Mąż Katarzyny Pakosińskiej zrezygnował z życia w Gruzji. Wiemy, czym zajmuje się w Polsce. "Czasem mu ciężko"

Irakli Basilaszwili i Katarzyna Pakosińska
Irakli Basilaszwili i Katarzyna Pakosińska
Źródło: MWMEDIA
Katarzyna Pakosińska w Gruzji odnalazła ukochanego, z którym idzie przez życie od kilku lat. W 2017 roku poślubiła dziennikarza Irakliego Basilaszwilego. Małżeństwo mieszka na stałe w podwarszawskim Milanówku. Artystka kabaretowa i prezenterka zdradziła, czym w Polsce zajmuje się jej mąż. Jak mężczyzna odnalazł się w ojczyźnie żony?

Niewiele osób wie, że Katarzyna Pakosińska ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie oraz polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Gwiazda zasłynęła jako artystka kabaretowa i współzałożycielka popularnego kabaretu Moralnego Niepokoju. Dziś występuje na scenach teatrów Kamienica i Capitol w Warszawie, realizuje się też jako prezenterka telewizyjna.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

Joanna Jędrzejczyk o miłości i szukaniu ideału. "Często jesteśmy zaślepieni na prawdziwą miłość"
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Kim jest mąż Katarzyny Pakosińskiej? Czym się zajmuje w Polsce?

Katarzyna Pakosińska jest też autorką książek o Gruzji. Pokochała ojczyznę męża, ale para zdecydowała się na życie w Polsce. W magazynie "Pani" ukazał się tekst o małżeństwie artystki, w którym wypowiedziała się wraz z mężem o ich związku. Okazało sie, że Irakli Basilaszwili nie zdawał sobie sprawy, że jego ukochana jest sławna.

"Myślał, że po prostu piszę książki dla dzieci, bo jak pierwszy raz przyjechał mnie odwiedzić w Polsce, odbywała się promocja mojej książki 'Malina – cud dziewczyna'. Wiedział też, że występuję w telewizji. Ale gdy różne osoby zaczepiały mnie na ulicy, był zaskoczony" - wspomina prezenterka.

Mężczyzna zgodził się przenieść do Polski, aby żona mogła spełniać się zawodowo. Mąż Katarzyny Pakosińskiej prowadzi w Warszawie biuro podróży, które organizuje wycieczki do Gruzji.

"Tak naprawdę zadecydowała miłość. Ale miałem świadomość, że Kasia ma tutaj ważne dla siebie życie zawodowe, którego nie przeniesie do Gruzji. Dlatego zamknąłem swoje sprawy i przyjechałem do Polski" – tłumaczył.

Irakli Basilaszwili podjął wyzwanie i nauczył się języka polskiego. Mimo początkowych trudności nie poddał się i dziś płynnie się komunikuje.

"Imponowała mi jego konsekwencja. Przez pierwsze pół roku był ze mną w trasie, cały czas starał się mówić i rozumieć. Pomagały mu radio i seriale. Szczególnie lubi 'Czas honoru'. To dlatego czasem używa słownictwa z międzywojnia, na przykład słowa 'serwus'. Ale kiedy pewnego dnia pojechaliśmy do księgowej, gdzie zrozumiał więcej ode mnie, uznałam, że nauczył się już języka. Czasem mu ciężko. Jego najbliżsi są przecież w Gruzji. Kiedy czuję, że ogarnia go tęsknica, siadamy do komputera i szukamy biletów" - opowiedziała Katarzyna Pakosińska.

Katarzyna Pakosińska o małżeństwie

Katarzyna Pakosińska i Irakli Basilaszwili brali udział w 1. edycji programu TVN "Power Couple". Zakochani zwyciężyli. Tam udowodnili, że stanowią zgrane małżeństwo. Artystka opublikowała na Instagramie zdjęcie z mężem i nawiązała do Międzynarodowego Dnia Małżeństwa, które w tym roku było obchodzone 11 lutego. Katarzyna Pakosińska porównała związek małżeński do dyscypliny sztuki cyrkowej, obejmującej ćwiczenia wymagające zręczności i zachowania równowagi.

"Małżeństwo to niezła ekwilibrystyka. Z okazji Międzynarodowego Dnia Małżeństwa najpiękniejsze życzenia miłości dla wszystkich par" - podpisała wspólną fotografię z mężem.

Katarzyna Pakosińska znalazła w mężu bratnią duszę, ponieważ mężczyzna również ma poczucie humoru, a ono okazuje się składnikiem, który zadecydował o sukcesie ich związku.

Nie podchodzimy zupełnie poważnie do życia i wiele problematycznych sytuacji rozwiązujemy z uśmiechem, żartem. W moim mężu cenię niezwykły hart ducha, odwagę, opiekuńczość, "nierobienie" dramy, kiedy zdarzy się jakaś pomyłka. Irakli wtedy natychmiast ciągnie mnie za uszy do pionu
- zdradziła w rozmowie z agencją Newseria Lifestyle.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości