Marcin Prokop

Marcin Prokop

Marcin Prokop to prezenter telewizyjny znany z programu "Dzień Dobry TVN", który prowadzi wraz z Dorotą Wellman. Telewidzowie uwielbiają dziennikarza za jego błyskotliwe żarty, śmieszne anegdoty oraz nietuzinkową ekspresję. Barwna osobowość Marcina Prokopa przyczyniła się także do ogromnej popularności show TVN-u "Mam talent".

Marcin Prokop – życie prywatne, rodzina i edukacja

Marcin Prokop urodził się 14 lipca 1977 roku w Warszawie. Dziecięce lata spędził na Grochowie, a następnie rozpoczął edukację w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza. Co ciekawe, Marcin Prokop nie wiązał swojej przyszłości z dziennikarstwem. Zdecydował się on na wybór Finansów i Bankowości na Wyższej Szkole Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie. Po ukończeniu studiów uzyskał tytuł specjalisty ds. marketingu bankowości. Marcin Prokop mieszka w Warszawie. W 2006 roku urodziła mu się córeczką, a pięć lat później dziennikarz wziął ślub z jej matką – Marią Prażuch. Warto również wspomnieć o młodszym bracie Marcina, Sebastianie, który również pracuje jako prezenter telewizyjny.

Marcin Prokop – kariera dziennikarska

Marcin Prokop próbował wykorzystać wiedzę i umiejętności zdobyte na studiach, jednak jego praca w banku skończyła się po kilku miesiącach. To właśnie wtedy znany prezenter postanowił skierować swoją zawodową karierę na tory dziennikarstwa. Początkowo Marcin tworzył artykuły dla takich czasopism jak "Przekrój", "Gazeta Wyborcza", "Wprost" oraz "Glamour". W latach 1997-1998 pracował jako product manager w wytwórni muzycznej Bertelsmann Media BMG Poland. Kolejnym etapem kariery Marcina było Wydawnictwo Machina Press, w którym działał jako dyrektor generalny i specjalista marketingu. W 2000 roku został mianowany dyrektorem naczelnym "Machiny", cztery lata później miesięcznika "Film", a w 2012 roku – tygodnika "Przekrój". Przygoda Marcina Prokopa z telewizją TVN rozpoczęła się w 2007 roku. Został on zatrudniony na stanowisku prezentera programu "Dzień dobry TVN", który cyklicznie prowadzi, zazwyczaj u boku Doroty Wellman. Wiele osób uważa, że jest to najlepsza para porannego show TVN-u. Wśród innych projektów Marcina na uwagę zasługują "Lego Masters" oraz "Miłe wieści".

Marcin Prokop w programie "Mam talent"

Marcin Prokop zyskał sympatię szerokiego grona widzów "Dzień dobry TVN", dlatego zdecydowano się powierzyć mu zadanie prowadzenia programu "Mam talent". Polski talent show pojawił się na antenie 13 września 2008 roku. U boku Marcina wystąpił Szymon Hołownia, który kieruje partią Polska 2050. "Mam talent" stanowi odpowiednik brytyjskiego show Got Talent. Do programu zgłaszają się osoby o wyjątkowych umiejętnościach artystycznych, komicznych, sportowych itp. Uczestnicy prezentują swój pokaz przed jury, które decyduje o ich zakwalifikowaniu do dalszego etapu. Najlepsi przechodzą do finału, a o ostatecznym zwycięstwie decydują oceny sędziów oraz głosy telewidzów. Marcin Prokop przewodził "Mam talent" we wszystkich 14 edycjach. Widzowie pokochali go za chwytliwe żarty, śmieszne komentarze oraz dystans do siebie. To właśnie dzięki Marcinowi i Szymonowi Hołowni program "Mam talent" wyróżnia się na tle zagranicznych talent show.

Marcin Prokop – Instagram

Marcin Prokop prowadzi konto na Instagramie @_marcinprokop_, które aktualnie obserwuje blisko 711 tys. użytkowników. Oprócz prywatnych zdjęć Marcina Prokopa na jego profilu możemy zobaczyć także relacje z Oskarów 2023, reklamy produktów czy zapowiedzi nowych odcinków programów.

Autor:Aleksandra Wolniewicz

Marcin Prokop podróżuje z bratem. Zdradził jego liczne przywary
Marcin Prokop podróżuje z bratem. Zdradził jego liczne przywary Marcin Prokop Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA