Ostatnia wola Olivii Newton-John. Zależało jej, by fani kontynuowali to po jej śmierci

Ostatnia wola Olivii Newton-John
Ostatnia wola Olivii Newton-John
Źródło: Getty Images
Olivia Newton-John zmarła 8 sierpnia 2022 w wieku 73 lat. Dużą popularność zdobyła dzięki głównej roli w musicalu "Grease", w którym zagrała obok Johna Travolty. W 1992 roku po raz pierwszy zdiagnozowano u niej raka. To nie był jedyny cios w jej życiu. Aktorkę pożegnała najbliższa rodzina. Mąż artystki wyjawił jej ostatnią wolę.

Olivia Newton-John odeszła w otoczeniu bliskich na swoim ranczu w Południowej Kalifornii. Przez wiele lat zmagała się z chorobą. W 1992 roku zdiagnozowano u niej raka piersi. Kolejny nowotwór wykryto u niej w 2013 roku, a pięć lat później choroba znów do niej wróciła. Aktorka doczekała się jednej córki, która jest owocem jej pierwszego małżeństwa. Później wokalistka związała się z Johnem Easterlingiem.

Mąż Olivii Newton-John pożegnał ukochaną

Mąż aktorki opublikował na Instagramie wzruszający wpis, w którym wyraził swoją miłość do zmarłej ukochanej. Opisał, jak silne było ich małżeństwo.

"Nasza miłość do siebie przekracza nasze rozumienie. Każdego dnia wyrażaliśmy naszą wdzięczność za tę miłość, która może być tak głęboka, tak prawdziwa, tak naturalna. Nigdy nie musieliśmy nad nią pracować. Byliśmy w zachwycie nad tą wielką tajemnicą i akceptowaliśmy doświadczenie naszej miłości jako przeszłej, obecnej i wiecznej" - wyznał na początku wpisu.

John Easterling opowiedział, jaką osobą była jego żona. Docenił lata, które z nią przeżył. Podkreślił, że kochała naturę, z którą wiążę się jej ostatnia wola. O tym w drugiej części artykułu.

"Była najodważniejszą kobietą, jaką kiedykolwiek znałem. Jej pasmo autentycznej troski o ludzi, o przyrodę i wszystkie stworzenia, przekracza to, co jest humanitarnie możliwe. Tylko łaska Boga pozwoliła mi tak długo dzielić głębię i pasję jej istoty. W najtrudniejszych chwilach zawsze miała ducha, humor i siłę woli, by przenieść sprawy na światło" - dodał.

Natasza Urbańska o relacji z Januszem Józefowiczem, wspólnym życiu i pracy
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Olivia Newton-John i jej ostatnia wola

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Rodzina Olivii Newton-John w oświadczeniu, w którym poinformowała o jej śmierci, dodała informację o ostatniej woli aktorki. Życzeniem artystki było to, aby fani i żałobnicy nadal wspierali jej fundację na rzecz profilaktyki nowotworów. Gwiazda kochała kwiaty, pielęgnowała je w swoim ogrodzie, ale zamiast wydatku na wiązanki, które miałyby zdobić jej grób, wolała, aby ludzie przeznaczyli pieniądze na organizację Olivia Newton-John Foundation Fund.

Olivia była symbolem triumfów i nadziei przez ponad 30 lat, dzieląc się swoją walką z rakiem piersi. Jej uzdrawiająca inspiracja i pionierskie doświadczenia z medycyną roślinną są kontynuowane dzięki Funduszowi Fundacji Olivii Newton-John, poświęconemu badaniom nad medycyną roślinną i rakiem
- czytamy w oświadczeniu.

Poniżej zdjęcie z 17 kwietnia 2022. Tak aktorka wyglądała kilka miesięcy przed śmiercią.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości