Sofia Loren przyłapana na wpatrywaniu się w dekolt koleżanki. Po latach wyjaśnia reakcję

Sophia Loren
Sophia Loren
Źródło: LightRocket
Sofia Loren wpatrzona w imponujący biust Jayne Mansfield - to jedno z najbardziej rozpoznawalnych zdjęć Hollywood. Po latach aktorka wyznała, co znaczyło jej spojrzenie tamtego wieczoru. Aktorka bynajmniej nie zachwycała się powabem koleżanki. Wręcz przeciwnie.

Sophia Costanza Brigida Villani Scicolone, wychowana w ubóstwie w okolicach Neapolu, przeżyła trudne dzieciństwo po tym, jak ojciec opuścił jej rodzinę. Jej niezwykła uroda przyniosła jej lokalny tytuł miss piękności, otwierając drzwi do kariery filmowej. Po przeprowadzce do Rzymu poznała wpływowego producenta, który nie tylko wspierał ją w karierze, ale także został jej mężem. Przełomem okazał się film "Aida" z 1953 roku, po którym zyskała międzynarodowe uznanie. W Hollywood zadebiutowała w 1957 roku, zaproszona przez Paramount. Zaledwie trzy lata później aktorka zdobyła Oscara za rolę w filmie "Matki i córki".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

40-lecie pracy artystycznej Zbigniewa Zamachowskiego
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Przyjęcie z okazji przybycia Sofii Loren do Hollywood

Kiedy Sophia Loren w 1957 roku zawitała do Hollywood, gotowa podbić amerykański rynek, filmowcy zorganizowali dla niej eleganckie przyjęcie w ekskluzywnej restauracji w Beverly Hills. Zrobiono wszystko, by Sofia Loren mogła poczuć się jak najjaśniejsza gwiazda. Plan zakończył się fiaskiem, w momencie pojawienia się Jayne Mansfield, amerykańskiej aktorki, która tego wieczoru przykuła uwagę wszystkich dzięki wyjątkowo nieskromnej kreacji.

"Paramount zorganizował dla mnie przyjęcie. Było tam całe kino, to było niesamowite. A potem pojawiła się Jayne Mansfield, która przyszła jako ostatnia. Dla mnie to był niesamowity moment" - wspominała w rozmowie z "Vanity Fair".

Jayne Mansfield marzyła o aktorstwie od dzieciństwa, ale jej kariera przyjęła nieoczekiwany obrót. Trudności finansowe i ciąża w wieku 17 lat skierowały ją na inne ścieżki, w tym sesje zdjęciowe dla dorosłych. Zdecydowana na zmianę wizerunku, przefarbowała się na blond i stała się ikoną seksbomby. Zdobyła popularność także dzięki skandalom i ekstrawagancji, które wprowadzała także w swoje życie prywatne.

Sophia Loren i  Jayne Mansfield
Sophia Loren i Jayne Mansfield
Źródło: Michael Ochs Archives

Sopfia Loren wpatrzona w dekolt Jayne Mansfield. Atorka wyjaśniła wymowne spojrzenie

Te dwie ikony kina, mimo różnic w karierze i stylu, pozostają w pamięci jako niezwykłe postacie lat 50. i 60. Jaka była reakcja Sophii Loren na Jayne Mansfield tego wyjątkowego wieczoru? Głęboki dekolt blond piękności przyciągał spojrzenia wszystkich zgromadzonych, w tym... Sophii Loren. Spojrzenie trwało zapewne mniej niż sekundę, to jednak wystarczyło, by fotoreporter uwiecznił to na zdjęciu.

"Wpatruję się w jej sutki, bo boję się, że zaraz trafią na mój talerz. Na mojej twarzy widać strach. Tak bardzo się boję, że wszystko w jej sukience wybuchnie i rozleje się po całym stole" - wyjaśniła Sofia Loren.

Ujęcie stało się hitem, choć wydekoltowaną Jayne Mansfield zdecydowały się pokazać jedynie dwa tytuły. Po latach właśnie to ujęcie pojawiło się w rankingu 100 najlepszych zdjęć, wybranych przez dziennikarzy czasopisma "People".

"Kiedy zdecydowaliśmy się stworzyć książkę zawierającą 100 najlepszych zdjęć celebrytów, szczerze mówiąc, pierwszym zdjęciem, które przyszło nam do głowy, było to"- opowiadał Jess Cagle, redaktor naczelny pisma.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas także znaleźć na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Martyna Mikołajczyk

Źródło zdjęcia głównego: LightRocket

podziel się:

Pozostałe wiadomości