Natalia Kukulska wspomina mamę. "Szkoda, że pamięć nie uchroniła więcej chwil"

Autor:
Aleksandra
Czajkowska
Natalia Kukulska pokazała zdjęcie z mamą

Natalia Kukulska postanowiła uczcić Dzień Matki i podzieliła się z internautami zdjęciem z Anną Jantar. Piosenkarka napisała, że relacje z kontaktu mamy i córki zdecydowanie lepiej zna od czasu, kiedy sama została mamą.

Natalia Kukulska jest znaną polską artystką. Swoją karierę na scenie muzycznej zaczynała już jako kilkuletnia dziewczynka, jednak za decyzją jej ojca, Jarosława Kukulskiego, przerwała to na rzecz nauki. Już jako dorosła kobieta zdecydowała, że chce tworzyć muzykę i do tej pory możemy słuchać jej nowych utworów.

Natalia Kukulska wspomina zmarłą mamę

Piosenkarka jako dziecko przeżyła prawdziwą tragedię i to na oczach całej Polski, bowiem jej mama — znana artystka Anna Jantar — zginęła w katastrofie lotniczej, kiedy ta miała zaledwie cztery lata. Anna Jantar zginęła 14 marca 1980 r. około godziny 11:15 w pobliżu lotniska Okęcie w katastrofie samolotu Ił-62 "Mikołaj Kopernik" lecącego z lotniska JFK z Nowego Jorku do Warszawy, przy podejściu do lądowania.

Natalia Kukulska w wielu wywiadach wspominała, że pamięta mamę, ale bardzo mało.

"Wtedy na lotnisku, tuż po katastrofie, w tym zamieszaniu, wśród płaczących ludzi nie rozumiałam, co się stało. Pamiętam, jak babcia wyrwała mi z rąk bukiet frezji i rzuciła je na ziemię. Pamiętam karetki pogotowia, które reanimowały rodziny, rozlewał się alkohol podawany na uspokojenie. Resztę znam z opowiadań" - mówiła Natalia Kukulska w 2007 r. w rozmowie z "Galą".

Od samego wystąpienia problemów do roztrzaskania się samolotu minęło zaledwie 26 sekund. Przyczyną katastrofy była awaria silnika samolotu i utrata możliwości sterowania. Nikt na pokładzie Ił-62 "Mikołaj Kopernik" nie przeżył.

Zobacz wideo:

Muzyczne trio – Kukulska, Kayah i… Chopin
Muzyczne trio – Kukulska, Kayah i… Chopin Źródło: Dzień Dobry TVN

Natalia Kukulska pokazała niepublikowane wcześniej zdjęcie z Anną Jantar

Teraz Natalia Kukulska z okazji Dnia Matki dodała na Instagramie wcześniej niepublikowane zdjęcie z mamą.

"Relację mama-córka zdecydowanie mam bardziej przestudiowaną ze strony bycia mamą. Ale jako córka też zaznałam jej trochę… Szkoda, że pamięć nie uchroniła więcej chwil. Może celowo? By było łatwiej? Zostało kilka kadrów na zdjęciach… Pozwalają mi sobie wyobrazić i uświadomić tę miłość!" - napisała piosenkarka.

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy internautów.

"Pamiętam pani mamę, była wspaniałą osobę", "O mamie zawsze pięknie", "Dobrze, że pani o niej pamięta", "Miłość twojej mamy do ciebie była przeogromna", "Dopóki pamiętamy, te osoby żyją w naszym sercu" - czytamy.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA

Pozostałe wiadomości