Marzena Rogalska rozpłakała się na ramówce TVN. "Dźwięczą mi w uszach jego słowa"

Marzena Rogalska wspomina Piotra Balickiego
Marzena Rogalska wspomina Piotra Balickiego
Źródło: MWMEDIA
Podczas prezentacji ramówki TVN Marzena Rogalska wspomniała o niedawno zmarłym Piotrze Balickim. Prezenterka nie mogła powstrzymać łez.

Piotr Balicki był konferansjerem i tzw. "warm upperem", który na planach największych programów rozrywkowych dbał o publiczność. Widzowie stacji TVN poznali go w show "Mali Giganci", w którym wystąpił w zupełnie nowej roli - został trenerem i stanął po drugiej stronie kamery. W lutym Piotr Balicki poinformował, że zdiagnozowano u niego czerniaka. Pomimo ogromnej siły i woli walki dziennikarz przegrał z chorobą. Zmarł 19 sierpnia, mając zaledwie 28 lat.

Marzena Rogalska wspomina Piotra Balickiego

W trakcie prezentacji jesiennej ramówki grupy TVN Marcin Prokop poprosił o zabranie głosu Marzenę Rogalską. Dziennikarka współprowadzi program "Miasto Kobiet", którego w maju gościem był Piotr Balicki. Opowiedział wówczas o okolicznościach diagnozy i o chorobie. Marzena Rogalska postanowiła skierować do Marcina Prokopa kilka słów i podziękować mu za głos wsparcia, który okazał chorującemu koledze podczas Top of The Top Sopot Festival.

- Od kilku dni chciałam ci wysłać sms, chciałam ci podziękować, bo to się wiąże z 'Miastem kobiet' za to, co zrobiłeś w Sopocie, wiesz, co zrobiłeś? Poza tym, że pięknie to poprowadziłeś z obecnymi tutaj dziewczynami, to poza scenariuszem, zaraz się rozpłaczę. Ale wiesz co, Piotrek był u nas w programie i dźwięczą mi w uszach jego słowa: 'boję się, że nie doczekam wakacji'. Doczekał i wydaje mi się, że on bardzo czekał na to, co zrobiłeś. To było tak cudne, to było takie prawdziwe, to była taka cudna, ludzka twarz telewizji i w takiej telewizji kocham pracować. I nigdy nie zapomnę jednej wiadomości od widzki, którą mi napisała po śmierci Piotrka - 'widziałam ten program, mimo bólu i cierpienia, było w tym mnóstwo optymizmu i nadziei, jak będzie mi trudno w życiu, to będę wracać do tego spotkania' - takie będzie 'Miasto kobiet'. Ważne spotkania, przestrzeń dla wszystkich, bez względu na poglądy, płeć itd. Bardzo ci dziękuję za to, co zrobiłeś - powiedziała Marzena Rogalska ze łzami w oczach.

Player-ZAPOWIEDZI JESIENNE-SIERPIEN-16x9-2022-07-29
Premiery znanych i lubianych produkcji jesienią w Playerze
Źródło: Player

Marcin Prokop na Top of the Top Sopot Festival 

Marcin Prokop był jednym ze współprowadzących podczas Top of the Top Sopot Festival, który w tym roku odbywał się w dniach 16-19 sierpnia. Trzeciego dnia festiwalu dziennikarz przerwał wystąpienie, by na chwilę odejść od tematu muzyki. Poprosił widzów w Operze Leśnej oraz tych zgromadzonych przed telewizorami o pomoc. Wspomniał o walczącym wówczas z nowotworem skóry Piotrze Balickim.

"Zrobię coś, czego nikt z państwa się nie spodziewał. Chciałem was o coś poprosić. W szpitalu leży chłopak, który jest bardzo ciężko chory i jest częścią naszej TVN-owej rodziny. To jest człowiek, który gdyby był zdrowy, biegłaby tutaj wśród państwa i rozgrzewałby publiczność. Oddawałby wam swoją dobrą energię. Był i może będzie najlepszy w swoim fachu. Piotrek Balicki. Chciałbym, abyście państwo oddali mu swoją dobrą energię tą, którą się dzielił, ze wszystkimi przez lata swojej pracy. Piotruś jesteśmy z Tobą!" - powiedział ze sceny Marcin Prokop.

Nazajutrz, 19 sierpnia, media obiegła informacja o śmierci Piotra Balickiego.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości