Pogrzeb Emiliana Kamińskiego. Rodzina zmarłego aktora ma prośbę

Rodzina Emiliana Kamińskiego ma prośbę
Rodzina Emiliana Kamińskiego ma prośbę
Źródło: MWMEDIA
Śmierć Emiliana Kamińskiego wstrząsnęła całym światem artystycznym. Aktor zmarł 26 grudnia w swoim domu w Józefowie, po długiej chorobie, a jego pogrzeb odbędzie się 4 stycznia. Rodzina wystosowała prośbę.

26 grudnia w mediach pojawiła się niespodziewana wiadomość. Emilian Kamiński — wybitny polski aktor — zmarł po długiej walce z chorobą. Aktor miał 70 lat i odszedł w otoczeniu rodziny w swoim domu w Józefowie. Dla fanów, a także bliskich aktora był to szok.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Artyści, którzy odeszli w 2022 roku
Polscy artyści, gwiazdy i znane osobistości które odeszły w 2022 roku

Pogrzeb Emiliana Kamińskiego

W mediach społecznościowych pojawiło się wiele wspomnień i zdjęć Emiliana Kamińskiego, ponieważ tylko w taki sposób znajomi mogli się z nim pożegnać. Niedługo po tej informacji Teatr Kamienica, którego Emilian Kamiński był założycielem i dyrektorem opublikował na Facebooku oświadczenie informujące o tym, że spektakle, które zostały zaplanowane na najbliższe miesiące, nie ulegną zmianie.

Dodatkowe oświadczenie zostało wystosowane przez żonę aktora Justynę Sieńczyłło oraz jego siostrę Dorotę Kamińską. Napisano w nim, że w spektaklach do końca ubiegłego roku miały zagrać te same osoby z obsady, które miały pojawić się na scenie.

Rodzina Emiliana Kamińskiego wystosowała prośbę

W czwartek 29 grudnia na tym samym facebookowym profilu teatru pojawiła się klepsydra z informacją o pogrzebie Emiliana Kamińskiego.

"Uroczystości pogrzebowe odbędą się 4 stycznia 2023 r. (środa). Masza święta żałobna zostanie odprawiona o godz. 13:00 w kościele p.w. Św. Karola Boromeusza przy ul. Powązkowskiej 14. Po mszy nastąpi odprowadzenie na Cmentarz Powązkowski Wojskowy — Aleja Zasłużonych" - czytamy.

Co ciekawe, na dole klepsydry rodzina zmarłego aktora wystosowała specjalną prośbę do osób, chcących pożegnać Emiliana Kamińskiego. W ten sposób osoby, które nie mogłyby uczestniczyć w ostatnim pożegnaniu aktora, mogą wesprzeć inne osoby potrzebujące.

"Prosimy, aby zamiast kwiatów dokonać wpłaty na: hospicjum Domowe 'Empatia' Otwockiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej: 93 1020 1127 0000 1502 0008 6355" - napisano.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości