Michel Moran szczerze o porażce zawodowej. "Nigdy się do tego nie przyznałem"

Autor:
Dominika
Kowalewska
Źródło:
Newonce
Michel Moran

Michel Moran to ulubiony jurorów widzów stacji TVN. Kucharz, restaurator i osobowość telewizyjna od lat zaraża optymizmem zestresowanych uczestników formatu "MasterChef". Jednak poza karierą medialną, Michel Moran od wielu lat spełnia się w gastronomii. W ostatnim wywiadzie opowiedział o powodach zamknięcia ukochanej restauracji i otworzył się na głęboko skrywany temat.

Michel Moran urodził się we Francji, jednak z pochodzenia jest Hiszpanem. Od lat zawodowo związany jest z gastronomią, w latach 2004-2020 prowadził francuską restaurację w budynku warszawskiej Opery Narodowej. Choć widzowie stacji TVN znają go przede wszystkim jako uśmiechniętego jurora, Michel Moran ma za sobą trudne momenty związane z karierą zawodową.

Michel Moran szczerze o porażce zawodowej

Michel Moran był gościem w podcaście "Grube historie na wynos" w radiu Newonce. W rozmowie z Brzozą i Carlosem opowiedział o rodzinie, korzeniach i gastronomicznej porażce, z którą musiał się zmierzyć. Przez wiele lat Michel Moran prowadził restaurację Bistro de Paris zlokalizowaną w warszawskim Śródmieściu. Kucharz opowiedział o powodach podjęcia decyzji o zamknięciu lokalu.

"W naszym zawodzie jak każdy musimy wstać rano i powiedzieć: kurczę, super, że idę do pracy. Będzie miło i przyjemnie. Już na końcu nie miałem tego. 17 lat to samo miejsce. Wypaliłem się, męczyłem się, nie miałem nowego pomysłu, nie miałem chęci i czułem, że jest to moment, a nie słyszałem o pandemii, że muszę coś innego robić" - powiedział Michel Moran.

Restaurator dodał, że nigdy wcześniej nie poruszał publicznie tego tematu.

"Nigdy się do tego nie przyznałem. Pierwszy raz mówię to publicznie. [...] To było trochę moje dziecko. Proszę sobie wyobrazić. 21 lat w Polsce i 17 lat w Bistro de Paris. To był niesamowity challenge [ang. wyzwanie - przyp. red.]. Nie było telewizji, nie było mediów. Otwierałem to z małych pieniędzy, które mieliśmy z Haliną" - wyznał.

Aktualnie Michel Moran prowadzi restaurację Ma Maison, serwującą kuchnię francuską. Lokal mieści się w podwarszawskich Laskach, niedaleko Kampinoskiego Parku Narodowego.

Michel Moran od lat wciela się w rolę jurora w dwóch programach kulinarnych stacji TVN - "MasterChef" oraz "MasterChef Junior". Jak pracuje się na planie, na którym gra toczy się o jedzenie? Jakie przemyślenia mają jurorzy po ponad 10. edycjach? Przekonacie się, oglądając cykl "Tajemnice produkcji", w ramach którego Kalina Szymankiewicz udała się na plan programu "MasterChef"!

"MasterChef". Sezon-11. Odcinek 3. Zwiastun
"MasterChef". Sezon-11. Odcinek 3. Zwiastun

Michel Moran o żonie

Michel Moran był dwukrotnie żonaty. Z pierwszą partnerką doczekał się dwójki dzieci - syna Andrea i córki Selenę. Drugą żonę poznał w Luksemburgu. Halina zawitała wraz z przyjaciółkami do restauracji, w której wówczas pracował. Dla Haliny przeprowadził się do Polski. Po 4 latach znajomości stanęli na ślubnym kobiercu i wspólnie otworzyli restaurację. Teraz tworzą patchworkową rodzinę, złożoną z dzieci Michela Morana oraz dzieci i wnuków jego drugiej żony.

Para jest ze sobą ponad 20 lat. Michel Moran przyznał, że ich związek nie różni się od innych i w nim też są dobre oraz złe chwile.

"Związki to bardzo trudna rzecz. Ponad 20 lat razem to jest ciężkie, bo każdy ma swój charakter. Mamy dobre i złe dni. Myślę, że to jest kwestia kompromisów, to jest kwestia tolerancji, to odpuszczenie wielu rzeczy. Na początku akceptujemy wszystko, tolerujemy wszystko, bo wszystko jest różowe i piękne. Z czasem przychodzi codzienność, nie jest łatwiej, potem albo chcemy walczyć, żeby to utrzymać albo nie. Z Haliną jesteśmy razem ponad 20 lat. Oboje jesteśmy rozwodnikami" - powiedział.

Michel Moran ma fantastyczny kontakt z wnukami żony, o czym więcej przeczytacie poniżej:

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor:Dominika Kowalewska

Źródło: Newonce

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości