Marianna Gierszewska pokazała blizny. To wynik walki z chorobą

Autor:
Norbert
Żyła

Marianna Gierszewska w swoich mediach społecznościowych regularnie pokazuje zdjęcia blizn, które są efektem przebytej operacji. W ten sposób stara się normalizować życie ze stomią. Gwiazda często publikuje również wpisy, w których pisze o samoakceptacji.

Marianna Gierszewska jest 26-letnią aktorką znaną z takich produkcji jak: "Rojst", "Pułapka" czy "Nina". Prywatnie gwiazda jest w związku z aktorem Miłoszem Gierszewskim. Para w 2021 roku powitała na świecie syna Igora.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Jacy rodzice, takie dzieci? 7. Katarzyna Grabowska
Jacy rodzice, takie dzieci? 7. Katarzyna Grabowska Jacy rodzice, takie dzieci? 7. Katarzyna Grabowska

Marianna Gierszewska normalizuje życie ze stomią

Marianna Gierszewska w wieku 15 lat dowiedziała się o tym, że cierpi na wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Wtedy też musiała przejść operację ratującą życie, a blizny, które są jej efektem, towarzyszą gwieździe do dziś. Aktorka nie wstydzi się ich pokazywać i tym samym normalizować życie ze swoją chorobą.

Marianna Gierszewska w swoich mediach społecznościowych często pokazuje, jak wygląda na co dzień życie ze stomią. Na jednym z najnowszych zdjęć aktorka pozuje z widocznymi bliznami. Fotografia jest czarno-biała i wygląda na intymną. Zdjęciu towarzyszył bardzo wymowny wpis, w którym wypowiada się na temat pracy nad własnym ciałem oraz samoakceptacji.

"Być może nigdy nie będziesz w pełni zagojony (...) I uznanie tego, jest także częścią procesu gojenia. Bo po co Ty to robisz? Żeby było odhaczone? Żeby można było krzyczeć na Instagramie, że masz PRZEPRACOWANE?

Czy Ty się w swojej pracy ze sobą w ogóle widzisz? Czy masz w tym kolejne zadanie? Kolejne miejsce do skontrolowania? Kolejny wyścig i pierwszą nagrodę?" - napisała aktorka.

Marianna Gierszewska o pracy nad własnym ciałem

Marianna Gierszewska w towarzyszącym zdjęciu wpisie napisała również o pracy nad własnym ciałem. Wspomina także o swoich lękach i o zdrowieniu jako o ścieżce, która nie ma końca.

"Pracuję z własnym ciałem i duchem od ponad dekady i wciąż mam w sobie otwartość na dotykanie kolejnych warstw mojego lęku, niepewności i bólu… Ba! Wciąż widzę części siebie, które się boją. Które pamiętają. Które nie ufają. Które nie znają. Które wolą nie (...)" - napisała. "Zdrowienie jest drogą, która nie ma końca. To ścieżka, którą wybierasz żyć, codziennie. Codziennie dla siebie" - na koniec dodała aktorka.

Wpis wywołał poruszenie wśród obserwujących konto na Instagramie fanów aktorki. W komentarzach nie brakowało podziękowań. Niektórzy z komentujących dzielili się własnymi przeżyciami, inni pisali, że dzięki wpisowi aktorki dowiedzieli się, czym jest stomia.

"Dzięki temu wpisowi dowiedziałam się, czym jest stomia. Wielkie gratulacje za wypracowanie pięknego życia!",

"Oj Mania, jak mnie to było potrzebne! Bo wciąż miałam wrażenie, że jak to? Tyle zrobiłam, a to wciąż się goi? Dziękuję",

"Dziękuję" - pisali wdzięczni fani aktorki.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor:Norbert Żyła

Źródło zdjęcia głównego: x-news

Pozostałe wiadomości