Nie żyje Michael Moritz, były mąż Pauliny Młynarskiej. "Wspaniały kolega w radiu i w życiu"

Nie żyje Michael Moritz, były mąż Pauliny Młynarskiej
Nie żyje Michael Moritz, były mąż Pauliny Młynarskiej
Źródło: MWMEDIA
Nie żyje Michael Moritz. Był dziennikarzem muzycznym. Pochodził ze Stanów Zjednoczonych. W latach 2007-2010 był mężem Pauliny Młynarskiej. Mężczyzna współpracował z Radiem Kampus. To właśnie koledzy z rozgłośni ze smutkiem poinformowali o jego śmierci, opisując zasługi dziennikarza.

Wieść o śmierci Michaela Moritza pojawiła się na Facebooku Radia Kampus późnym popołudniem 18 listopada 2022. Dziennikarz był związany z rozgłośnią przez osiem lat. Mimo pochodzenia prowadził swoje audycje po polsku.

Mariusz Kozak o śmierci babci i relacji z tatą
Mariusz Kozak z "Gogglebox. Przed telewizorem" o śmierci babci i relacji z tatą. Ich relacje diametralnie się zmieniły

Nie żyje Michael Moritz. Z czego zasłynął?

Michael Moritz przyleciał do Polski w 1997 roku. Zajmował się biznesem. Otwierał w naszym kraju lokale popularnej sieci Subway. Przed pracą w Radio Kampus związany był m.in. z Radiem Jazz i Radiem PiN.

"Zmarł świetny radiowiec, znawca amerykańskiej muzyki, dj i wspaniały kolega. Z Radiem Kampus Michael był od 2014 roku - prowadził niedzielną audycję Mike Check! Michael jako Amerykanin prowadzący audycje po polsku był na pewno inspiracją dla wielu młodszych kolegów radiowców. Radiowy styl Michaela był nie do podrobienia. W swoich audycjach proponował często nieoczywistą i bardzo eklektyczną selekcję. Zdarzało się, że w jednej audycji potrafił miksować Beastie Boys, Jimi Hendrix, Nelly, Panterę i Milesa Davisa" - opisali dziennikarza koledzy z Radia Kampus.

Radiowcy przeżywają stratę bliskiego im człowieka. Opisali, jaki był w bezpośrednim kontakcie.

Michael był też zawsze duszą towarzystwa i wspaniałym kolegą w radiu i w życiu. Jest nam smutno. Żegnamy i dziękujemy... 
- dodali we wzruszającym wpisie.

Michael Moritz był mężem Pauliny Młynarskiej

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Żoną Michaela Moritza była Paulina Młynarska. Para poznała się w 2005 roku w programie "Miasto Kobiet". Pobrali się dwa lata później. Zakochani nie unikali fotoreporterów. Towarzyszyli sobie na różnych przyjęciach i chętnie pozowali w tamtym czasie do wspólnych zdjęć. Jednak już w 2010 roku wzięli rozwód.

Pod informacją o śmierci dziennikarza pojawiły się komentarze jego słuchaczy. To poruszające wyznania, świadczące o tym, jaki wpływ na odbiorców miał jego gust muzyczny.

"Legenda… W ostatnich latach Radia PiN prowadził MFA - midnight funk association, dla nastoletniej mnie to było odkrycia i coś absolutnie oryginalnego, nie było wcześniej ani później takiej audycji, ani takiej muzyki w żadnym polskim radiu. Wielka szkoda…." - czytamy na Facebooku.

"Brak słów... Od lat z ogromną przyjemnością słuchałem jego audycji. RIP, Michael" - dodał wierny fan.

Michael Moritz był mężem Pauliny Młynarskiej
Michael Moritz był mężem Pauliny Młynarskiej
Źródło: mwmedia

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości