Gwiazdy

Ostatni portret królowej przed śmiercią. Elżbieta II miała przy sobie znaczący przedmiot

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Kowalewska
Elżbieta II

Elżbieta II zmarła 8 września 2022 roku. Informacja o śmierci najdłużej panującej brytyjskiej monarchini wstrząsnęła światem. W mediach społecznościowych rodziny królewskiej opublikowano ostatni portret Elżbiety II.

Elżbieta II nie żyje. Trumna z ciałem najdłużej panującej monarchini wyruszyła w ostatnią podróż. Najpierw została wystawiona na widok publiczny, a Brytyjczycy stali w długich kolejkach, by oddać hołd królowej. 19 września trumna z ciałem Elżbiety II przeniesiona została do Opactwa Westminsterskiego, gdzie odbyła się ceremonia pogrzebowa. Około godz. 13 trumna z ciałem królowej wyruszyła w procesji ulicami Londynu. Niedługo przed rozpoczęciem pogrzebu w mediach społecznościowych rodziny królewskiej opublikowano ostatni portret Elżbiety II.

Ostatni portret Elżbiety II przed śmiercią

Ostatni portret został wykonany kilka miesięcy temu, z okazji hucznych obchodów 70-lecia panowania Elżbiety II. Jak podał serwis Daily Mail, fotografię zrobiono prawdopodobnie w maju br. Królowa jest na niej szeroko uśmiechnięta, ma na sobie niebieską sukienkę oraz diamentową kolię i pasujące kolczyki.

Uwagę zwraca bogato zdobiona broszka przypięta do piersi Elżbiety II. Jak się okazuje, miała ona szczególną wartość sentymentalną. Królowa otrzymała ją w dniu 18. urodzin od ojca, króla Jerzego VI w kwietniu 1944 roku. Jak wiadomo, Elżbieta II kochała broszki, jednak ta miała dla niej wyjątkowe znaczenie. Wysadzana niebieskimi kamieniami ozdoba zdecydowanie przykuwa uwagę.

Zobaczcie ostatnie zdjęcie Elżbiety II:

Gosia Baczyńska śpiewa "Imagine" Johna Lennona
Gosia Baczyńska śpiewa "Imagine" Johna Lennona

Pogrzeb Elżbiety II. Kto pojawił się w Opactwie Westminsterskim?

Po 11 dniach od śmierci świat żegna Elżbietę II. Trumna z ciałem zmarłej monarchini wyruszyła w ostatnią podróż. W Opactwie Westminsterskim odbyła się ceremonia pogrzebowa, na którą przybyli liczni zaproszeni goście. Nie zabrakło członków rodziny królewskiej oraz najważniejszych liderów i przedstawicieli państw. W ceremonii wzięli udział m.in. prezydent Francji Emmanuel Macron wraz z małżonką oraz prezydent Polski Andrzej Duda wraz z małżonką.

Kto jeszcze przybył na pogrzeb królowej Elżbiety II? Zajrzyjcie do przygotowanej przez naszą redakcję galerii:

Pomimo licznych plotek na temat napiętych relacji panujących pomiędzy księciem Williamem a Harrym, obaj towarzyszyli babci w ostatniej drodze, maszerując za trumną przewożoną z Pałacu Westminsterskiego do Opactwa.

Podczas ceremonii obecna była księżna Walii Kate wraz z dziećmi, o czym przeczytacie poniżej:

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor:Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości