Przyjaciel Pawła Deląga wyszedł po zakupy i zginął w Kijowie. "Osierocił bliskich"

Paweł Deląg pożegnał przyjaciela z Ukrainy
Paweł Deląg żegna przyjaciela z Ukrainy
Źródło: ANDRASSZILAGYI/MWMEDIA
Paweł Deląg podzielił się na Instagramie smutną wiadomością. Aktor pożegnał przyjaciela z Ukrainy, który zginął, wychodząc po zakupy w Kijowie. "Osierocił swoich bliskich" - czytamy.

Trwa wojna w Ukrainie. W czwartek wojska rosyjskie zaatakowały swoich sąsiadów, bombardując miasta i uderzając w budynki mieszkalne. Ukraińcy masowo przekraczają granice Polski. Do tej pory z kraju owładniętego wojną uciekło blisko pół miliona obywateli.

Paweł Deląg podzielił się smutną wiadomością

Polacy szybko włączyli się do pomocy swoim sąsiadom. Wśród nich znalazło się wiele znanych osób, które pomagały na granicach, organizowały zbiórki pieniężne i spożywcze, a także przyjmowały uchodźców pod swój dach.

Paweł Deląg od początku był zaangażowany w pomoc uchodźcom, ponieważ przez lata grał w produkcjach ukraińskich i rosyjskich. W Ukrainie ma wielu przyjaciół, którzy dzielnie walczą i bronią swojego kraju. Do tej pory aktor przekazywał informacje z pierwszej ręki od swoich znajomych, jednak teraz podzielił się z internautami smutną wiadomością.

Okazało się, że jego przyjaciel, który był rekwizytorem na planie "Kawy z Kardamonem" zginął podczas wyjścia po zakupy.

Zobacz wideo:

Tamara Arciuch o wojnie w Ukrainie: Mój 12-letni syn bardzo się boi

Paweł Deląg poinformował o śmierci przyjaciela z Kijowa

Aktor na Instagramie napisał:

"Dziś z rana taka informacja od Oleny Lavryniuk. Nasi koledzy, przyjaciele, z którymi jeszcze chwilę temu pracowaliśmy na planie 'Kawy z Kardamonem' w Kijowie giną, niewinni ludzie! Nasz kolega Andriej rekwizytor, wspaniały, uczynny, dobry człowiek i już go z nami nie ma, zabili go. Kto to zrobił? Jakiś konkretny człowiek w mundurze rosyjskiej armii? Kto odpowiada za to zabójstwo? Jak ma na imię?! Andriej wyszedł po prostu, aby coś kupić do jedzenia dla rodzinny, osierocił swoich bliskich… a ile jest takich jak on, niewinnych ofiar? Wyrazy współczucia dla całej rodzinny, dla przyjaciół. Ile jeszcze trzeba bólu, aby zatrzymać ten koszmar? Wiem, że nasi koledzy, aktorzy ukraińscy, filmowcy wielu z nich podjęło walkę … Niech ich Bóg chroni, Cześć Wam! Niech to się skończy jak najszybciej!" - czytamy.

Paweł Deląg pokazał również zdjęcie zmarłego kolegi z jego rodziną.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: ANDRASSZILAGYI/MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości