Oscary 2023. Wiemy, kto poprowadzi galę. To znany prezenter i komik

Jimmy Kimmel poprowadzi galę rozdania Oscarów
Jimmy Kimmel poprowadzi galę rozdania Oscarów
Źródło: Getty Images
Akademia Filmowa opublikowała informację, kto poprowadzi 95. edycję rozdania Oscarów. To znany komik i prezenter telewizyjny Jimmy Kimmel. Co o nim wiemy?

95. edycja rozdania Oscarów dopiero w przyszłym roku. Akademia Filmowa zdradza jednak coraz więcej informacji na jej temat. Tym razem dowiedzieliśmy się, kto poprowadzi galę rozdania tych prestiżowych nagród.

Oscary 2023 – kto poprowadzi galę?

Wszyscy kinomani z niecierpliwością czekają na ten wyjątkowy wieczór w roku, kiedy dowiemy się, kto tym razem zyskał uznanie Amerykańskiej Akademii Filmowej. Rozdanie Oscarów dopiero w przyszłym roku, ale już teraz wiemy, komu przypadnie zaszczytna rola prowadzącego galę. Akademia poinformowała o tym w mediach społecznościowych.

W 2023 roku nie będzie już kilku gospodarzy wieczoru. Na ostatnim rozdaniu w tej roli wystąpiły trzy komiczki - Regina Hall, Amy Schumer i Wanda Sykes. Panie związane są ze sceną stand-upową i przygotowały kilka skeczów. Niestety, żarty nie spodobały się widzom i internautom, którzy określili je jako seksistowskie.

Tym razem na scenie pojawi się Jimmy Kimmel. Komik cieszy się ogromną popularnością w Stanach Zjednoczonych. Czy to bezpieczniejszy wybór? Prezenter prowadził już galę Oscarów w 2017 i 2018 roku.

"Przedstawiamy gospodarza 95. Oscarów, Jimmy'ego Kimmela. Witamy z powrotem" - czytamy na Twitterze The Academy.

Magia Warnera. Najwięcej kina w telewizji

Oscary 2023. Jimmy Kimmel – kim jest?

James Christian "Jimmy" Kimmel to amerykański prezenter telewizyjny, aktor, komik, scenarzysta i producent telewizyjny. Urodzony w Nowym Jorku gwiazdor jest gospodarzem i producentem wykonawczym znanego i lubianego w całej Ameryce talk-show "Jimmy Kimmel Live!".

Oscary 2022. Jimmy Kimmel – kim jest?
Oscary 2022. Jimmy Kimmel – kim jest?
Źródło: Getty Images

55-letni prezenter ma ciekawe pochodzenie. Jego ojciec miał korzenie irlandzkie, niemieckie i walijskie, a matka była pochodzenia włoskiego. Rodzice wychowali go w wierze katolickiej, jako dziecko był ministrantem. Jego rodzina przeniosła się do Las Vegas, gdy Jimmy miał 9 lat. Karierę rozpoczynał w 1997 roku w telewizji Comedy Central, gdzie współtworzył programy "Win Ben Stein's Money" oraz "The Man Show". Za ten pierwszy otrzymał wraz z Adamem Carolla nagrodę Emmy.

W 2001 roku przeszedł do stacji ABC, gdzie stworzył talk-show "Jimmy Kimmel Live!". To jeden z najpopularniejszych talk-show w USA. Sympatię widzów komik zyskał dzięki złośliwemu poczuciu humoru i nieszablonowemu prowadzeniu rozmów z gośćmi, którymi są m.in. najpopularniejsze gwiazdy Hollywood. Dwa lata temu Jimmy Kimmel został też prowadzącym teleturnieju "Who Wants to Be a Millionaire?", czyli amerykańskiego odpowiednika naszych "Milionerów".

Jimmy Kimmel prywatnie jest ojcem czwórki dzieci. Do 2002 roku był w związku małżeńskim z Giną Maddy, z którą ma dwójkę dzieci. Później związał się z aktorką i komediantką Sarą Silverman. Związek rozpadł się, a Jimmy Kimmel w 2013 roku poślubił Molly McNearney. Owocem ich małżeństwa jest córka Jane i syn Billy.

Oscary 2023 – kiedy się odbędą?

Rozdanie nagród Akademii Filmowej 12 marca 2023 roku. Tradycyjnie odbędzie się w Dolby Theatre w Hollywood.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości