Marianna Janczarska ma przyrodniego brata. Jest od niej sporo starszy

Autor:
Aleksandra
Czajkowska
Marianna Janczarska odnalazła przyrodniego brata

Marianna Janczarska od dłuższego czasu pracowała nad książką o swoim zmarłym ojcu Jacku Janczarskim. Teraz pozycja ukazała się już na rynku i można ją zakupić przedpremierowo. Z tego powodu w mediach zrobiło się głośno o przyrodnim bracie córki Ewy Błaszczyk. Kim jest Borys Janczarski?

Marianna Janczarska w ubiegłym roku gościła w cyklu Aleksandry Czajkowskiej "Jacy rodzice, takie dzieci?", w którym mówiła o postępach pracy nad książką o swoim zmarłym ojcu. Przypomnijmy, że Jacek Janczarski zmarł, kiedy Marianna i jej siostra Ola miały zaledwie sześć lat. Był znanym pisarzem, dramaturgiem i scenarzystą filmowym.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Jacy rodzice, takie dzieci? 3. Marianna Janczarska
Jacy rodzice, takie dzieci? 3. Marianna Janczarska Jacy rodzice, takie dzieci? 3. Marianna Janczarska

Marianna Janczarska napisała książkę o ojcu

W rozmowie z Aleksandrą Czajkowską Marianna Janczarska wyznała, że pomysł na napisanie książki o ojcu podsunęła jej promotorka na studiach.

- Miałam pisać pracę magisterką o Stanisławie Barei, ale moja pani promotor odradziła mi to, mówiąc, że jestem, delikatnie mówiąc "głupia", że chcę pisać o Barei. Wiedziała, że nie poznałam swojego ojca i jego twórczości również. Zapytała, dlaczego nie chciałabym o nim napisać. Pomyślałam, że to genialny pomysł, bo brzydko mówiąc, mogłam upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. (...) Bardzo duży plus, który ona mi dała [książka przyp. red.] to jest na pewno to, że dogrzebałam się do wielu rzeczy - mówiła aktorka.

Marianna Janczarska przy tworzeniu książki dowiedziała się również o swoim tacie nowych, ciekawych rzeczy.

- Piszę oczywiście to, co ja pamiętam przed napisaniem tej książki, to co wiedziałam, to, czego się dowiedziałam. Jest to też uzupełnione rozmowami z ludźmi, którzy byli z nim w jakiejś relacji, zawodowej lub nie. Rozmawiałam z jego pierwszą żoną, drugą żoną, czyli moją mamą, a jednak nie, dowiedziałam się, że mój tato miał jeszcze jedną żonę, więc moja mama była trzecią - mówiła rok temu Marianna Janczarska.

Marianna Janczarska ma przyrodniego brata

To jednak nie koniec jej odkryć. Książka o Jacku Janczarskim autorstwa jego córki "Jacek Janczarski. I tak dalej, i tak dalej..." swoją oficjalną premierę będzie miała 17 maja, jednak już teraz można ją zakupić w przedsprzedaży. Przy okazji premiery książki Marianny Janczarskiej w mediach zrobiło się głośno o jej przyrodnim bracie.

Nieprawdą jest, że Marianna Janczarska nie znała wcześniej swojego brata, tak, jak opisują to media. Jacek Janczarski był trzykrotnie żonaty. Zanim wszedł w związek z Ewą Błaszczyk, był mężem aktorki Barbary Wrzesińskiej, z którą doczekał się syna Borysa.

Barbarę Wrzesińską kojarzą na pewno fani serialu "Niania", bowiem aktorka wcielała się w nim w babcię Franciszki Maj — Apolonię. Jej syn, a zarazem brat Marianny Janczarskiej ukończył studia prawnicze we Francji, jednak muzyka zawsze płynęła w jego żyłach.

Jest saksofonistą i często grywa w Polsce. Ponadto Borys poszedł w ślady ojca i napisał scenariusz do dwóch odcinków serialu "BrzydUla".

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Autor:Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości