Meghan Markle świętuje urodziny. Książę William i księżna Kate złożyli jej życzenia

Meghan Markle skończyła 41 lat. Książęta Cambridge złożyli jej życzenia
Meghan Markle skończyła 41 lat. Książęta Cambridge złożyli jej życzenia
Źródło: Getty Images
Meghan Markle ma dziś swoje święto. Amerykańska aktorka, a od 2018 r. członkini brytyjskiej rodziny królewskiej jako żona księcia Harry'ego, skończyła 41 lat. Z tej okazji na profilu księcia Williama i księżnej Kate na Instagramie pojawiła się dla niej mała niespodzianka.

Meghan Markle zdobyła popularność na świecie jako aktorka, jednak największy rozgłos zyskała, gdy wyszła za mąż za księcia Harry'ego. Mimo że książęca para zrezygnowała z pełnienia różnych oficjalnych funkcji i przeprowadziła się do USA, to nadal należy do rodziny królewskiej. A ta nie zapomniała o niej w dniu jej urodzin.

Książęta Cambridge złożyli urodzinowe życzenia Meghan Markle

Książęta Cambridge to tytuł nadawany członkom brytyjskiej rodziny królewskiej. Obecnymi są oczywiście książę William i księżna Kate, którzy nazywają się tak od dnia ich ślubu, który odbył się 29 kwietnia 2011 r. Z kolei Meghan Markle i książę Harry tytułowani są jako książęta Sussex. Każda z tych par ma osobny profil na Instagramie. Właśnie za pośrednictwem mediów społecznościowych książęta Cambridge złożyli życzenia Meghan Markle.

Poniżej zamieściliśmy InstaStories, które pojawiło się na ich profilu. Przedstawia ono portret Meghan Markle.

Z okazji urodzin księżnej Sussexu, życzymy wszystkiego najlepszego
- podpisano zdjęcie.
Film "Elvis" w sierpniu w Playerze
Film "Elvis" w sierpniu w Playerze
Źródło: Player
Meghan Markle ma urodziny. Kate i William złożyli jej życzenia na Instagramie
Meghan Markle ma urodziny. Kate i William złożyli jej życzenia na Instagramie
Źródło: Instagram @Duke and Duchess of Cambridge

Życie Meghan Markle. Przełomowe chwile

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Meghan Markle urodziła się w Los Angeles. Jej rodzice rozwiedli się, gdy miała sześć lat. Matka jest Afroamerykanką, terapeutką i instruktorką jogi, a ojciec ma pochodzenie holendersko-irlandzkie. Można śmiało powiedzieć, że w jej żyłach płynie błękitna krew. A to z racji tego, że rodzina jej ojca wywodzi się od XIV-wiecznego króla Anglii Edwarda III Plantageneta. Meghan Markle zdobyła wykształcenie na kierunkach teatr i studia międzynarodowe. Ale o występowaniu przed kamerą marzyła od dziecka, gdy obserwowała, jak jej ojciec (operator filmowy) pracuje na planie serialu "Świat według Bundych".

Debiutowała w 2002 w serialu "Szpital miejski", gdzie zagrała epizodyczną rolę. W filmie pierwszy raz zagrała u boku Ashtona Kutchera w produkcji pt. "Zupełnie jak miłość". Następnie mogliśmy ją zobaczyć w serialach "CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku", "90210" czy "Bez śladu". Jednak największą popularność przyniósł jej serial o prawnikach pt. "W garniturach".

Kolejny przełom w jej życiu nastąpił w 2011 roku, gdy poślubiła amerykańskiego producenta filmowego Trevera Engelsona. Jednak po dwóch latach byli już po rozwodzie. Pełni szczęścia zaznała dopiero u boku księcia Harry'ego. Ich ślub odbył się 19 maja 2018 roku na zamku w Windsorze. Kilka miesięcy później okazało się, że Meghan Markle jest w ciąży. Archie Harrison przyszedł na świat 6 maja 2019, a jego siostra Lilibet Diana urodziła się 4 czerwca 2021.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości