Gwiazdy

"Nie martw się, kochanie" - mroczny thriller Olivii Wilde w kinach. Nie wszystko jest takie, jak się wydaje

Gwiazdy

Autor:
Kamila
Jamrożek
"Nie martw się, kochanie" - Harry Styles i Florence Pugh

Wyobraź sobie, że masz przed sobą dwie tabletki - czerwoną i niebieską. Dzięki czerwonej zobaczysz świat taki, jakim jest naprawdę. Niebieska nic nie zmieni w twoim życiu. Którą wybierzesz?

Nie. Nie jest to wstęp do recenzji filmu "Matrix". Choć od premiery genialnego obrazu z Keanu Reevesem minęło już ponad 23 lata, to motyw ten nadal jest chętnie podejmowany w kinie. Przez podobnym wyborem stanęła główna bohaterka filmu "Nie martw się kochanie" grana przez Florence Pugh. Wie ona, że coś w jej na pozór idealnym świecie jest nie tak. Czy odważy się podążyć za swoim przeczuciem, aby odkryć prawdę?

"Nie martw się, kochanie" - o czym jest film?

Głównymi bohaterami filmu "Nie martw się, kochanie" są Alice i Jack. Na pozór idelani - zawsze w pięknych strojach z idealnie ułożonych włosami, zakochani. Mieszkają w utopijnym miasteczku pracowniczym Victory w Kalifornii stylistyką przywołującym na myśl lata 50. XX wieku. Zostało ono stworzone dla zatrudnionych przy ściśle tajnym projekcie oraz ich rodzin przez szefa Franka. Kiedy mężczyźni udają się do pracy w siedzibie Projektu Victory, ich żony cieszą się luksusami osiedla, zajmują się domem i dziećmi. Wieczorem zaś wszyscy brylują na imprezach i bankietach.

Pewne zdarzenie powoduje jednak, że na tym idyllicznym obrazie powstaje rysa. Alice zaczyna mieć wątpliwości, czy miasteczko Victory to naprawdę raj na Ziemi, czy może jednak coś zupełnie odwrotnego. Prowokuje ją twórca utopii Frank. Czy kobieta odkryje jego prawdziwe oblicze? Gdzie zaprowadzą ją wątpliwości i ciekawość?

"Nie martw się, kochanie" - Harry Styles i Florence Pugh
"Nie martw się, kochanie" - Harry Styles i Florence Pugh Źródło: Warner Bros. Pictures

"Nie martw się, kochanie" to mroczny, zawiły i zachwycający wizualnie thriller psychologiczny Olivii Wilde. Aktorka znana z produkcji takich jak "Her" czy "Dr House" stawia coraz śmielsze kroki w świecie reżyserii. Spod jej ręki oprócz "Nie martw się, kochanie" wyszedł także film "Booksmart" (do obejrzenia w Playerze). Dodatkowo Olivia Wilde zagrała ostatnio w bardzo obiecującym filmie Damiena Chazelle'a "Babilon", który będzie miał premierę w przyszłym roku.

Tajemnice produkcji #3. Plan serialu "Papiery na szczęście"
Tajemnice produkcji #3. Plan serialu "Papiery na szczęście" Źródło: cozatydzien.tvn.pl

"Nie martw się, kochanie" - obsada i twórcy

Główne postacie w filmie "Nie martw się kochanie" odgrywają Florence Pugh i Harry Styles. Piosenkarz zastąpił na planie aktora Shia LeBeouf, który został zwolniony ze względu na niewłaściwe zachowanie na planie. Harry Styles ma już na swoim koncie kilka epizodycznych ról, ale tym razem zobaczymy, jak wciela się w główną postać. Gwiazdor przyznał w jednym z wywiadów, że wystąpił w pierwszej w jego karierze scenie erotycznej.

Film reżyseruje Olivia Wilde, która odgrywa także jedną z postaci. Kluczowe role w produkcji odgrywają także Chris Pine, Gemma Chan i KiKi Layne. W filmie występują także: Nick Kroll, Sydney Chandler,, Kate Berlant, Asif Ali, Douglas Smith , Timothy Simons i Ari’el Stachel. 

Olivia Wilde wyreżyserowała film na podstawie scenariusza Katie Silberman oraz pomysłu Carey Van Dyke i Shane’a Van Dyke’a. W ekipie znaleźli się uznani filmowcy: dwukrotnie nominowany do Oscara operator Matthew Libatique, scenografka Katie Byron, montażysta Affonso Gonçalves, nominowany do Oscara kompozytor John Powell, kierownik muzyczny Randall Poster i projektantka kostiumów Arianne Phillips. Za całość odpowiada wytwórnia Warner Bros. Pictures.

Światowa premiera filmu "Nie martw się kochanie" miała miejsce na Festiwalu Filmowym w Wenecji.

"Nie martw się, kochanie" - zwiastun

Oto zwiastun filmu "Nie martw się, kochanie". Zobaczcie koniecznie:

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Warner Bros. Pictures

Pozostałe wiadomości