Nie żyje znany reżyser. Pracował przy filmach o Harrym Potterze

Nie żyje reżyser Jamie Christopher
Nie żyje reżyser Jamie Christopher
Źródło: Getty Images/Instagram
Nie żyje Jamie Christopher. Reżyser pracował nad serią filmów o Harrym Potterze i był drugim najlepiej zarabiającym asystentem reżysera w branży filmowej. Miał 52 lata. Ustalono przyczynę śmierci.

Nie żyje Jamie Christopher

Jamie Christopher nie żyje. Znany brytyjski reżyser filmowy odszedł w wieku 52 lat w Los Angeles z powodu powikłań choroby serca. Jak podają zagraniczne media o jego śmierci poinformowali między innymi Kevin Feige i Louis D’Esposito — producenci wykonawczy Marvel Studios, z którym wiązany był zmarły filmowiec.

"Jesteśmy niesamowicie zasmuceni śmiercią Jamiego. Od ponad dekady był częścią zespołu Marvel Studios i brał udział w produkcjach takich jak 'Strażnicy Galaktyki', 'Avengers: Age of Ultron', 'Black Widow' i wiele innych. Za kamerą był spokojnym człowiekiem oraz wspaniałym, wspierającym członkiem ekipy na planie. Jamie po raz pierwszy dołączył do Marvel Studios jako producent współpracujący przy filmie 'Thor: Mroczny świat', a dzięki swojej ciężkiej pracy i pracowitości awansował na stanowisko producenta wykonawczego filmu 'Doktor Strange w Multiwersum obłędu' i nadchodzącej 'Fantastycznej Czwórki'. Jamie był ukochanym członkiem naszej rodziny Marvel Studios i będzie nam go bardzo brakowało. Nasze myśli i najgłębsze kondolencje kierujemy do jego rodziny i przyjaciół" - napisali w oświadczeniu.

Na Instagramie pożegnał do również Rian Johnson, który współpracował z Jamiem Christopherem przy "Gwiezdnych wojnach".

"Jamie był dobrym przyjacielem i uwielbiał tworzyć filmy. Kochał swoją ekipę, uwielbiał swoją pracę, proces tworzenia filmu i historię związaną z nią. Naprawdę był jednym z najlepszych i to jest bolesna strata dla wszystkich, którzy mieli szczęście z nim pracować" - napisał.

Pod wpisem pojawiło się wiele komentarzy zasmuconych internautów, a także bliskich reżysera. Wpis zostawiła również Jamie Lee Curtis.

"Nieeee", "Matko, to nie może być prawda", "Spoczywaj w pokoju bracie", "Nie mogę w to uwierzyć" - czytamy.

Jamie Christopher — kim był?

Jamie Christopher już od dziecka podpatrywał, na czym polega zawód reżysera i producenta, bowiem jego ojciec współpracował ze Stanleyem Kubrickiem przy "Barry Lyndon", a mama była koordynatorką na planach filmowych.

Z czasem Jamie Christopher wyrobił sobie renomę i każdy znany reżyser chciał z nim współpracować. Nie przez przypadek został drugim najlepiej zarabiającym asystentem reżysera w branży filmowej. Na początku lat 90. zaczął pracę na stanowisku asystenta reżysera.

Na przestrzeni lat Jamie Christopher współpracował przy projektach takich jak: "Obcy 3", "Golden Eye", "Piąty element", "Mortal Kombat 2: Unicestwienie", "Mumia", "102 dalmatyńczyki", "Goście w Ameryce", "Hildago: Ocean ognia", "Kod da Vinci", "Fantastyczna Czwórka: Narodziny Srebrnego Surfera", "Ultimatum Bourne'a", "Ondine", seria "Harry Potter", horror "Resident Evil: Retrybucja", "Liga Sprawiedliwości", "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi" czy "Na noże".

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images/Instagram

podziel się:

Pozostałe wiadomości