Opublikowano ostatni list Jarosława Kukulskiego do Anny Jantar. Poruszające słowa

Autor:
Aleksandra
Czajkowska
Znamy treść listu Jarosława Kukulskiego do Anny Jantar

Anna Jantar zmarła 14 marca 1980 r. w Warszawie w katastrofie lotniczej. Piosenkarka osierociła wówczas czteroletnią córkę Natalię. Teraz w mediach pojawiła się treść ostatniego listu napisanego przez Jarosława Kukulskiego do artystki.

Anna Jantar była jedną z najpopularniejszych polskich artystek. Piosenkarka koncertowała ze swoim repertuarem po całym świecie, a jej piosenki do tej pory są na listach przebojów. Do jej najbardziej znanych utworów należały m.in.: "Tyle słońca w całym mieście", "Nic nie może wiecznie trwać", "Radość najpiękniejszych lat", "Nie wierz mi, nie ufaj mi" czy "Wielka dama tańczy sama".

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Dominika Gawęda, Anna Korcz i Natalia Kukulska o profilaktyce raka piersi
Dominika Gawęda, Anna Korcz i Natalia Kukulska o profilaktyce raka piersi Źródło: "Co Za Tydzień"

Anna Jantar — katastrofa lotnicza

Prywatnie od 1970 r. piosenkarka była związana z Jarosławem Kukulskim, który pisał teksty piosenek dla swojej ukochanej. Para wzięła ślub cywilny 15 sierpnia 1970 r. w poznańskim ratuszu, a 11 kwietnia 1971 r. ślub kościelny w kościele pw. św. Anny w Poznaniu.

W 1972 r. małżeństwo przeprowadziło się do Warszawy, a już w 1976 r. na świecie pojawiła się ich córka Natalia, która dziś jest znaną artystką. Niestety, w marcu 1980 r. doszło do tragicznego wypadku. Kiedy Anna Jantar wracała z trasy koncertowej po Stanach Zjednoczonych, jej samolot podchodząc do lądowania, rozbił się.

Jarosław Kukulski napisał ostatni list do Anny Jantar

Anna Jantar zginęła 14 marca 1980 r. około godziny 11:15 w pobliżu lotniska Okęcie w katastrofie samolotu Ił-62 "Mikołaj Kopernik" lecącego z lotniska JFK z Nowego Jorku do Warszawy. Informacja ta wstrząsnęła całą Polską.

Po śmierci Anny Jantar lekarz medycyny sądowej przekazał matce artystki mały różaniec, który ściskała w dłoni podczas katastrofy. Okazało się, że piosenkarka miała przy sobie również ostatni list od męża, a jego treść dopiero po wielu latach została opublikowana w mediach.

"Kocham Cię całym sercem i możesz liczyć na mnie w każdej sytuacji, a czy Ty odczytasz moją spowiedź jako słabość, czy też jako miłość, której trzeba pomóc, to zależy tylko od Ciebie. Szczęście nasze, Anusiu, zależy tylko od nas samych. By jednak to było możliwe, musimy tego chcieć obydwoje. Całuję Cię mocno, Twój Jarek. PS. List taki do Ciebie jest jedynym i ostatnim. Gdybym musiał go pisać po raz wtóry, będziesz musiała chyba dokończyć go sama" - brzmi treść listu cytowana przez serwis "Viva!".

Jarosław Kukulski zmarł 13 września 2010 r. i został pochowany w jednym grobowcu z Anną Jantar.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości