Najbardziej znani bliźniacy w polskim show-biznesie

Adam Zdrójkowski, Renata Kaczork, Bracia Golec
Dzień bliźniaka. Co słychać u znanych bliźniaków?
Źródło: Getty Images
Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Bliźniaka. To wyjątkowe święto, podczas którego celebrowane jest posiadanie bliźniaka lub bliźniaczki. Wiele osób uważa, że takie rodzeństwo ma szczególne znaczenie, jako że łączy je unikalna więź, zarówno genetyczna, jak i emocjonalna. Przygotowaliśmy zestawienie najbardziej znanych bliźniaków z polskiego show-biznesu.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Wojtek Cugowski o zawieszeniu zespołu Bracia i solowej karierze.
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Bracia Golcowie

Bracia Łukasz i Paweł Golcowie, są polskimi muzykami, kompozytorami i założycielami zespołu Golec uOrkiestra. Urodzili się 19 lutego 1975 roku w Żywcu, w Polsce. Są synami Stefana i Ireny Golców, którzy również są muzykami. Kariera tych znanych bliźniaków rozpoczęła się w 1998 roku, kiedy założyli grupę Golec uOrkiestra. Zespół ten łączy tradycyjną muzykę góralską z elementami muzyki rozrywkowej, takimi jak pop, rock czy folk.

Golec uOrkiestra zdobył dużą popularność w Polsce, a także za granicą. Ich debiutancki album, którego tytułem była jednocześnie nazwa zespołu, jest uznawany za klasykę góralskiej muzyki. Obecnie bracia nadal realizują się artystycznie, występując w zespole.

Bracia Łukasz i Paweł Golcowie
Bracia Łukasz i Paweł Golcowie są jednymi z najbardziej znanych bliźniaków w naszym kraju
Bracia Łukasz i Paweł Golcowie
Źródło: MWMEDIA

Siostry Kaczoruk

Niewiele osób wie, że Renata Kaczoruk ma dwie siostry w tym jedną bliźniaczkę. Gwiazda wraz z Agatą marzyły o tańcu i występowaniu w balecie. W dzieciństwie uczestniczyły w ognisku baletowym. Jednak, jak przyznała modelka, obie musiały zrezygnować z nauki ze względu na olbrzymie wymagania.

"Marzenia o tańcu rozbiły się o nasz wzrost (rosłyśmy w oczach) i coraz poważniejsze wymagania szkolne, ale już zawsze brakowało mi go w życiu" - przyznała Renata Kaczoruk.

Agata również jest modelką, a siostry wspólnie zaczynały swoją przygodę z tą branżą. Obydwie pojawiły się na okładce magazynu "Elle" we Francji (2005) i Stanach Zjednoczonych (2006). Jak mówi Renata, tylko ich mama potrafiła rozróżnić bliźniaczki, gdy były jeszcze małymi dziewczynkami.

Bracia Kret

Jacek Kret i jego brat Jarosław, kiedyś mogli na siebie liczyć w każdej sytuacji, niestety obecnie ich relacje znacznie się ochłodziły. Nie jest wiadome, dlaczego pogodynek ma trudności w odnalezieniu z bratem wspólnego języka. Gwiazdor jakiś czas temu w rozmowie z tygodnikiem "Sieci" uchylił rąbka tajemnicy na temat relacji panujących w jego rodzinie.

"To nie jest relacja prosta. To temat na książkę, którą może kiedyś napiszę. Relacja bliźniacza bywa toksyczna. W relacji matka-syn, ojciec-córka w pewnym momencie trzeba odciąć pępowinę, by ta relacja nie stała się toksyczna. Podobnie jest w przypadku bliźniaka. Także trzeba czasem odciąć pępowinę, a może raczej rozerwać tę syjamskość, która z czasem się toksycznia. Bliźnięta wcale nie muszą się kochać, powiem więcej - mogą się nawet nie lubić. Mało kto o tym wie i to widzi, bo to relacja bardzo hermetyczna. Ale często jeden bliźniak staje się tym dominującym dla drugiej strony, to może być trudne do zniesienia. Każdy potrzebuje wolności i swojej przestrzeni. Mam więc takie poczucie, że mój brat powinien się ode mnie oderwać lub ja od niego, ale nasze drogi wciąż się krzyżują. Niestety" - powiedział pogodynek.

Bracia Kret
Bracia Kret nie są obecnie w dobrych relacjach
Bracia Kret
Źródło: MWMEDIA

Bracia Zdrójkowscy

Bracia Zdrójkowscy również przez pewien czas byli skonfliktowani. Tu jednak pomogła telewizja. "Dzień Dobry TVN" zaprosiło na swoje kanapy dwóch zwaśnionych braci. Okazało się, że rodzeństwo nie utrzymywało ze sobą kontaktu przez 8 lat. Jak wyznał Adam Zdrójkowski, jest obecnie na etapie naprawiania swojego życia. Co ciekawe, gdy potrzebował pomocy, to pomógł mu jego brat bliźniak.

"Jestem na etapie rekonstrukcji mojej kariery i życia prywatnego. Przez ostatnie miesiące wiele się u mnie zmieniło. Zakończył się mój wieloletni związek, miałem swoje problemy. Nie było lekko. Brat przyszedł mi wtedy z pomocą" - wyznał.

Bracia Koszuccy

Robert Koszucki to aktor filmowy i teatralny. W 1997 roku zdobył tytuł Mister Poland, a następnie reprezentował nasz kraj w konkursie Mister World 1998. Warto dodać, że mężczyzna był uczestnikiem "Tańca z gwiazdami". Gwiazdor ma rewelacyjne kontakty ze swoim bratem bliźniakiem. Panowie uwielbiają razem spędzać czas, czego przykład można zobaczyć na poniższym nagraniu.

"Obaj mamy 5-letnie córki, tym bardziej wskazane byłyby częstsze spotkania, żeby dziewczynki znalazły wspólny język - dosłownie i w przenośni. Ja wciąż sobie obiecuję nauczyć się portugalskiego, zwłaszcza że mam native speakerów w rodzinie. Odwiedzamy się raz na kilka lat, wtedy razem jeździmy w góry" - zdradził aktor w rozmowie z "Faktem".

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Norbert Żyła

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości