Meghan Markle wydała oświadczenie. Chodzi o listy do króla Karola III

Meghan Markle wydała oświadczenie
Meghan Markle wydała oświadczenie
Źródło: Kirsty Wigglesworth - Pool/Getty Images
Meghan Markle cztery lata temu napisała list do Karola III, w którym poskarżyła się na pewną osobę z rodziny królewskiej, która miała wykazywać wobec niej i jej syna zachowania rasistowskie. Korespondencja kilka dni temu trafiła do mediów, co odbiło się szerokim echem. Teraz żona księcia Harry'ego wydała oświadczenie w tej sprawie. Nie ukrywała swojej złości.

Meghan Markle i książę Harry wydali oświadczenie w sprawie ostatnich publikacji medialnych. Po tym, jak się okazało, że jedynie książę Sussex przyjedzie na koronację Karola III, prasa aż huczała o nowych informacjach na temat jego żony. Meghan Markle zdecydowała się zostać w USA, jednak nikt nie zna dokładnej przyczyny takiej decyzji. Nieoficjalnie mówi się, że księżna odcina się od rodziny królewskiej. Ostatnio wyciekły listy, które Amerykanka wymieniała z królem Wielkiej Brytanii.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Andrzej Sołtysik o małżeństwie i życiu rodzinnym. "Czasami mi to doskwiera"
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Meghan Markle wydała oświadczenie w sprawie listu do Karola III

Kilka dni temu do mediów wyciekły listy Meghan Markle, które pisała do Karola III, gdy jeszcze był następcą tronu. Księżna w treści swoich wiadomości poskarżyła się na pewną osobę z rodziny królewskiej, która miała wykazywać wobec niej zachowania rasistowskie. Jak donosili dziennikarze "The Telegraph", Amerykanka nie otrzymała zadowalającej odpowiedzi na swoje pismo. Karol III miał bowiem stwierdzić, że osoba, która dopytywała o kolor skóry Archiego, nie miała na celu obrazy czyichkolwiek uczuć.

W mediach rozpętała się prawdziwa burza, a niektórzy zaczęli łączyć ten wątek ze zbliżającą się koronacją i nieobecnością Meghan Markle. Teraz żona księcia Harry'ego postanowiła wydać w tej sprawie oświadczenie.

"Księżna Sussexu idzie naprzód ze swoim życiem i nie zastanawia się nad korespondencją sprzed dwóch lat w odniesieniu do rozmowy sprzed czterech lat. Jakiekolwiek sugestie, że jest inaczej, są fałszywe, a wręcz niedorzeczne. Zachęcamy tabloidy i królewskich korespondentów o zaprzestanie tworzenia cyrku, który tworzą w odosobnieniu" - mówi treść oświadczenia. Zostało opublikowane przez Omida Scobiego, rzecznika Markle i księcia Harry'ego.

Meghan Markle nie przyjedzie na koronację Karola III

Koronacja Karola III zbliża się wielkimi krokami. Nowy monarcha zostanie oficjalnie koronowany na króla Zjednoczonego Królestwa w sobotę 6 maja br. Będzie to pierwsze takie wydarzenie od ponad 70 lat, gdy na tron wstąpiła Elżbieta II. Na uroczystość zostali zaproszeni jedynie najważniejsi goście, a w tym także książę Harry i Meghan Markle. Małżeństwo przyznało niedawno, że otrzymało królewskie zaproszenie.

Potem okazało się, że książę Harry zjawi się w maju w Londynie, jednak na miejsce przybędzie jednak bez żony i ich dwójki dzieci. Warto w tym miejscu podkreślić, że syn księcia Harry'ego i Meghan Markle będzie wówczas obchodził czwarte urodziny. Zarówno Archie, jak i jego młodsza siostra Lilibet, zostali niedawno uhonorowani przez Karola III książęcymi tytułami.

"Musieli podjąć decyzję, która wydawała się dla nich szczera i autentyczna, zwłaszcza po tym wszystkim, co zostało powiedziane i po wszystkich rzeczach, które się wydarzyły. Bardzo troszczą się o swoją rodzinę, więc Meghan zostanie w Kalifornii, a Harry będzie wspierał ojca. Książę Harry będzie wspierał ojca w uroczystości, a potem jak najszybciej wróci do domu, by móc być z synem" - powiedział anonimowy przyjaciel pary w rozmowie z Page Six.

Redaktorzy Daily Mail skontaktowali się z bliskim otoczeniem Karola III z prośbą o komentarz w sprawie. Informatorzy nie ukrywali, że król jest bardzo rozczarowany postawą synowej. Miał jednocześnie wykazać się wobec niej wyrozumiałością i cieszył się, że jego syn mimo wszystko przybędzie na uroczystość.

"Bardzo chciał, żeby tam był. Jest bardzo rozczarowany tym, że nie zobaczy Meghan i wnucząt, ale rozumie sytuację. Dla Harry'ego to ważne, żeby pojawić się tam dla ojca. Pozostaje mieć nadzieję, że jego intencje są szczerze" - donosi informator.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: Kirsty Wigglesworth - Pool/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości