Meghan Markle i książę Harry przylecą do Anglii. Czy królowa zobaczy prawnuczkę?

Książę Harry i Meghan Markle planują spotkanie Elżbiety II z wnuczką
Książę Harry i Meghan Markle planują spotkanie Elżbiety II z wnuczką
Źródło: Getty Images
Książę Harry i Meghan Markle planują zjawić się na obchodach Platynowego Jubileuszu królowej Elżbiety II. Byłaby to druga wspólna wizyta pary od czasu słynnego "megxitu". Na dworze brytyjskim mają gościć również dzieci słynnej pary. Czy to oznacza, że Elżbieta II pozna swoją prawnuczkę, zaledwie roczną Lilibet?

Elżbieta II obchodzi w tym roku 70-lecie objęcia brytyjskiego tronu. Platynowy Jubileusz zaplanowano na pierwszy weekend czerwca. Jak się okazuje, wezmą w nim udział również książę Harry wraz z żoną oraz dziećmi - trzyletnim Archiem i roczną Lilibet. To będzie dopiero druga wspólna wizyta pary od czasu słynnego rozłamu. Najmłodsza córka księcia Harry'ego przyszła na świat zaledwie rok temu, to też królowa Elżbieta II nie miała okazji poznać prawnuczki. Jak donoszą brytyjskie media, księżna Sussex planuje zorganizować urodziny córki, na które zaproszenie dostała sama królowa.

Pierwsze spotkanie Elżbiety II i prawnuczki Lilibet zakłóci obchody?

Jak informuje "Daily Mail", książę Harry wraz z rodziną zatrzymają się w posiadłości w której mieszkali, zanim wyprowadzili się do Ameryki - Frogmore Cottage. Księżna Sussex planuje zorganizować tam pierwsze urodziny córki Lilibet. Niestety, impreza ma się odbyć 4 czerwca. Oznacza to, że urodziny będą kolidować z zaplanowanymi wyścigami konnymi Epsom Derby, które należą do ulubionych wydarzeń w kalendarzu królowej. Biorąc pod uwagę plotki, jakoby stan zdrowia Elżbiety II nie pozwalał jej na swobodne przemieszczanie, monarchini może nie być w stanie uczestniczyć we wszystkich obchodach Platynowego Jubileuszu. Posiadłość Frogmore Cottage zlokalizowana jest niedaleko pałacu w Windsorze, co może przechylić szalę na rzecz urodzin prawnuczki. Pikanterii dodaje fakt, że byłoby to pierwsze spotkanie Elżbiety II z najmłodszą córką książąt Sussex. Istnieje więc wysokie prawdopodobieństwo, że monarchini skorzysta z zaproszenia i spędzi ten dzień w rodzinnym gronie.

czt_adam Sak_nowa milosc
Adam Sak ze "Ślubu od Pierwszego Wejrzenia" jest otwarty na nową miłość?
Adam Sak ze "Ślubu od Pierwszego Wejrzenia" jest otwarty na nową miłość? Wyjaśnił, jak wygląda obecnie jego życie
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

"Megxit" - szokujący rozłam na brytyjskim dworze

Pierwsze doniesienia o chęci wycofania się z życia brytyjskiej monarchii pojawiły się w 2020 roku. Oficjalne "nowe życie" z dala od obowiązków mieli rozpocząć 31 marca 2020 roku. Plotki ostatecznie potwierdził książę Harry, udzielając wywiadu Jamesowi Cordenowi.

"Zrobiłem to, co zrobiłby każdy mąż i ojciec. Musiałem zabrać stamtąd swoją rodzinę" - wyznał wówczas w talk-show.

Choć decyzję podjął książę Harry, od początku rozłam w brytyjskiej rodzinie królewskiej ogłoszono mianem "megxitu". Ta zbitka wyrazowa powstała od imienia Meghan Markle oraz słowa "brexit". Wyrażenie, którego z chęcią używają brytyjskie media, jednoznacznie wskazuje winowajcę całego zamieszania. Żona księcia Harry'ego miała wpłynąć na męża i być jedyną odpowiedzialną za rozłam.

"Chciała być ofiarą, ponieważ tylko wtedy mogła przekonać Harry’ego, że życie, jakie wiedli, jest nie do zniesienia, a jedynym rozwiązaniem jest przeprowadzka do Ameryki" - informował wówczas tajemniczy informator "Times of London".

Plotki kategorycznie obalił książę Harry. Para zdecydowała się udzielić wywiadu Oprah Winfrey. Dziennikarka zaprezentowała gościom liczne nagłówki, w których oskarżano Meghan Markle o doprowadzenie do rozłamu w rodzinie królewskiej. Księżna podkreśliła wówczas, że decyzja należała do męża:

"Pamiętam, jak powiedział: "Musimy znaleźć jakieś wyjście z tej sytuacji". Podjąłeś decyzję, która uratowała mi życie i ocaliła nas wszystkich".

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło: Daily Mail, Plotek.pl, Vogue.pl

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości