Natalia Kukulska wspomina zmarłego ojca. Pokazała stare rodzinne zdjęcia

Natalia Kukulska, Jarosław Kukulski
Natalia Kukulska, Jarosław Kukulski
Źródło: MWMEDIA
Natalia Kukulska złożyła hołd zmarłemu ojcu, Jarosławowi Kazimierzowi Kukulskiemu, który w tym roku obchodziły 80. urodziny. Znana polska piosenkarka często wspomina tatę w wywiadach, podkreślając, jak wielki wpływ miał na jej życie i karierę muzyczną. Do wpisu na Instagramie dołączyła serię starych rodzinnych zdjęć.

Jarosław Kukulski to znany polski kompozytor, twórca największych hitów Anny Jantar z lat 70. takich jak "Najtrudniejszy pierwszy krok" czy "Tyle słońca w całym mieście". Po jej śmierci komponował piosenki dla córki Natalii Kukulskiej oraz wielu znanych artystów, takich jak Irena Jarocka czy Krzysztof Krawczyk. Współpracował z topowymi tekściarzami. Był też autorem muzyki do kilku filmów. 

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

czt_29
Natalia Kukulska o swojej pierwszej płycie live
Źródło: "Co Za Tydzień"

Natalia Kukulska wspomina ojca Jarosława Kukulskiego

Jarosław Kukulski urodził się 25 maja 1944 roku. Gdyby żył, obchodziłby 80. urodziny. Niestety zmarł 13 września 2010 roku w Warszawie, po długiej walce z tętniakiem aorty brzusznej.

Jarosław Kukulski przez dziesięć lat zmagał się z chorobą. W maju 2010 roku przeszedł operację wszczepienia stentgraftu w klinice w Norymberdze, jednak niestety, nie zdołał pokonać choroby. Jego pogrzeb odbył się 20 września 2010 roku w kościele św. Marii Magdaleny w Warszawie. Został pochowany na cmentarzu Wawrzyszewskim w rodzinnym grobowcu, obok swojej pierwszej żony Anny Jantar.

Natalia Kukulska w dniu, w którym jej ojciec obchodziłby 80. urodziny, podzieliła się wzruszającym wpisem na Instagramie.

"Mój najukochańszy tata kończyłby 80 lat… co by powiedział, widząc dzisiejszy świat, nas - swoje dzieci i troje wnucząt? Ja wiem, choć 'on śpi'" - napisała.

Do wpisu dołączyła serię archiwalnych zdjęć z ojcem i innymi członkami rodziny, które przywołują wiele wspomnień.

Jarosław Kukulski – życie prywatne

Jarosław Kukulski przyszedł na świat we Wrześni. Ukończył Liceum Muzyczne w Poznaniu, a następnie podjął studia na Wydziale Instrumentalnym Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Poznaniu, gdzie kształcił się w klasie oboju.

Jarosław Kukulski poznał swoją pierwszą żonę, Annę Jantar, podczas tworzenia zespołu Waganci. Grupa przechodziła liczne zmiany personalne, dlatego ostatecznie rozwiązał ją, aby skupić się na solowej karierze ukochanej. Ich związek był pełen miłości i wspólnej pasji do muzyki. Para wzięła ślub cywilny 15 sierpnia 1970 roku w poznańskim ratuszu, a 11 kwietnia 1971 roku odbył się ich ślub kościelny w kościele pw. św. Anny w Poznaniu.

W 1972 roku Jarosław i Anna Kukulscy przeprowadzili się do Warszawy. W 1976 roku na świat przyszła ich jedyna córka, Natalia, która później kontynuowała muzyczne tradycje.

Anna Jantar wyruszyła 27 grudnia 1979 roku w trasę koncertową do Stanów Zjednoczonych. Wracając do Polski, zginęła w katastrofie lotniczej samolotu Ił-62 "Mikołaj Kopernik" 14 marca 1980 roku, przy podejściu do lądowania na lotnisku Okęcie. Tragiczne wydarzenie wstrząsnęło całym krajem, a Jarosław Kukulski musiał zmierzyć się z ogromną stratą. Wkrótce po jej śmierci, lekarz medycyny sądowej przekazał matce piosenkarki różaniec, który trzymała w zaciśniętej dłoni podczas katastrofy.

Po kilku latach Jarosław Kukulski znalazł szczęście u boku Moniki Borys, z którą w 1989 roku doczekał się syna Piotra Kukulskiego. Mimo osobistych tragedii Jarosław Kukulski zawsze pozostawał aktywny zawodowo, komponując i aranżując utwory, które na stałe weszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej.

Piotr Kukulski - syn Jarosława Kukulskiego
Źródło: MWMEDIA

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości