Gwiazdy

Michał Piróg – kim jest, kariera, życie prywatne

Gwiazdy

Autor:
Ewa
Podleśna-Ślusarczyk
Michał Piróg

Michał Piróg to jeden z najbardziej rozpoznawalnych tancerzy, choreografów i nauczycieli tańca w Polsce. Karierę zrobił także poza granicami kraju, występował we Francji, Belgii czy Szwajcarii. Obecnie największą popularnością cieszy się dzięki programowi "Top Model", w którym wspiera uczestników w drodze do wielkiej zagranicznej kariery.

Michał Piróg urodził się w 1979 r. w Kielcach. Ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Norwida, gdzie uczęszczał na profil humanistyczno-teatralny. Później poszedł na filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 16 roku życia zaczął trenować taniec, był samoukiem. W wieku 19 lat wstąpił do Kieleckiego Teatru Tańca i rok później wystąpił po raz pierwszy na scenie w sztuce "Być albo brać". W latach 2001-2002 został choreografem w nowej produkcji TVN "Droga do gwiazd". W międzyczasie występował na deskach Teatru Roma, Powszechnego i Teatru Komedia. 

Michał Piróg – szkoła i kariera

Od 2006 r. rozpoczął współpracę z MTV jako nauczyciel układów choreograficznych. Od 2007 do 2016 brał udział także w programie "You can dance", który przyniósł mu ogromną sławę. W 2010 r. dodatkowo powierzono mu rolę w programie "Top Model". To był dla niego wyjątkowo gorący czas, bo przez dwa lata, od 2011 współtworzył dwuletni projekt taneczny Horn Dance Company.

Michał Piróg bierze udział w wielu akcjach społecznych:

- "Głosuję na miłość" – wspierająca osoby LGBT

- "Nie wstydź się"

W 2019 r. wydał autobiografię "Chcę żyć". Występował także w kilku serialach i epizodach filmowych, jak np. "Niania" i "Wkręceni 2".

Tomasz Kot i Jakub Gierszał na premierze filmu "Yuma"
Kot i Gierszał na premierze „Yumy” W warszawskiej Kinotece odbyła się premiera filmu Piotra Mularuka pod tytułem „Yuma”. W rolach głównych zobaczymy gwiazdy kilku pokoleń. Z jednej strony Tomasz Kot i Katarzyna Figura, a z drugiej Jakub Gierszał, Helena Sujecka. Źródło: Co za Tydzień

Michał Piróg – co robi w "Top Model"

Michał Piróg przede wszystkim wspiera uczestników programu. Czuwa nad tym, by pomagać im zwalczać stres i zmęczenie. Sam wie, jak trudno jest osiągnąć sukces międzynarodowy w obecnych czasach i jak twardą niekiedy trzeba mieć skórę i determinację, by osiągnąć sukces. Jest mentorem kandydatów i pracuje z nimi, by pokonać ich ograniczenia i lęki, które uniemożliwiają im wykonanie często dość karkołomnych zadań.

Michał Piróg – życie osobiste

Michał Piróg w wieku 15 lat powiedział mamie, że jest gejem. Publicznie dokonał coming outu w 2007 r. na łamach "Super Expressu". W swojej autobiografii mówi o kilku poważniejszych relacjach, w tym jednej ze znanym muzykiem, którego tożsamości nie chciał zdradzić. W wywiadach wspominał też, że był raz bliski wstąpienia w związek małżeński i adopcji dziecka, ale trzy miesiące przed ślubem doszło do rozstania. Obecnie nie wiadomo, czy tancerz spotyka się z kimś.

Zobacz także:

Autor:Ewa Podleśna-Ślusarczyk 

Źródło zdjęcia głównego: x-news

Pozostałe wiadomości