Jesse Eisenberg czeka na polskie obywatelstwo. Zdradził, czy się tu przeprowadzi

Jesse Eisenberg
Jesse Eisenberg
Źródło: Getty Images
Jesse Eisenberg przyszedł na świat w Nowym Jorku. Amerykański aktor odwiedził niedawno Polskę i ogłosił, że stara się o polskie obywatelstwo! Gwiazdor hollywoodzkiego kina opowiedział o swojej rodzinie. W wywiadzie zdradził, czy zamierza przeprowadzić się do Polski!

Jesse Eisenberg zdobył popularność w filmie "The Social Network", w którym wcielił się w postać Marka Zuckerberga, współzałożyciela serwisu społecznościowego Facebook. Za tę rolę został nominowany m.in. do Oscara w kategorii najlepszy aktor pierwszoplanowy. Zagrał również w dreszczowcu "Iluzja" oraz wcielił się w złoczyńcę w filmach na podstawie komiksów o superbohaterach.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

czt2605_impact_max
Kongres Impact przyciągnął gwiazdę z USA! Jesse Eisenberg dyskutował z Małgorzatą Szumowską
Źródło: "Co Za Tydzień"

Jesse Eisenberg stara się o polskie obywatelstwo

Jesse Eisenberg przyleciał do Polski na kongers Impact 2024, ktory odbył się niedawno w Poznaniu. Aktor około dziewięciu miesięcy temu aplikował o polskie obywatelstwo. W rozmowie z "Głosem Wielkopolskim" opowiedział o swoich korzeniach. Zdradził, że czeka jedynie na podpis prezydenta RP Andrzeja Dudy.

"Moja rodzina jest z miejscowości Krasnystaw. Rodzina mojej żony jest z Łodzi. Chcieliśmy mieć lepszą więź z Polską, a ja chciałbym więcej tu pracować. Akcja ostatniego filmu, który stworzyłem, toczyła się tutaj i chciałbym to powtórzyć. Czuję więź z Polską. Gdy dorastałem, słyszałem historie o polskich relacjach z moją żydowską rodziną i wszystkie te historie były wspaniałe. Byliśmy najlepszymi przyjaciółmi z Polakami" - opowiedział w wywiadzie.

Jesse Eisenberg wyreżyserował film "Prawdziwy ból". W głównych rolach wystąpił on sam oraz Kieran Culkin. Współproducentkami filmu były m.in. Emma Stone i Ewa Puszczyńska. Zdjęcia rozpoczęły się w marcu 2023 roku w Warszawie.

"Moja rodzina żyła w Krasnymstawie do rozpoczęcia wojny. Jedna osoba przetrwała wojnę i przeniosła się do Szczecina. Niestety, niedawno umarła przez Covid. A ten film to fikcja. Jest o dwóch kuzynach z Ameryki, którzy jadą do Polski, w podróż do korzeni, by zobaczyć skąd pochodzi ich rodzina. To trochę komedia o kumplach. Filmowaliśmy we wszystkich miejscach, z których pochodzi moja rodzina. Spędziliśmy kilka tygodni, filmując w Lublinie, Warszawie oraz w małym Krasnymstawie. Filmowaliśmy również w Kraśnikach i Radomiu" - zdradził aktor.

Gwiazdor Hollywood przyznał, że aplikował o polskie obywatelstwo z powodu tego filmu. Podkreślił, że marzy o tym, aby wykreować lepszą relację pomiędzy Żydami oraz Polakami.

Jesse Eisenberg zdradził, czy przeprowadzi się do Polski

Jesse Eisenberg został zapytany przez dziennikarza "Głosu Wielkopolskiego" o to, co najbardziej kocha w Polsce. Aktor znów podkreślił więź z przodkami. Zwrócił również uwagę na krajobraz naszego kraju.

"Personalnie to, że żyła tu moja rodzina przez wiele generacji, wieków. To sprawia, że czuję się połączony z czymś. W Ameryce każdy jest nowy, z wyjątkiem ludzi, którzy byli tam jako pierwsi – rdzenni Amerykanie. Europejscy Amerykanie są tu jedynie od 200 lat, czy coś w tym stylu. Dla mnie Polska sprawiła, że czuję prawdziwą łączność z czymś historycznie większym niż ja sam. Innymi rzeczami, to bez wątpienia przepiękny kraj. Możesz odwiedzić morze, możesz odwiedzić góry. To naprawdę niesamowite miejsce w świecie. I jestem przeszczęśliwy, że łączy mnie coś z nim" - wyznał.

Aktor został zapytany również o to, czy po zyskaniu obywatelstwa planuje przeprowadzić się do Polski. Odparł, że chciałby zobaczyć, jak to jest mieszkać w Polsce, ale tylko przez jakiś czas. Żona artysty podziela jego zdanie.

"Moja żona i ja bardzo chcielibyśmy żyć tu przez jakiś czas. Moja żona również kocha Polskę. Rodzina jej taty jest z Łodzi. Uciekli przed wojną i przenieśli się na Syberię, gdzie się urodziła. Jestem pewny, że ma tu rodzinę, o której nie wiemy, ale chcielibyśmy się dowiedzieć" - dodał w wywiadzie.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości