Jubileusz 20-lecia "Na Wspólnej". Zobaczcie relację z tego wydarzenia

Autor:
Dagmara
Olszewska
Obsada serialu "Na Wspólnej"

"Na Wspólnej znajdziemy to miejsce, gdzie miłość, wiara, nadzieja na przyszłość" - brzmią słowa refrenu do piosenki z "Na Wspólnej" śpiewanej przez Krzysztofa Krawczyka. Kultowy serial TVN 27 stycznia 2023 roku obchodzi swoje 20-lecie. Z tej okazji aktorzy i twórcy produkcji spotkali się, by uczcić dwie dekady na ekranach telewizorów. Zobaczcie relację z tego wyjątkowego wydarzenia. 

Serial "Na Wspólnej" szybko zaskarbił sobie sympatię widzów. To jedna z nielicznych produkcji, w których niemal od początku gra ta sama obsada aktorska. Perypetie rodziny Brzozowskich, Ziębów i Hofferów przyciągają przed telewizory miliony widzów. Jak gwiazdy produkcji świętowały jubileusz? 

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

20 lat serialu "Na Wspólnej"
20 lat serialu "Na Wspólnej" 20 lat serialu "Na Wspólnej"

"Na Wspólnej" świętuje 20 lat na antenie

Od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:15 miliony widzów z całego kraju włączają telewizję TVN, by obejrzeć nowy odcinek serialu "Na Wspólnej". Z okazji jubileuszu zorganizowano specjalną sesję zdjęciową i spotkanie dla tych, którzy przyczynili się do sukcesu produkcji. Wśród nich nie zabrakło gwiazd takich jak Anna Guzik, Grażyna Wolszczak, Waldemar Obłoza, Jakub Błaszczykowski, Joanna Jabłczyńska, czy Bożena Dykiel. Zobaczcie, jak świętowali urodziny "Na Wspólnej". 

Grażyna Wolszczak
Grażyna Wolszczak na urodzinach serialu "Na Wspólnej" Grażyna Wolszczak Źródło: MW MEDIA
Waldemar Obłoza
Waldemar Obłoza na jubileuszu serialu "Na Wspólnej" Waldemar Obłoza Źródło: MW MEDIA

W pierwotnej obsadzie serialu "Na Wspólnej" znalazły się nazwiska najbardziej znanych i lubianych aktorów. Nie zabrakło też jednak debiutantów, którzy rozwijali swoje kariery i niemal dorastali na oczach widzów. 

Joanna Jabłczyńska
Joanna Jabłczyńska na 20-leciu serialu "Na Wspólnej" Joanna Jabłczyńska Źródło: MW MEDIA

Anna Guzik o roli w "Na Wspólnej" 

Podczas uroczystego jubileuszu serialu "Na Wspólnej" pojawiła się między innymi Sylwia Gliwa, która od 2003 roku wciela się w rolę Moniki Zięby. Aktorka zaskoczyła wszystkich swoją niebanalną sukienką z odważnym rozcięciem na plecach i nietuzinkowym nakryciem głowy. 

Sylwia Gliwa
Sylwia Gliwa na 20-leciu serialu "Na Wspólnej" Sylwia Gliwa Źródło: MW MEDIA
Ewa Gawryluk
Ewa Gawryluk na urodzinach serialu "Na Wspólnej" Ewa Gawryluk Źródło: MW MEDIA

Gwiazdy serialu "Na Wspólnej", choć mają zróżnicowane doświadczenia aktorskie, zgodnie twierdzą, że udział w tej produkcji znacząco odmienił ich życie. Do tego grona należy Anna Guzik, która w rozmowie z Dagmarą Olszewską wyjaśniła, jak potoczyła się jej kariera po wcieleniu się w rolę Żanety Zięby.

Anna Guzik
Anna Guzik na uroczystym jubileuszu serialu "Na Wspólnej" Anna Guzik Źródło: MW MEDIA

- Ta rola sprawiła, że ludzie zaczęli mnie rozpoznawać. To było bardzo ciekawe, socjologiczne doświadczenie. Byłam aktorką teatralną, ale tam mamy dosyć mocną charakteryzację i nawet jeżeli ktoś mnie spotykał, to nie bardzo rozpoznawał, że tą postacią widzianą w teatrze byłam ja. Gdy rozpoczęłam pracę w "Na Wspólnej" bardzo dużo jeździłam pociągami. Nagle zaczęłam słyszeć za sobą "Żanetka, Żanetka!". Ludzie zatrzymywali mnie też na ulicy. Byłam totalnie zaskoczona tą reakcją, ale ta postać Żanety sprawiła, że widzowie najpierw zauważyli tę postać, a później zauważyli, że gra ją aktorka — Anna Guzik. Dzięki tej postaci stałam się rozpoznawalna. I to jest niezwykle ważne, żeby pokazać, że nie tylko jestem tą jedną postacią, ale także, że wcielam się w inne role — powiedziała.  

Robert Kudelski
Robert Kudelski na urodzinach serialu "Na Wspólnej" Robert Kudelski Źródło: MW MEDIA
Jakub Wesołowski
Kuba Wesołowski na urodzinach serialu "Na Wspólnej" Jakub Wesołowski Źródło: MW MEDIA

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: MW MEDIA

Pozostałe wiadomości