Maria Nurowska nie żyje. Polska pisarka zmarła po długiej chorobie. "Wielcy ludzie nigdy nie odchodzą"

Po długiej chorobie zmarła powieściopisarka i nowelistka Maria Nurowska. Jedna z najpopularniejszych polskich pisarek miała 77 lat.
Maria Nurowska nie żyje
Źródło: x-news
Zmarła powieściopisarka i nowelistka Maria Nurowska. Jedna z najpopularniejszych polskich pisarek długo chorowała. Miała 77 lat.

Informację o śmierci Marii Nurowskiej przekazał w mediach społecznościowych jej zięć Ryszard Żelazny.

"Wczoraj po długiej chorobie odeszła wielka polska pisarka, a dla nas Mama i Teściowa Maria Nurowska" - napisał na Facebooku.

Maria Nurowska nie żyje

Ryszard Żelazny, zięć Marii Nurowskiej opublikował na Facebooku wzruszający wpis, w którym tak żegna teściową:

"Wielcy ludzie jednak tak naprawdę nigdy nie odchodzą. Maria zmieniła tylko postać swojej energii i ta energia na zawsze dla nas pozostanie w sercach, a dla wielu z Was w tysiącach stron jej książek. Prosimy o dobre myśli" - czytamy.

Kim była Maria Nurowska?

Maria Nurowska była jedną z najpopularniejszych polskich pisarek. Po książki jej autorstwa sięgały rzesze czytelników. Jej najsłynniejsze powieści to: "Rosyjski Kochanek", "Hiszpańskie oczy", "Panny i wdowy" czy "Listy miłości". Autorka chętnie łączyła elementy romansu z powieścią psychologiczną, obyczajową, a nawet społeczno-polityczną. Jej książki tłumaczone były na język niemiecki, francuski i czeski. Bohaterki jej powieści to fascynujące kobiety pełne pasji i miłości.

Sama Nurowska także miała niezwykle interesującą biografię. Była wnuczką arystokraty, właściciela pałacu w Homlu i córką legionisty i żołnierki AK. Ukończyła filologię polską i słowiańską na Uniwersytecie Warszawskim. Debiutowała na łamach tygodnika „Literatura”. Była członkinią Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło: Facebook

Źródło zdjęcia głównego: x-news

podziel się:

Pozostałe wiadomości