Były mąż Doroty Zawadzkiej zmarł po długiej chorobie. "Spędziliśmy ze sobą wiele dobrych lat"

Dorota Zawadzka
Dorota Zawadzka
Źródło: MWMEDIA
Nie żyje Roman Zawadzki, były mąż psycholożki Doroty Zawadzkiej. Razem doczekali się dwóch synów. Zmarły mężczyzna był psychologiem i pracownikiem naukowym Uniwersytetu Warszawskiego. Odszedł w wieku 77 lat.

Dorota Zawadzka wyszła za męża w trakcie studiów. Jej ukochany był wykładowcą. Rozwiedli się w 2006 roku, a psycholożka rok później poślubiła Roberta Myślińskiego. Jaką relację z byłym mężem miała gospodyni programu "Superniania"?

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

ODESZLI_POLSKA_2023
Polscy artyści, dziennikarze i sportowcy, którzy zmarli w 2023 roku
Źródło: cozatydzień

Nie żyje Roman Zawadzki, były mąż Doroty Zawadzkiej

Dorota Zawadzka poinformowała o śmierci byłego męża w mediach społecznościowych. Na Facebooku zobaczyliśmy, jak pożegnała ojca jej synów. Ujawniła, że Roman Zawadzki zmarł po długiej chorobie 12 czerwca 2024.

"Dziś, po bardzo długiej i okrutnej chorobie zmarł Roman Zawadzki. Miał 77 lat. Ojciec moich synów. Gdy go poznałam, był świetnym facetem. Dusza towarzystwa, dobrze wykształcony, kilka języków, lekkie pióro, światły umysł. Inteligencja i poczucie humoru. Był autorem licznych sztuk teatralnych i słuchowisk radiowych, kilka z nich wyprodukowało Polskie Radio. Pisał książki, napisał ich kilkanaście, jego felietony były ostre i dowcipne. Był psychologiem, przez lata nauczycielem akademickim na UW i w SWPS" - opowiedziała o byłym mężu Dorota Zawadzka.

Psycholożka wspominała również to, jakim człowiekiem prywatnie był Roman Zawadzki. Opowiedziała o jego relacjach z synami i pięknie go pożegnała, również w imieniu dzieci.

Starał się być tatą. Nie miał jednak dobrych wzorców, więc różnie mu to wychodziło. Próbował być mężem. Zostawił po sobie trzech wspaniałych młodych mężczyzn, Michaela, Pawła i Andrzeja. Dwaj z nich to nasze wspólne, najlepsze dzieło. Pawełku, Jędrusiu... Spędziliśmy ze sobą wiele dobrych lat. Niech pozostanie po nim dobre wspomnienie. Mam nadzieję, że tam, gdzie jest, już nie cierpi
- wyznała gwiazda "Superniani".

Dorota Zawadzka w żałobie. Nie żyje jej pierwszy mąż

Dorota Zawadzka napisała w pożegnaniu byłego męża, że interesował go świat, ludzie, etologia, psychobiologia, psychologia kulturowa, psychologia twórczości, filozofia historii i kultury. Roman Zawadzki zajmował się także tłumaczeniem filmów dla dzieci, książek i sztuki.

"Był muzykiem i znawcą pianistyki. Jego radiowe audycje 'Konfrontacje muzyczne' zawsze były wyjątkowe" - dodała psycholożka.

Znajomi oraz fani Doroty Zawadzkiej zareagowali na wzruszający wpis psycholożki. Uznali, że jej zachowanie po śmierci Romana Zawadzkiego jest pełne szacunku i klasy.

"Proszę przyjąć najszczersze wyrazy współczucia. To naprawdę piękne, że można o drugim człowieku, z którym drogi się rozeszły, napisać z szacunkiem i uznaniem dla tego wszystkiego, co było dobre"; "Nigdy nie czytałam tak pięknego pożegnania i opisu o ojcu swoich dzieci, z którym nie dzieliło się już życia… Rodzice, którzy się rozchodzą, zawsze powinni tak o sobie mówić/pisać! To było bardzo wzruszające, składam najszczersze kondolencje…" - przeczytaliśmy na Facebooku.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości