Michał Bajor śpiewał dla wybitnego Polaka. Teraz podzielił się wspólnym zdjęciem

Autor:
Dagmara
Olszewska
Michał Bajor podczas występu

Michał Bajor jako jeden z najbardziej lubianych piosenkarzy i aktorów wielokrotnie odwiedził Polonię zamieszkałą w USA. Niedawno wpisem w mediach społecznościowych przypomniał swój prywatny występ, który obejrzał na żywo sam Czesław Miłosz. Koncert pod San Francisco - wspomnienia piosenkarza niczym film.

Michał Bajor i Czesław Miłosz

"Byłem z koncertami dla Polonii w USA wielokrotnie. Kilka razy również w Kalifornii. I tam poznałem któregoś dnia Joannę - synową oraz Jej ówczesnego męża - syna naszego Noblisty - Czesława Miłosza. Ponieważ mój występ bardzo się im spodobał, Joanna wpadła na pomysł, że zorganizuje mój prywatny koncert w ich domu w Oakland, na który to koncert przyjdzie również Pan Czesław." - napisał artysta w swoim sentymentalnym poście na Instagramie.

Jak zaznaczył piosenkarz w swoim wpisie, Czesław Miłosz stronił od tłumnych spotkań. Tamtego wieczoru jednak przyjął zaproszenie i pojawił się jako honorowy gość recitalu. Jeden z największych polskich poetów, którego twórczość tłumaczono na kilkanaście języków, wysłuchał twórczości Michała Bajora.

Michał Bajor zagrał koncert dla Czesława Miłosza

"Pożyczyliśmy profesjonalne światło i dźwięk. Miałem świetnie zmiksowaną taśmę z muzyką, a zatem wieczór okazał się dla mnie szczególny, a goście i Czesław Miłosz bili mocno brawo. Jakiś czas potem jadąc z Rodzicami w Bieszczady, zostałem zaproszony przez Joannę, na obiad w Krakowie, gdzie i moi Rodzice mieli zaszczyt poznać wybitnego pisarza. Myślę, że kiedyś wrzucę jeszcze jakieś zdjęcia z tego koncertu pod San Francisco, jak i może jeszcze jakąś fotkę z pamiętnego dla mnie obiadu w Krakowie. Pozdrawiam serdecznie. Michał" - napisał artysta pod swoim zdjęciem na Instagramie.

"Osobowość spotkała się z Osobowością, ot co... On Mistrz Słowa, Pan Mistrz Pieśni." - napisała jedna z obserwatorek Michała Bajora. Fanów artysty ucieszyła wiadomość o dawnym koncercie pod San Francisco. Wielu z nich ma nadzieję, że niedługo będziemy mogli poznać więcej szczegółów z tego wyjątkowego wieczoru.

Zobacz także:

"Co Za Tydzień" na planie MasterChef Junior.
"Co Za Tydzień" na planie MasterChef Junior.

Autor:Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: mwmedia

Pozostałe wiadomości