Natalia Kukulska zdradza, co wydarzyło się na pogrzebie Krzysztofa Jaślara. Wpis chwyta za serce

Natalia Kukulska
Natalia Kukulska
Źródło: MWMEDIA
Krzysztof Jaślar był współzałożycielem kabaretu Tey. Artysta zmarł niespodziewanie 7 listopada tego roku, a smutną wiadomość do mediów przekazał jego kolega Zenon Laskowik. 16 listopada odbył się pogrzeb artysty, w którym uczestniczyła Natalia Kukulska. Teraz piosenkarka powiedziała, co wydarzyło się podczas uroczystości żałobnej.

Krzysztof Jaślar był znanym artystą i współzałożycielem słynnego już kabaretu Tey, w którym występowali m.in. Zenon Laskowik czy Bohdan Smoleń. 7 listopada w mediach pojawiła się informacja o niespodziewanej śmierci Krzysztofa Jaślara.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

ODESZLI_POLSKA_2023
Polscy artyści, dziennikarze i sportowcy, którzy zmarli w 2023 roku
Źródło: cozatydzień

Dzieci żegnają Krzysztofa Jaślara

Jego dzieci Ewelina i Filip Jaśralowie pożegnali ojca w czułych wpisach.

"Dziękuję za wszystko, tatusiu. Nauczyłeś mnie jeździć na nartach, grać w ping-ponga, szachy, pływać. I tego, że punktualność to bycie 15-30 minut przed czasem. Dzięki tobie byłam w genialnym, prywatnym liceum i na pasjonujących, humanistycznych studiach. Pokazałeś mi świat kabaretu, teatru, prób, zapach dymów na scenie. Mazury, morze, amfiteatry, skakanie z pomostu, stawanie na rękach pod wodą, nurkowanie. Autoironię, klasę, życzliwość. Napisałeś dla mnie piosenkę. Dzięki tobie miałam i mam niesamowitych, (także przyszywanych), wujków i ciocie" - napisała i dodała:

"Jesteś najwspanialszym tatą, jakiego można sobie wymarzyć. Zabawnym, mądrym, pełnym miłości dla ludzi i istot. Szanowałeś mój feminizm i upewniałeś się, czy na pewno idę na Kongres Kobiet, bo to ważne. Przyjmowałeś z życzliwością mój wegetarianizm, tańce improwizowane, festiwale świadomościowe, praktyki ciszy, medytacje i satsangi. Mówiłeś na nie żartem "Samsungi". Trzymałeś za mnie kciuki. Cieszyłeś się na mój widok. Dyskretnie stałeś tuż za mną i podawałeś mi pochodnię w czasach ciemności. Lubiłeś mnie. Nas. Twoje dzieci. Nie tylko nas kochałeś" - mogliśmy przeczytać.

Natalia Kukulska wzruszająco o pogrzebie Krzysztofa Jaślara

Pogrzeb Krzysztofa Jaślara odbył się 16 listopada w Dużej Sali Pożegnań Domu Pogrzebowego "Służew", ul. Fosa 19A w Warszawie, a następnie ciało spoczęło na Cmentarzu Służewskim Nowym przy ul. Wałbrzyskiej. W ostatnim pożegnaniu artysty uczestniczyła Natalia Kukulska, która była blisko związana z Krzysztofem Jaślarem.

Na Instagramie artystka zdecydowała się na wpis pożegnalny.

"Pamiętam, że nie mogłam się przyzwyczaić, by mówić do niego po imieniu — Krzysiu. Od dziecka był dla mnie przecież wujkiem. Przyjaźniłam się z jego synem Filipem i jeździliśmy na wspólne wakacje do Domu Pracy Twórczej ZAIKS w Ustce. Potem wielokrotnie Krzysio współpracował z moim tatą przy różnych festiwalach i koncertach. Przepięknie również wyreżyserował koncert 'Tyle słońca' w 2000 r. poświęcony mojej mamie. Pożegnania są niezwykle trudne i poruszające" - napisała Natalia Kukulska.

Dalej Natalia Kukulska opisała, jak przebiegł pogrzeb Krzysztofa Jaślara.

"Oczywiście najtrudniejsze dla najbliższych, ale myślę, że każdy z nas będąc uczestnikiem uroczystości, musi temat śmierci po raz kolejny zweryfikować… w tych trudnych emocjach towarzyszyły zebranym piękne dźwięki od Grupy Mozarta. Niezwykle poruszająco tekst autorstwa Krzysztofa zaśpiewała Katarzyna Zielińska i pięknie przemówiła Kasia Pakosińska. Nie zabrakło również uśmiechu, pięknych wspomnień, anegdot i podziękowań. Bardzo wzruszająca była próba przemówienia Zenona Laskowika, erudyty estradowego, któremu nigdy nie brakuje słów i humoru. W obliczu ostatecznego pożegnania przyjaciela po prostu zaniemówił, a emocje wzięły górę. Krzysiu, jeśli reżyserowałeś to z góry, to puenta tego spotkania to czarny humor, ale ludzi wokół zgromadziłeś wspaniałych. Nie mogło być inaczej. Będziemy zawsze ciepło wspominać" - dodała.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas również znaleźć na  TikToku, Facebooku oraz Instagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas.

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości