Marta Chodorowska zrobiła kukłę Putina. "Jaka wiosna, taka Marzanna"

Aktorka w ten sposób świętowała nadejście tegorocznej wiosny
Marta Chodorowska zrobiła kukłę z podobizną Władimira Putina
Źródło: PIOTR ANDRZEJCZAK/MWMEDIA
Marta Chodorowska pochwaliła się na Instagramie swoim pomysłem na świętowanie pierwszego dnia wiosny. Aktorka nawiązała do słowiańskiej tradycji topienia Marzanny i przygotowała swoją wersję kukły z... podobizną Władimira Putina.

Ukraina od prawie miesiąca jest w stanie wojny po tym, jak na jej terytorium najechały rosyjskie wojska. Żołnierze Władimira Putina są dla naszych wschodnich sąsiadów bezwzględni: bombardują ich miasta i strzelają do ludności cywilnej. Mimo to Ukraińcy nie składają broni i pokazują, czym jest prawdziwa odwaga i bohaterstwo w obliczu walki o swój kraj. Świat patrzy na to z podziwem i nakłada kolejne sankcje na Rosję. Najwięksi politycy i najsławniejsze gwiazdy bez skrupułów nazywają Władimira Putina zbrodniarzem wojennym i otwarcie krytykują jego działania.

Marta Chodorowska zrobiła Marzannę z podobizną Władimira Putina

Marta Chodorowska postanowiła uderzyć w prezydenta Rosji właśnie w ten sposób. Aktorka świętowała nadejście wiosny i przygotowała kukłę z podobizną Władimira Putina. Tym samym gwiazda nawiązała do starej słowiańskiej tradycji, jaką było palenie lub topienie Marzanny, czyli bogini zimy, śmierci i odrodzenia. Marta Chodorowska wszystkim pochwaliła się fanom na Instagramie.

"Jaka wiosna, taka Marzanna…" - napisała aktorka.

Fani byli pod wrażeniem jej kreatywności.

"Wspaniała, niech płonie i tonie…";

"A niech sczeźnie w płomieniach lub w odmętach wody";

"Najfajniejsza Marzanna tego roku" - pisali internauci.

Warto podkreślić, że podobne pomysły, do tego Marty Chodorowskiej, zrodziły się też w innych częściach naszego kraju. Jak donosi Polska Agencja Prasowa, w kieleckiej Dolinie Silnicy podczas polsko-ukraińskiego święta wiosny, tradycyjną Marzannę zastąpiono "Putinną". Słomianą kulkę z wizerunkiem prezydenta Rosji wrzucono do wody, a uczestnicy wydarzenia skandowali:

"Nie będzie Putina, będzie Ukraina".

Karolina Gruszka rozmawia z córką o wojnie. "Dobrze wie, że tata jest Rosjaninem"
Karolina Gruszka opowiedziała, jak rozmawia z córką o wojnie w Ukrainie. Jej tata jest Rosjaninem, co sprawia, że temat jest szczególnie trudny

Kim jest Marta Chodorowska?

Marta Chodorowska urodziła się w 1981 roku w Sztumie i jest polską aktorką, która zadebiutowała w filmie "Powiedz to, Gabi", gdzie zagrała główną rolę. Gwiazda jest absolwentką Akademii Teatralnej w Warszawie, którą ukończyła w 2005 roku. Wówczas też zaczęła odnosić pierwsze sukcesy zawodowe, dostając role w wielu popularnych, polskich serialach. 

O życiu prywatnym Marty Chodorowskiej niewiele wiadomo, ponieważ aktorka skrupulatnie unika blasku fleszy, nie udziela też zbyt wielu wywiadów. Również na jej Instagramie fani nie znajdą zbyt wielu zdjęć z jej wieloletnim partnerem, który jest właścicielem znanej agencji filmowej. Para wzięła ślub, a w 2014 roku urodził się ich syn, Władysław.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: PIOTR ANDRZEJCZAK/MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości