Żona Leonarda Pietraszaka zabrała głos na mszy żałobnej. Czy pojawił się też syn aktora?

Jak wyglądał pogrzeb aktora?
Ostatnie pożegnanie Leonarda Pietraszaka
Źródło: MWMEDIA
4 lutego odbyła się msza żałobna za zmarłego Leonarda Pietraszaka. Wybitny aktor zmarł 1 lutego w wieku 86 lat. W chwili śmierci była przy nim jego ukochana żona Wanda Majerówna. Ku czci artysty zaplanowano jeszcze jedną uroczystość. Dopiero 7 lutego zmarły zostanie pochowany. Na mszy żałobnej pojawiło się wiele znanych postaci.

Leonard Pietraszak odszedł w swoim domu, u boku żony. Jego pożegnanie odbyło się w Kościele Rzymskokatolickim Środowisk Twórczych pod wezwaniem św. Andrzeja Apostoła i Brata Alberta w Warszawie. Poprowadził je ksiądz Andrzej Luter. Artysta spocznie 7 lutego w rodzinnej Bydgoszczy na cmentarzu Starofarnym.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

Artyści, którzy odeszli w 2022 roku
Polscy artyści, gwiazdy i znane osobistości które odeszły w 2022 roku

Msza żałobna za Leonarda Pietraszaka

Bliscy Leonarda Pietraszaka mieli prośbę do żałobników. "Rodzina prosi, aby zamiast kwiatów dokonać wpłaty na rzecz Domu Artystów Weteranów w Skolimowie do puszek wolontariuszy, którzy obecni będą na mszy świętej" - poinformowano.

"Super Express" przedstawił relację z uroczystości. Podczas mszy kazanie wygłosił ksiądz Luter, który nawiązał do życia i kariery wybitnego aktora.

Nigdy w naszej pamięci nie odejdzie tak na zawsze. Pozostaną jego role, jego twarz, ekspresja, uśmiech lub umiejętność wzruszania czy poruszania. Często dzięki sztuce, dzięki artystom stajemy się bardziej wrażliwi, skłonni do przemyśleń, bardziej empatyczni, a może lepsi dla siebie i innych. To jest wartość dodana do pięknego zawodu aktora. Żegnaj, artysto, żegnaj, Lolku, bo tak zwracali się do ciebie przyjaciele 
- powiedział ksiądz do zgromadzonych żałobników.

Na mszy pojawili się m.in. Magdalena Zawadzka, prezes ZASP Krzysztof Szuster, Tomasz Kozłowicz, Marian Opania, Elżbieta Starostocka, Wiesław Ochman, Kazimierz Kaczor czy kompozytor Czesław Majewski. Artyści składali kondolencje żonie Leonarda Pietraszaka.

Żona Leonarda Pietraszaka przemówiła na pogrzebie męża

Dziękuję za przybycie, za obecność i wzięcie udziału w uroczystości [...] Był moim mężem, ale należał do wszystkich, bo tak to już jest w tym zawodzie. W pamięci sąsiadów, widzów i bliskich pozostanie na zawsze. Pozostaną w pamięci jego dokonania, jego uśmiech, nasza radość dzięki jego kreacjom, nasze wzruszenie, czasem łzy, nadzieja, refleksja, bicie serca. Zawsze obcowanie ze sztuką, muzyką, literaturą, teatrem jest niosącym nas szlachetnym świętem, a pośrednikami są twórcy, artyści. Nie dajmy nikomu i niczemu zniszczyć tego święta, przetrwajmy to. Dziękuję bardzo
- cytuje "Super Express".

Aktor czekał na pojednanie z synem. Nie potwierdzono, czy ten pojawił się na pogrzebie ojca.

Magdalena Zawadzka pożegnała Leonarda Pietraszaka

Aktorka Magdalena Zawadzka ze smutkiem podzieliła się swoimi wspomnieniami o Leonardzie Pietraszaku, zamieszczając post na Facebooku.

Znowu smutek przemijania i żałoba. Odszedł wybitny aktor, uroczy człowiek i mój serdeczny kolega Leonard Pietraszak. Poza bardzo miłymi towarzyskimi kontaktami łączyła nas wieloletnia praca w teatrze Ateneum, Och-Teatrze i w telewizji. Bawiło nas to, że byliśmy wielokrotnie obsadzani jako para małżeńska [...] Dobrze się nam razem podróżowało po Polsce i świecie z przedstawieniem teatru Ateneum pt. "Małe zbrodnie małżeńskie". Lolek, bo tak był nazywany, był eleganckim, uroczym dżentelmenem z klasą i poczuciem humoru. Nie mogę uwierzyć, że odszedł. Pozostał jego wielki dorobek artystyczny i piękne wspomnienia. Ślę wyrazy współczucie żonie Wandzie, bliskim i wszystkim, którzy kochali Lolka
- przekazała aktorka.
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło: se.pl

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości