Nie żyje Benedykt Radecki. Znany muzyk odszedł po ciężkiej chorobie

Benedykt Radecki nie żyje
Nie żyje Benedykt Radecki
Źródło: Pexels
Nie żyje Benedykt Radecki. Znany muzyk przez lata był związany z zespołem Dżamble. O śmierci poinformowała jego córka. Perkusista odszedł po ciężkiej chorobie w wieku 74 lat.

Benedykt Radecki nie żyje. Muzyk przez lata był związany z zespołem Dżamble, w którym był perkusistą. O jego śmierci poinformowała w mediach społecznościowych jego córka Katarzyna Radecka. Przy okazji wyjawiła, że jej ojciec ciężko chorował.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

26102022_MONTAZOWKA_ZMARLI2022_POLSKIE
Artyści, którzy odeszli w 2022 roku
Polscy artyści, gwiazdy i znane osobistości które odeszły w 2022 roku

Benedykt Radecki nie żyje. Muzyk miał 74 lata

Kilkanaście godzin temu na facebookowym koncie córki muzyka pojawiła się smutna informacja.

"Są pożegnania, na które nigdy nie będziemy gotowi. Po krótkiej, ciężkiej chorobie odszedł mój kochany tatuś, Benedykt Radecki. Kochał rodzinę, ale to muzyka była jego największą miłością. Grał i nagrywał w wielu zespołach, współpracował z gwiazdami muzyki jazzowej i rozrywkowej: Dżamble, Skaldowie, Extra Ball, M. Grechuta, Niebiesko-Czarni, J. Muniak, Maanam…" - czytamy.

Córka Benedykta Radeckiego w pożegnaniu opisała jego zasługi.

"Prowadził także kilka własnych zespołów. Uczestniczył w wielu festiwalach w kraju i za granicą. Odbywał wielomiesięczne tournee, był laureatem indywidualnym i zespołowym konkursów jazzowych (np. Jazz nad Odrą). Aktywnie uczestniczył w życiu jazzowym Krakowa, organizował koncerty i jam session w klubach 'Pod Jaszczurami', 'Rotundzie'. Podczas pobytu w Krakowie muzyków zagranicznych był ich pilotem i doradcą, nawiązywał wiele cennych kontaktów" - czytamy.

Na końcu dodała:

"Trudno pożegnać na zawsze kogoś kochanego, kto jeszcze mógł być z nami… Tato w moim sercu i pamięci zostaniesz na zawsze" - dodała.

Pod wpisem pojawiło się wiele komentarzy bliskich i znajomych muzyka, a także fanów jego twórczości.

"Smutna informacja", "Spoczywaj w pokoju Beniu", "Moje wyrazy współczucia", "Trzymaj się Kasiu", "Bardzo mi przykro", "Był świetnym muzykiem, duża strata" - czytamy.

Benedykt Radecki — kariera

Benedykt Radecki zyskał dużą popularność po tym, kiedy dołączył do zespołu Dżamble. Z grupą był związany do 1970 r. Na rok przed odejściem perkusisty do zespołu dołączył Andrzej Zaucha, z którym grupa świętowała największe sukcesy na festiwalach muzycznych.

Zespół Dżamble również pożegnał swojego muzyka na Facebooku. Napisali:

"Dzisiaj , w dniu 02.03.2023 roku zmarł Benedykt Radecki, perkusista zespołu Dżamble, współpracował także z zespołami tj. Anawa, Maanam Niebiesko Czarni, Wolna Grupa Bukowina. Pokój jego duszy, do zobaczenia Benku!" - czytamy.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: Pexels

podziel się:

Pozostałe wiadomości