Nie żyje Kenneth Welsh, aktor znany z serialu "Miasteczko Twin Peaks"

Kenneth Welsh nie żyje
Kenneth Welsh nie żyje
Źródło: FilmMagic/Getty Images
Kenneth Welsh zmarł w wieku 80 lat, o czym poinformowała ACTRA, kanadyjski związek zrzeszający twórców filmowych i telewizyjnych. Aktor wystąpił w ponad 200 produkcjach, jednak największą sławę zapewniła mu rola w serialu "Miasteczko Twin Peaks".

Kenneth Welsh był znanym kanadyjskim aktorem, który szerszą popularność zdobył dzięki roli w kultowym już dziś serialu "Miasteczko Twin Peaks". Mężczyzna później wystąpił też w szlagierach kinowych, takich jak między innymi: "Strażnik czasu", "Wichry namiętności", "Aviator" czy "Pojutrze".

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB

Nie żyje Kenneth Welsh z "Miasteczka Twin Peaks"

O śmierci artysty poinformował kanadyjski związek zrzeszający twórców filmowych i telewizyjnych ACTRA za pomocą swoich mediów społecznościowych.

"Oddział ACTRA w Toronto z niezmiernym smutkiem informuje o śmierci Kennetha Welsha. Ken był jednym z najwspanialszych kanadyjskich artystów, który na przestrzeni dekad wcielał się w setki zapadających w pamięć ról. Będzie nam go bardzo brakowało. Składamy wyrazy współczucia jego najbliższym" - czytamy w oświadczeniu.

Fani aktora są poruszeni.

"Wyrazy współczucia dla rodziny";

"Wielka szkoda, wspaniały człowiek i aktor";

"Niech spoczywa w pokoju" - czytamy w komentarzach.

Kenneth Welsh miał jedynego syna, który również związał się z show-bizesem. Mężczyzna jest kompozytorem i piosenkarzem. Jak do tej pory nie ujawniono, co było przyczyną śmierci aktora.

Biennale w Wenecji
Biennale w Wenecji. Wystawa Ewy Kuryluk zorganizowana przez Fundację Rodziny Staraków
Źródło: Co Za Tydzień

"Miasteczko Twin Peaks" otworzyło Kennethowi Wleshowi drzwi do kariery

Kenneth Welsh urodził się w 1942 roku w Edmonton w stanie Alberta w Kanadzie i już od najmłodszych lat wiedział, że swoją przyszłość chce związać z aktorstwem. Ukończył szkołę w tym kierunku i długo grał na deskach teatru. Na małym ekranie zadebiutował w 1963 roku i szybko rozwinął karierę. W kolejnych latach z powodzeniem dostawał następne role w kanadyjskich produkcjach kinowych i telewizyjnych.

Przełomowym momentem w życiu zawodowym Kennetha Welsha był rok 1990 i rola w drugim sezonie kultowego serialu "Miasteczko Twin Peaks", gdzie wcielił się w postać Windoma Earla, nikczemnego agenta FBI. Aktor pojawił się w dziesięciu odcinkach tego serialu, co otworzyło mu drzwi do dalszej kariery.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: FilmMagic/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości