Natalia Kukulska dostała nieznane zdjęcia mamy. "Tyle lat po śmierci cały czas możemy ją odkrywać"

Autor:
Dominika
Kowalewska
Natalia Kukulska wspomina mamę

Anna Jantar zginęła w wypadku lotniczym przeszło 43 lata temu. W rocznicę tragicznej katastrofy Natalia Kukulska opublikowała zdjęcia pochodzące z prywatnego albumu jednego z fotografów. "43 lata minęły, odkąd nie powstał żaden nowy kadr… Te, co zostały, pomagają pamiętać i wspominać" - napisała.

Natalia Kukulska jest polską wokalistką, autorką tekstów i kompozytorką. Pierwsze kroki na scenie stawiała, mając zaledwie 8 lat. Debiutancki album wydała w 1986 roku. 10-letnia wówczas Natalia Kukulska nagrała krążek z piosenkami dla dzieci. Talent wokalny i miłość do muzyki wyniosła z domu - jej mamą była słynna wokalistka Anna Jantar, a ojcem kompozytor Jarosław Kukulski.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Julia Wójcik w ogniu pytań w cyklu "Jacy rodzice takie dzieci?"
Julia Wójcik w ogniu pytań w cyklu "Jacy rodzice takie dzieci?" Julia Wójcik w ogniu pytań w cyklu "Jacy rodzice takie dzieci?" Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Natalia Kukulska wspomina mamę

Choć Natalia Kukulska od wielu lat jest obecna w polskim show-biznesie, rzadko mówiła o prywatności. Od pewnego czasu uchyla jednak rąbka tajemnicy, coraz częściej pokazując w sieci nie tylko męża, ale również dzieci. Niedawno Natalia Kukulska zrobiła wyjątek i po raz pierwszy pokazała twarz córki. Fotografia została zrobiona na backstage'u podczas koncertu wokalistki w Warszawie.

"Warszawa da się lubić! Ale się działo. Będzie relacjonowane! Dziękuję ludzie kochani… zanim podzielę się zdjęciami ze sceny ze wspaniałą publicznością i czadowymi gośćmi - dzielę się fotą tuż po koncercie z najbliższą mojemu sercu drużyną! Byliśmy w komplecie!!!" - napisała Natalia Kukulska.

Dla Natalii Kukulskiej rodzina jest najważniejsza. Wokalistka, gdy miała zaledwie 4 lata, przeżyła śmierć mamy. Anna Jantar zginęła w katastrofie lotniczej 14 marca 1980 roku. W rocznicę śmierci Natalia Kukulska zdecydowała się na opublikowanie wzruszającego wpisu, w którym wspomniała zmarłą mamę. Okazuje się, że niedawno wokalistka otrzymała w prezencie paczkę zdjęć Anny Jantar.

"43 lata minęły, odkąd nie powstał żaden nowy kadr… Te, co zostały, pomagają pamiętać i wspominać. 'Stykówki', które widzicie, dostałam od pani Doroty, córki Tadeusza Kubiaka, fotografa, który często umieszczał w swoich kadrach moją mamę. Dostałam więcej nowych, nieznanych ujęć i bardzo jestem za to wdzięczna. Obiecuję, kiedyś się podzielić. To niesamowite, że tyle lat po śmierci cały czas możemy odkrywać ją - waszą i moją Annę Jantar. Dziękuję za wszystkie dowody pamięci, a wkrótce w tym temacie opowiem o pewnym graficznym projekcie…" - napisała.

Natalia Kukulska o Annie Jantar

W jednym z wywiadów Natalia Kukulska opowiedziała m.in. o traumie, z którą mierzy się, odkąd przedwcześnie straciła mamę. W rozmowie z "Twoim Stylem" przyznała, że od lat walczy z przekładaniem własnej, trudnej historii, na dzieci.

"Ja już zasypiam, wiedząc, że moje dzieci wrócą do domu w nocy albo nad ranem. Staram się nie projektować złych scenariuszy, przez lata z tym walczyłam. Z każdym dzieckiem wyczekiwałam tego momentu, kiedy ja straciłam moją mamę. Miałam wtedy cztery lata. Patrzyłam na mojego czteroletniego syna, a potem córki i myślałam: 'Aha, to taka byłam, kiedy mama zmarła. Boże, a gdyby teraz coś się stało, to mój syn czy córka nie będzie mnie pamiętać. Tak jak ja nie pamiętam mamy'. A potem pojawiała się myśl: 'Przecież to niemożliwe, żeby dziecko mnie nie pamiętało, skoro jesteśmy ze sobą tak blisko'. I przerażenie: 'To dlaczego ja nie pamiętam mojej mamy?!'" - powiedziała.

Natomiast w rozmowie z "Vivą!" otworzyła się na temat pamięci. Przyznała, że choć pamięta mamę, to nie jest pewna, czy wspomnienia pochodzą z jej przeszłości, czy z opowieści, których słucha od małego.

"Pamiętam, jak wyglądała, choć nie wiem, czy moja pamięć opiera się o zdjęcia i wspomnienia innych, czy o realne wspomnienie. Ja żadnych wspomnień osobistych właściwie prawie nie mam i nie wiem, czy te, które we mnie żyją, pochodzą z opowiadań o mamie, czy były to sytuacje, które ja, jako czterolatka, zapamiętałam. Na pewno przypominam sobie, jak wzięłam lokówkę mamy do ręki i oparzyłam się nią, bo była gorąca. Albo jak mama niechcący mnie zadrapała paznokciami, a wiem, że nosiła bardzo długie" - dodała.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor:Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości