Tom Cruise chce odnowić kontakt z córką. Rozważa radykalny krok

Tom Cruise chce pojednać się z najmłodszą córką
Tom Cruise chce pojednać się z najmłodszą córką
Źródło: Getty Images
Jak donoszą zagraniczne media, Tom Cruise jest gotowy zrobić wszystko, by pojednać się ze swoją najmłodszą córką. 16-letnia Suri Cruise jest owocem małżeństwa z aktorką Katie Holmes. Po rozwodzie Tom Cruise musiał zerwać kontakty z córką. Teraz gwiazdor chciałby odnowić relację.

Tom Cruise jest uznawany za najbardziej wpływowego człowieka show-biznesu. Aktor i producent filmowy od lat związany jest z kontrowersyjnym ruchem religijnym. To właśnie scjentologia miała być powodem rozstania Toma Cruise'a z trzecią żoną. Katie Holmes złożyła pozew rozwodowy, argumentując decyzję dobrem ich wspólnej córki. Suri Cruise skończyła już 16 lat i jak donoszą zagraniczne media, aktorowi zależy na odnowieniu kontaktów z pociechą. Jednak osiągnięcie celu może wiązać się z zerwaniem ze scjentologami. Czy Tom Cruise jest na to gotowy?

Tom Cruise i Katie Holmes - historia miłości i spektakularnego końca

Plotkowano, że podczas castingów do głównej roli kobiecej w filmie "Mission Impossible II" Tom Cruise szuka nie tylko partnerki ekranowej, ale także — nowej żony. W 2005 roku aktor był po drugim rozwodzie. Katie Holmes dostała zaproszenie na casting — wydawała się idealną kandydatką do roli trzeciej żony. Tak też się stało. Po hucznych zaręczynach na Wieży Eiffle'a para wzięła ślub w 2006 roku. Jeszcze przed ceremonią, w kwietniu 2006 roku, na świat przyszła córka Suri.

Od początku życie pary kontrolowała scjentologia. Po wielu latach Katie Holmes zdradziła, że poród przebiegał w duchu zasad religii - bez środków znieczulających i możliwości krzyknięcia. Obowiązywała kompletna cisza. Scjentologowie kontrolowali żonę Toma Cruise na każdym kroku, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. W 2012 roku aktorka powiedziała "dość". Wydano oficjalne oświadczeniem, w którym jako powód rozwodu podano dobro córki. Okazało się, że Tom Cruise chciał wysłać dziecko na szkołę przetrwania prowadzoną przez scjentologów. Ceną opuszczenia sekty było milczenie i zerwanie kontaktów. Scjentolodzy nie mają prawa spotykać się z ludźmi, którzy porzucili wiarę. Suri Cruise wychowywana jest przez matkę.

Kamil ze "ŚOPW" o byłej narzeczonej. Czy naprawdę był gotowy na ślub z obcą osobą?
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Tom Cruise chce odnowić kontakt z córką?

W zagranicznych mediach pojawiła się zaskakująca plotka. Informator magazynu "New Idea" donosi, że Tom Cruise rozważa opuszczenie scjentologów. Wszystko dlatego, by ponownie nawiązać kontakt z najmłodszą córką. Zerwanie Toma Cruise'a ze scjentologią byłoby czymś wyjątkowo szokującym — mówi się, że aktor jest najważniejszym członkiem kościoła, a nawet prawą ręką jego przywódcy. Gwiazdor kończy niedługo 60 lat, to też, zdaniem informatora, skłania go do refleksji nad własnym życiem. Na ten moment ma kontakt jedynie z dwójką najstarszych dzieci, które adoptował z drugą żoną Nicole Kidman. Brak relacji z Suri Cruise ma mu rzekomo mocno doskwierać.

"W ramach poszukiwań siebie, Tom zdał sobie sprawę, że będzie bardzo żałował, jeśli nie naprawi relacji z Suri. Żadne wpływy ze sprzedaży biletów ani audiencje u królowej Anglii nigdy nie zrekompensują utraconych doświadczeń z Suri. Rozmawia z nią, ale to nie to samo, co bliski związek. Jest jednak tylko jeden sposób, w jaki Katie nie stanie między Tomem i Suri, by na dobre zjednoczyli się. Opuszczenie kościoła" - donosi informator.

Ostatni raz Tom Cruise był widziany z córką w 2013 roku. Kiedy Katie Holmes uciekła z kościoła, Suri Cruise miała zaledwie 6 lat. Informator, rzekomy przyjaciel aktora, zwraca uwagę na pozytywne skutki faktycznego opuszczenie scjentologów.

"Jeśli Tom rzeczywiście opuści scjentologię, byłby to poważny cios dla kościoła, biorąc pod uwagę, że jest ich członkiem numer jeden. Ale byłoby to dobrodziejstwem dla jego życia osobistego i zawodowego. Nie tylko otworzyłby drzwi do Suri, ale byłaby to również ogromna ulga dla szefów wytwórni, którzy wciąż kochają go jako gwiazdę, ale zawsze obawiają się, że jego religia zniechęca ludzi. Rzucenie scjentologii może być najlepszą rzeczą, jaką Tom kiedykolwiek zrobił" - dodaje.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB

Scjentologia - co to?

Scjentologia to ruch religijny o wyjątkowo krótkiej historii. Jego powstanie datuje się na początki XX wieku. Popularność przynieśli mu popularni — kontrowersyjną religią interesują się najbogatsi z całego świata. Ruch opiera się na wierze w galaktycznego władcę o imieniu Xenu:

"Wyznawcy wierzą w to, że 75 milionów lat temu galaktyczny władca zwany Xenu, panujący nad 76 przeludnionymi planetami, przywiózł miliardy istot na Ziemię i wysadził je bombami wodorowymi. W efekcie radioaktywne dusze stworzeń do dziś pasożytują na ludziach i są przyczyną wielu negatywnych zjawisk" - tłumaczy serwis focus.pl.

Choć z założenia scjentologia nie ma reguł przypominających chrześcijański Dekalog, jest kilka zasad, z którymi nie można dyskutować. Od członków ruchu wymaga się absolutnej lojalności i posłuszeństwa. Byli scjentolodzy opowiadają o aktach przemocy i ogromnym skupieniu na pieniądzach. Zasobny portfel jest cechą łączącą wielu członków kościoła w USA. Należą do niego m.in. Will Smith, John Travolta, Priscilla Presley oraz Tom Cruise.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło: New Idea

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości