Michel Moran

Michel Moran

Michel Moran to charyzmatyczny i dowcipny szef kuchni pochodzący z Francji, restaurator i osobowość telewizyjna, od początku swojej kariery w mediach związany ze stacją TVN. Znany jest przede wszystkim jako jeden z jurorów kulinarnych show – „MasterChef” i „MasterChef Junior”.

Michel Moran – wiek, pochodzenie, wykształcenie

Michel Moran ma obecnie 58 lat. Urodził się Paryżu 5 czerwca 1965 roku, ale jego rodzina pochodzi z południa Hiszpanii – z Kordoby. Posiada obywatelstwo francuskie i hiszpańskie – tu w dokumentach widnieje jako Miguel Moran Jurado.

Swoją edukację zakończył po gimnazjum i nie ukończył żadnych studiów. Michel Moran zdecydował się na szkołę gastronomiczną – bo to właśnie sztuka gotowania od zawsze była jego największą pasją. Swoją przygodę kulinarną rozpoczynał w Paryżu, gdzie na początku pracował jako podkuchenny. Praktyki zawodowe odbywał m.in. w pięciogwiazdkowym hotelu zlokalizowanym w centrum Paryża oraz w restauracji Le Jardin, odznaczonej dwiema gwiazdami Michelin.

Michel Moran w programach TVN

Michel Moran swoją karierę telewizyjną rozpoczął w 2012 roku, kiedy to został jednym z jurorów w programie „MasterChef”. Widzowie pokochali go od razu, a on połknął telewizyjnego bakcyla. Program do tej pory doczekał się już 11 edycji.

Ponadto widzowie znają Michela Morana również jako jurora dziecięcej wersji kulinarnego show – „MasterChef Junior”, w której występuje od 2016 roku. W tym samym czasie rozpoczął również współpracę ze stacją TTV, gdzie jest gospodarzem cyklu „10 zadań specjalnych Michela Morana”.

Michel Moran – żona, rodzina, dzieci

Michel Moran obecnie większość swojego wolnego czasu poświęca rodzinie. Swoją obecną drugą żonę Halinę poznał 20 lat temu w Luksemburgu i dla niej zdecydował się na przyjazd do Polski w 2000 roku.

Obydwoje mieli dzieci z poprzednich związków – Michel ma syna Andreę, który mieszka i pracuje w Nowej Kaledonii oraz córkę Solene. Halina z poprzedniego małżeństwa miała dwie córki. Razem zdecydowali się stworzyć dużą patchworkową rodzinę. Michel Moran jest też już dziadkiem.

Michel Moran - restauracja

Michel Moran dopiero w Polsce zrealizował swoje marzenie o własnej restauracji – to w budynku Warszawskiej Opery otworzył swój pierwszy lokal. Restauracja cieszyła się ogromnym uznaniem, również wśród osób znanych z pierwszych stron gazet i otrzymała rekomendację Michelina. Chociaż była jego drugim domem przez 16 lat, to zdecydował się ją sprzedać tuż przed wybuchem pandemii.

Obecnie Michel Moran przeprowadził się do podwarszawskich Lasek, gdzie prowadzi swój nowy lokal, serwujący przede wszystkim kuchnię francuską.

Michel Moran – przepisy

Przepisy na dania Michela Morana można znaleźć w programach dostępnych dla użytkowników serwisu player.pl. Można je zobaczyć w takich programach, jak:

  • MasterChef – Wielkie grillowanie
  • 10 zadań specjalnych Michela Morana
  • Wielkie gotowanie
  • Kolekcja smaków
  • 10 wizyt Michela Morana

Michel Moran – Instagram

Michel Moran jest aktywny w mediach społecznościowych i prowadzi swoje konto na Instagramie @michelmoran_official. Tu od czasu do czasu przemyca informacje o swojej rodzinie i żonie, która z reguły niechętnie pojawia się w mediach.

Autor:Aleksandra Wolniewicz

Michel Moran o najbardziej nielubianym przedmiocie w szkole
Michel Moran o najbardziej nielubianym przedmiocie w szkole Michel Moran o najbardziej nielubianym przedmiocie w szkole

Źródło zdjęcia głównego: TVN