Sean Penn pomaszerował w kierunku polskiej granicy. Opisał, co tam zobaczył

Sean Penn zmierza w kierunku granicy z Polską
Sean Penn zmierza w kierunku granicy z Polską
Źródło: Getty Images
Sean Penn zbliżył się do polskiej granicy. Hollywoodzki gwiazdor kina kręci dokument o wojnie w Ukrainie. Aktor porzucił samochód na poboczu i udał się pieszo w kierunku granicy z Polską. Sean Penn opisał, co tam zobaczył.

Sean Penn został w Ukrainie, gdy rozpoczęła się rosyjska inwazja na ten kraj. Aktor brał udział w konferencji prasowej w Kijowie, na której urzędnicy państwowi komentowali aktualną sytuację. Spotkał się też z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Hollywoodzki aktor relacjonuje to, co widzi na własne oczy. W pełni solidaryzuje się z walczącymi Ukraińcami oraz uchodźcami.

Sean Penn w Ukrainie. Aktor zbliżył się do polskiej granicy

Aktor komunikuje się z obserwatorami za pośrednictwem Twittera. Gwiazdor zamieścił tam zdjęcie, na którym jest człowiek z walizką i plecakiem oraz sznur aut. Okazało się, że Sean Penn porzucił auto i pomaszerował w kierunku granicy.

"Ja i dwóch kolegów przeszliśmy mile do polskiej granicy po pozostawieniu naszego samochodu na poboczu. Prawie wszystkie samochody na tym zdjęciu przewożą tylko kobiety i dzieci, większość bez śladu bagażu, a samochód jest ich jedyną wartością" - napisał na Twitterze.

Postawa aktora budzi szacunek u jego fanów na całym świecie. Internauci śledzą jego relacje i czekają na nowe wieści. W ten sposób gwiazdor skupia uwagę swoich amerykańskich przyjaciół i całego Zachodu na sytuację w Ukrainie. Dlaczego to takie ważne? Przejdź do drugiej części artykułu.

Artyści warci uwagi według Małgorzaty Ostrowskiej
Małgorzata Ostrowska szczerze o polskich artystkach. Do jednej piosenkarki ma wyjątkowy sentyment.

Co Sean Penn robi w Ukrainie?

Sean Penn kręci w Ukrainie film dokumentalny. Aktor pragnie pokazać światu prawdziwe oblicze inwazji rosyjskiej. Twórca filmowy był już w Ukrainie w listopadzie zeszłego roku. Już wtedy rozpoczął dokumentowanie otaczającej go rzeczywistości społecznej i politycznej. Mimo narastającego zagrożenia aktor postanowił kontynuować swoje dzieło. Zdobył uznanie ukraińskiego narodu i jego władz.

"Sean Penn pokazuje odwagę, której brakuje wielu innym osobom, zwłaszcza politykom zachodnim. Im więcej takich ludzi, prawdziwych przyjaciół Ukrainy, którzy popierają walkę o wolność, tym szybciej uda się powstrzymać masowy atak wojsk rosyjskich" — przekazała kancelaria Prezydenta Ukrainy na Facebooku.

Kim jest Sean Penn?

Sean Penn to 61-letni twórca filmowy. Jest nie tylko aktorem, ale i reżyserem, producentem, scenarzystą. Urodził się w Santa Monica. Jego ojciec był pochodzenia żydowskiego, a matka miała korzenie irlandzkie i włoskie. Dziadkowie od strony ojca emigrowali z Litwy i Rosji. Sean Penn debiutował w dramacie sensacyjnym "Szkoła kadetów" u boku m. in. George’a C. Scotta i Toma Cruise’a. Aktor zdobył wiele nagród filmowych, w tym dwa Oscary (za role w filmach: "Obywatel Milk" i "Rzeka tajemnic"). Oprócz działalności kinowej Sean Penn spełnia się jako dziennikarz. Pisze teksty do "Rolling Stone", "Interview" i "Time".

Sean Penn był trzykrotnie żonaty. Jego pierwszą małżonką była piosenkarka Madonna. Para poznała się na planie teledysku do piosenki "Material Girl". Aktor związał się później z aktorką Robin Wright, z którą ma córkę Dylan i syna Hoppera. Trzecią żoną również jest aktorka. Sean Penn w 2020 poślubił młodszą o 32 lata Leilę George.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości