Michael Bolton walczy o zdrowie. 70-latek przeszedł operację mózgu

Michael Bolton
Michael Bolton
Źródło: Getty Images South America
Michael Bolton, ikoniczny wokalista w wieku 70 lat, stawia czoła poważnej chorobie. Zdobywca Grammy z ponad 75 milionami sprzedanych płyt na całym świecie, ujawnił swoim fanom, że niedawno przeszedł operację usunięcia guza mózgu. Jak obecnie radzi sobie twórca przeboju "When a Man Loves a Woman"?

Michael Bolton zaczynał karierę w połowie lat 70., największy sukces osiągnął w latach 80. i 90. Jego bogata dyskografia obejmuje 24 albumy. Artysta zaczynał od hard rocka, by później eksplorować obszary blues rocka i pop rocka. Jego specjalnością stały się przepiękne ballady, które nadal dobrze znamy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

czt_26
Adam Driver o karierze i początkach w aktorstwie

Michael Bolton przeszedł poważną operację

Twórca hitów takich jak "How Am I Supposed to Live Without You", "Said I Loved You… But I Lied" czy "How Can We Be Lovers" zdobył światowe uznanie. W 1991 roku jego interpretacja "When a Man Loves a Woman" zdobyła szczyty list przebojów na całym globie. Michael Bolton często występował także w duetach z innymi gwiazdami, m.in. z Céline Dion i Zuccherem.

Efekty jego wspaniałej kariery z pewnością długo jeszcze nie dadzą o sobie zapomnieć. Artysta skupia się teraz na życiu prywatnym, a w tym niestety nie dzieje się dobrze. Ostatnio Michael Bolton znalazł się w szpitalu z powodu wykrytego guza mózgu. Muzyk podzielił się tą trudną wiadomością za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na szczęście operacja zakończyła się pomyślnie, a teraz muzyk regeneruje się we własnym domu.

"Koniec 2023 r. przyniósł mi wiele wyzwań. Tuż przed świętami zdiagnozowano u mnie guza mózgu, który wymagał natychmiastowej operacji. Dzięki niesamowitemu zespołowi medycznemu operacja zakończyła się sukcesem. Teraz dochodzę do siebie w domu, otoczony ogromną miłością i wsparciem mojej rodziny" - wyznał wokalista.

Michael Bolton odwołuje koncerty

Przed operacją Michael Bolton utrzymywał aktywność nie tylko w studio nagraniowym, ale przede wszystkim na scenie. Polscy fani mieli przyjemność oglądać i słuchać go w ciągu ostatnich lat.

Teraz problemy zdrowotne zmusiły artystę do przełożenia planowanych koncertów. Najważniejszym celem jest szybki powrót do zdrowia, a wszelkie inne zobowiązania artystyczne zostały tymczasowo odłożone na bok.

"Przez następnych kilka miesięcy będę potrzebował czasu i przestrzeni, żeby w pełni dojść do siebie. Oznacza to, że muszę zrobić sobie przerwę od koncertowania. Zawsze najtrudniejsze jest rozczarowywanie fanów i przekładanie występów, ale nie mam wątpliwości, że pracuję jak najmocniej, żeby przyspieszyć swoją rehabilitację i jak najszybciej powrócić na trasę" - tłumaczył.

Muzyk zaznaczył jednak, że fani niezmiennie pełnią w jego życiu szalenie ważną rolę i jest im za to niezmiernie wdzięczny.

"Wiedzcie, że trzymam wasze pozytywne wiadomości w swoim sercu i przekażę wam więcej informacji tak szybko, jak tylko będę w stanie. Kocham Was, MB" - podsumował.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas również znaleźć na TikToku, Facebooku oraz Instagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Martyna Mikołajczyk

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images South America

podziel się:

Pozostałe wiadomości