Andrzej Seweryn o aktorstwie i rodzinie. "Dzieci mają prawo do pretensji do mnie"

Andrzej Seweryn

Andrzej Seweryn to jeden z tych aktorów, których w Polsce nie trzeba przedstawiać. Wybrał swój zawód z powołania, chęci zmiany i zostania częścią czegoś większego, ważnego i potrzebnego. Niedawno udzielił szczerego wywiadu, w którym przyznał, że co jakiś czas w jego głowie pojawiają się myśli o przemijaniu. 

Dzięki nominacji Gustawa Holoubka, Tadeusza Łomnickiego i Zbigniewa Zapasiewicza został w 1990 uznany za jednego z trzech największych polskich aktorów dramatycznych. Zagrał w takich produkcjach jak "Pan Tadeusz", "Zemsta", "Ogniem i mieczem", "Różyczka", czy "Sęp". Od 2011 roku obejmuje stanowisko dyrektora naczelnego Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie. W jednym z najnowszych wywiadów wyznał, czym dla niego jest aktorstwo, opowiedział o rodzinie i wyjawił, że obawia się tego, iż w przyszłości może być dla bliskich kłopotem. 

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

Za nami Paszporty Polityki. Nagrodzono ludzi kultury
Za nami Paszporty Polityki. Nagrodzono ludzi kultury Za nami kolejna edycji Paszportów Polityki. Na tym prestiżowym wydarzeniu nie mogło zabraknąć kamer programu "Co Za Tydzień". Źródło: TVN

Andrzej Seweryn o przemijaniu

Andrzej Seweryn znakomicie strzeże swoją prywatność, stroni od światła reflektorów i z ogromną rozwagą podchodzi do wywiadów. W jednej z ostatnich rozmów uchylił rąbka tajemnicy. Wyznał bowiem, że jego dwaj synowie - Jan i Maksymilian - mieszkają obecnie w Paryżu i realizują się, pracując w przemyśle filmowym. Aktor dodał także, że zdarza mu się myśleć o życiu, śmierci i możliwych trudach sprawianych rodzinie w przyszłości. 

"Jeśli pyta mnie pani o to, jak radzę sobie z nieuchronnością śmierci, to widzę bliskich mi ludzi, którzy odchodzą, ludzi, którzy nie są mi bliscy, ale rodzili się wtedy, co ja. Wiem, że to mnie czeka i że moje ciało nie będzie tak sprawne, jak dziś. Nie mam pojęcia, co stanie się z umysłem, ale to jedyna sprawiedliwość, że wszystkich nas czeka to samo. W każdym razie nie chciałbym być kłopotem dla nikogo. Ufam Bogu i naturze, że do tego nie dopuści. I ufam też mojej żonie Kasi" - powiedział aktor w wywiadzie dla magazynu "Viva". 

Andrzej Seweryn o rodzinie i porażce

Andrzej Seweryn, choć w wywiadzie wyznaczył widoczne granice dotyczące rozmowy o rodzinie i aspektach prywatnych, zdecydował się na kilka słów podsumowania sytuacji, którą uważa za życiową porażkę. Aktor wyjaśnił bowiem, że w jego życiu był moment, w którym zatracił się w obowiązkach zawodowych.

"To była poważna porażka – moje przeszłe życie rodzinne. Dzieci mają prawo do pretensji do mnie i nie żądam od nich, żeby o tym zapomniały. Moje żądania dotyczą tylko mnie samego. Staram się wyciągać wnioski z tych porażek, dobrze je przeanalizować i nie uciekać przed własną winą. Aż tak bezlitosny wobec siebie, jak ja, to chyba nikt inny nie jest. Może to pani napisać dużymi literami" - wyznał Andrzej Seweryn. 

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości