenia, zabiera 1/3 tego, co odłożyłem. Emerytury polegającej na odpoczynku nie wyobrażam sobie. Jeżeli nie będę potrzebny w zawodzie, będę robił coś innego. Mam konie, motocykle, na pewno znajdę sobie jakieś zajęcie" – odpowiedział.

Marek Siudym niechętnie opowiada o życiu uczuciowym

Marek Siudym nie miał szczęścia w miłości. Aktor strzeże życia prywatnego i niechętnie opowiada o przeszłości. Pierwszą żonę poznał podczas nauki jazdy konnej. Zakochał się w trenerce Krystynie Bobireckiej. Pobrali się, a w 1975 r. powitali na świecie córkę Agnieszkę. Niestety ich rozstanie było bardzo bolesne. Gazety rozpisywały się, że aktor opuścił dom z jedną walizką. W 1996 roku poznał młodszą od niego o 20 lat nauczycielkę tańca baletowego Joannę Sibilską. Dwa lata później urodził im się syn Tadeusz. Małżeństwo żyło szczęśliwie przez 17 lat. Przed długi czas Marek Siudym zdołał ukryć fakt, że się rozwodzi. Jakiś czas później rozwiał wszystkie wątpliwości w rozmowie z "Faktem".

"To prawda, jestem singlem. Nie szukam na siłę partnerki czy przygody. Traktuję te sprawy bardzo poważnie i osobiście" - podkreślił.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas również znaleźć na  TikToku, Facebooku oraz Instagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości